Var i förbutiken för att hämta ett paket! Jag fråga tjejen i kassan om jag kunde få köpa en ask strepsil då fick jag tillsvars att de bara fanns i kassan 2 meter bort jag frågade om hämta till mig men det gick inte att fixa. Grymt bra service. Sveriges sämsta butik
Hemköpskedjan AB - Hisings Backa Selma Lagerlöfs Torg
3 omdömen om Hemköpskedjan AB - Hisings Backa Selma Lagerlöfs Torg
Fint, stort och ganska välorganiserat i butiken. Personalen är bland de otrevligaste jag vet, de verkar bestå av ett gäng bittra medelålderskvinnor. Jag har besökt Hemköp på Hisings Backa nu i ca 5 år - men det är alltid samma otrevliga service man får. Som student väljer jag gå till Netto mestadels - dels för priset men även för bemötandet. Eller också väljer jag Hemköp i Nordstan. PS. Har talat med ett antal studenter som tycker likadant som jag. Service, service gott folk!!
Stor butik med rätt så bra sortiment. Även en del veganprodukter, fast väldigt standardbetonade och de skulle kunna ta in så många fler. Affären höll bra priser när den hette Billhälls, nu har de ökat mer och mer. Frukten är inte alltid jättefräsch. Det börjar komma fler ekologiska produkter, vilket är jättebra.