Allt funkade bara bra! Trevligt bemötande!
Svensk Fastighetsförmedling Skellefteå
Om företaget
Välkommen till Skellefteå! Här firar vi vintern med simning, uppmuntrar nya idéer och friluftsliv i den Svenska naturen samt idrott är vanliga fritidssysselsättningar på orten. Vi på Svensk Fastighetsförmedling KAN Skellefteå. Vi vet var köparna finns och vad de vill ha, vi har koll på lokal kommunaltrafik och var skolorna...
647 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Skellefteå
Sedan starten hos Reco 2016
Man får stort förtroende för honom och är väldigt tillgänglig. Ser till både vårt behov som säljare men känns även se till köparens behov och ser till att affären gick väldigt smidigt till.
Krister är en hjälpsam, erfaren och professionell mäklare med ett trevligt och varmt bemötande. Har anlitat honom tidigare och det var en självklarhet att anlita honom även denna gång. Försäljningen av vår bostadsrätt gick snabbt och smidigt. Kan varmt rekommendera Krister om du funderar på att sälja din bostad.
Mikael har guidat både mig som säljer och de som köper genom hela köpet, något som gjort att jag känner mig helt trygg. Tydlig och snabb i kommunikation och återkoppling. Rekomenderas.
Trygg och smidig upplevelse, bara bra!
Amanda är den perfekta mäklaren enligt mig! Lyhörd, lättsam, kunnig och hon är väldigt enkel att ha och göra med. Hon har svarat på alla våra frågor och varit otroligt bemötande. Jag kommer absolut att rekommendera Amanda och Svensk Fastighetsförmedling till alla jag känner!
Hade en annan mäklare, inte Amanda, trivdes bra med honom, Niklas
Lätt att få kontakt med på telefon. God hjälp med det att sälja lägenhet. Bra hjälp med pappers arbeten. Alltid mött med hjälpsamhet och vänlighet. Amanda är duktig på att lösa som uppstår samt flexibel
Marcus gjorde ett mycket bra jobb när han sålde huset till mig . Då jag väaldrig köpt hus tidigare så var jag glad över hans tydliga raka linjer och bra kunskap om huset i fråga ,är mycket nöjd med hans insats
Intresserad av fritidshus i området. Kunnig i lokala förutsättningar. Saklig och konkret.
Kunnig och professionell mäklare.
Trevlig, professionell och motiverad.
Professionell, enkel att få kontakt med , trevligt bemötande, gör det bästa för sina kunder och lyssnar på önskemål.
Marcus has been very professional and kind. He always answered quickly to any questions we had and always did his best to help. We highly recommend Marcus.
Mycket bra bemötande vid all kontakt vi haft. Marcus gav ett bra första intryck med god kunskap om området vilket gjorde oss trygg med försäljningen av vår pärla. Återkoppling har skett kontinuerligt på ett bra sätt. Är jätte nöjd med mäklaren
Fredrik är en super kille, som alltid finns tillgänglig då det är ngt. Sköter sina uppdrag excellent o hjälper till med allt man behöver hjälp med. Så 5 starka ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ till honom o hela Svenk Fstighetsfömedling i Skellefteå.
Ger bästa betyg till Svensk Fastighetsförmedling tack vare deras engagemang, höga kompetens och trevliga bemötande. Helt enkelt deras proffsighet.
Jag är mycket nöjd med Emelie Sandberg som har varit professionell och vi har haft bra kommunikation genom hela försäljningsprocessen. Hon har gjort allt smidigt och enkelt, och jag kände mig alltid uppdaterad. Rekommenderas!
Så härligt att höra att du känt att försäljningen varit smidig! Tack för förtroendet och tack för omdömet! :D
Under många år har vi haft kontakt med er fast.mäklare Mikael Berggren. Vi har gjort ganska många affärer ihop, både köp och sälj. Jag är helt nöjd med kontakterna genom åren och rekommenderar gärna SvenskFast. i Skellefteå. Kjell
Mycket bra bemötande. Vi saknade en del information om fastigheten vid visning men i övrigt mycket bra service och engagemang.
Bra kontakt och hjälpsam som ny köpare
Tack snälla Oliver! Har varit så kul att hjälpa dig att hitta första lägenheten :D
Vi blev väl bemötta och kände oss trygga genom hela affären.
Fredrik är proffsig, kunnig och erfaren.
Som jag hade hoppats att den skulle vara, lugnt, engagerat, saklig. Höll vad som lovats, lätt att få kontakt med vid behov och kontaktades då något hände. En trygg handledare vid affären.
Tryggt proffsigt. Mycket nöjd Kommer att rekommendera mina vänner att ta kontakt med er.
.Mycket hjälpsam och trevlig mäklare..Hjälpte nog till att han är kollega till mitt barnbarn. Men som sagt fick en god känsla och kände mig trygg.
Jag är väldigt nöjd med försäljningen från början till avslut. Det har varit väldigt smidigt. Kommer nog att anlita samma mäklare om jag behöver hjälp i framtiden.
Mycket nöjda! Allt har funkat superbra.
Hade önskat någon annan present i presentpåsen. Möjligen någon present som stöttar en lokal matproducent. Kanske saft, sylt, knäckebröd, marmelad eller liknande. Emelie som mäklare är lätt att nå och erbjuder rak och lättillgänglig kommunikation. Hon är tydlig, närvarande och positiv.
Tack för att du tagit dig tiden att lämna ett omdöme, det uppskattas :) Vi kan självklart se över möjliga presentalternativ, tack för feedback :D
Fick snabbt hjälp när det blev krångligt kring husköpet.
Vi har varit nöjda med hela processen hittills.
Hej! Det gick jättebra för oss den tiden. Hoppas att gå bra allt i framtiden. Med vänlig hälsning Marzieh Rezai.
Hej! Jag hoppas också att allt ska fortsätta gå jättebra☺️ Tack Marzieh för att du tog dig tiden att lämna ett omdöme🌸
Det var allt jättebra med mäklare.
Tack Hossin! Så roligt att höra :D
Vi anlitade Micke Berggren för att sälja vår lägenhet - mycket nöjda! Tuff marknad för tillfället, så hade kunnat önska lite mer synlig marknadsföring av objektet på sociala kanaler för att ev få ännu mer aktivitet. I det stora hela har processen gått smidigt och vi fick bra stöd hela vägen. Kommunikationen och återkopplingen var alltid snabb och tydlig mellan oss och han var alltid tillgänglig, professionell och höll oss uppdaterade om läget. Rekommenderas varmt!
super trevlig personal , gjorde allt för att hjälpa mig så snabbt som möjligt
Tog sig an vår försäljning på ett professionellt sätt enligt förväntningarna.
Fredrik på Svensk Fastighetsförmedling Skellefteå är en mycket bra och erfaren mäklare som hjälpte oss att sälja huset på ett tryggt sätt! Vi är super nöjda.
Funkade bra med tydlig information om lägenheten
Bra bemötande av mäklaren. Bra kontakt och återkoppling. Bra stöd i affären.
Mycket bra jobbat, proffsigt uppträdande av mäklaren
Personligt och bra bemötande.
Svensk Fastighetsförmedling lever upp till alla mina förväntningar och lite till. Mycket nöjd. Fredrik H
Tack Emelie för ett professionellt, genuint och trevligt bemötande. Snabb på att återkoppla och det har känts tryggt hela vägen!
Tack så mycket Nina, så himla roligt att höra :) Sköt om er nu och lycka till med allt kring flytten! :D
Emelie är glad och engagerad. Snabb med återkoppling och har ett trevligt bemötande.
Tack! Så kul att höra att detta är din upplevelse :) Det betyder mycket för mig att du tagit dig tiden att lämna ett omdöme!
Mycket nöjd med vår mäklare Emelie Sandberg som visade ett professionellt och samtidigt omsorgsfullt bemötande. Hanterade alla frågor snabbt och enkelt. Tack för en snabb försäljning. Rekommenderar Emelie. Fredrik H
Tack snälla för de fina orden! Det har varit en ära att få hjälpa er vidare mot drömhuset!
Engagerad och driven mäklare som ledde till en snabb affär!
Jag hade höga förväntningar på mäklaren och han uppfyllde dom förväntningarna till 100%. Väldigt proffsigt utfört arbete av mäklaren. Skulle alla dagar i veckan rekommendera denna mäklare för vänner och bekanta som går i säljar tankar.
Mycket nöjd med bemötande och kommunikation. Tredje gången jag anlitat denna mäklare vilket är tecken på att jag är nöjd.
Väldigt bra arbete och kommunikation under försäljningen. Ät nog tredje gången jag anlitat denna mäklare så det betyder att jag är nöjd.
Mäklaren är insatt och intresserad