Bra och fin städningen Lite svårt att förstå städerna Kan inte Engelska
WOS Städ
Om företaget
Välkommen till WOS Städ - städföretaget som levererar varje gång! Företaget startade 2020 och har sitt säte i Vellinge. För oss är ett trevligt bemötande lika viktigt som kvaliteten på städningen. Vi levererar en fin helhetskänsla till våra kunder samt tillgänglighet för god kommunikation hos vår kundservice. Vi erbjuder ett...
59 omdömen om WOS Städ
Sedan starten hos Reco 2024
Hej Ingrid! Tack för ditt omdöme. Vi är glada att du är nöjd med städningen. Förstår att det blev svårt med kommunikationen då en del av vår personal talar engelska. Hör av dig till vårt kontor om det är något vi kan hjälpa till att förmedla till städteamet i framtiden. Bästa hälsningar Linda
Städarna kom som planerat och gjorde ett utmärkt arbete. Jag träffade dem aldrig, nycklarna lämnades och hämtades av en familjemedlem. De storstädade vår sommarstuga inför att vi skulle flytta dit. Det var snyggt och prydligt, luktade fräscht och alla möbler stod på plats igen.
Hej Anna! Tack för ditt fina omdöme. Det glädjer oss att du är nöjd med helheten och servicen från oss. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevligt bemötande, flexibla, bra att ha att göra med, lätt att få kontakt och snabbt svar. . Bra städat.
Hej Jörgen! Stort tack för ditt fina omdöme. Bästa hälsningar WOS Städ
Min första kontakt med WOS var positiv redan från början. Snabb återkoppling på min förfrågan. Mycket trevligt bemötande. Köpte en storstädning. Mycket nöjd med resultatet.
Hej Eva! Stort tack för detta fina omdöme. Och att du är blev nöjd med din storstädning. Bästa hälsningar WOS Städ
Snabb återkoppling Trevligt bemötande Otroligt välstädat
Hej Anders! Stort tack för fin feed back. Glädjer oss att vi har nöjda kunder. Bästa hälsningar WOS Städ
Tyvärr missar lite i finishen
Hej Claes! Tack för ditt omdöme. Vi uppskattar feed backen och tar den med oss för att hela tiden jobba på att bibehålla en fin och bra kvalitet till våra kunder. Hoppas vi får chans att förbättra oss hos dig. Bästa hälsningar WOS Städ
Jag blir utmärkt bemött. Lätt att få kontakt. Ett par av städarna slarvar med dammsugningen .
Hej Ulla! Stort tack för dit omdöme. Fint att höra att kommunikation och bemötande är positivt. Vi tar med oss feed backen kring dammsugningen för att kunna bli bättre. Bästa hälsningar WOS Städ
Proffs som håller vad de lovar.
Hej! Stort tack för ditt omdöme. Vi tackar ödmjukast för detta.
Vi har städ varannan vecka av WOS och vår städerska är alltid så glad och trevlig och det blir ett toppenbra resultat!
Hej! Stort tack för ditt omdöme. Vi blir så glada och tacksamma för att höra av vår personal är så duktiga och service minded.
Jättetrevligt bemötande från två kvinnor som kom slitandes på all material som skulle användas till städ. De var måna av att komma åt alla utrymmen, exempelvis mellan glasrutor på balkongen. De tog kontakt med mig och efterfrågade nyckel som inte fanns. Är jättenöjd med slutresultatet.
Hej! Stort tack för ditt omdöme. Vi blir så stolta över vår personal när vi får så fin feed back.
Betyg 4 av 5 Trevligt bemötande men har lite svårt med min engelska eftersom jag är 88 år. Städningen blir bra i min lägenhet som jag har 1 g/mån. Samma personer kommer varje gång vilket uppskattas.
Hej! Stort tack för ditt omdöme. Härligt att höra att städningen är till belåtenhet. Har full förståelse för att det kan vara lite svårt med det språkliga.
Mkt bra bemöttande Ganska höga förväntningar ganska bra Köper städning
Hej! Stort tack för ditt omdöme. Vi är glada att du valt oss som städfirma.
Månadsstädning som skötts utan anmärkning
Hej! Stort tack för ditt omdöme. Vi är glada att höra att allt fungerar fint och att du är nöjd med vår städtjänst.
Jag var absolut nöjd med flyttstädningen! men fönsterna var otroligt dragiga och inte putsade av någon som kan detta. Vilket man förväntar sig av ett städbolag. Jag blev uppringd av samma städare som skulle göra om det. Men någon som gjort det så dåligt första gången kommer inte fixa att göra det bättre. Daniel vägrade att skicka någon annan. Det förvånar mig att ett så stort städbolag inte kan skicka ut en annan fönsterputsare utan ska tvinga mig ta tillbaka samma kille en gång till. Då väljer jag att putsa om fönsterna själv. Förvånad och väldigt besviken.
Hej! Skönt att du blev nöjd med städningen i sin helhet. Men tråkigt att du känner dig förvånad och besviken. Vi har alltid kvalitetsgaranti på våra tjänster och kommer tillbaka för att åtgärda det som inte blev bra. I detta fallet var det inte samma person som skulle utföra reklamationen men två personer från samma team. Det är viktigt för oss att personalen som missat får ta lärdom av det som skett.
Bra bemött , kunde varit bättre städat, det har varit bättre förr
Hej! Tack för ditt omdöme. Vi tar gärna emot ris och ros från våra kunder. Det är vår måttstock på det jobb vi utför. Tveka inte att höra av dig så kan vi få till samma kvalitet som förr.
Fullt godkänd. Väl genomfört arbete. Blir ofta uppringd kort före bokad städning för att WOS vill ändra tiden. Kan ibland vara svårt att anpassa, men har fungerat hittills.
Hej! Stort tack för dit omdöme. Vi är glada att vi levererar den kvalitet vi utlovat. Förstår att det kan vara svårt med tids ändringar på kort varsel. Vår prio är att inte behöva ändra tiderna för våra kunder, dock vid sjukdomar osv kan det vara svårt.
Bra bemötande av personal. Nöjd med utförandet av vardagsstädning 👍
Hej! Tack för ditt omdöme. Vår personal blir så glada när de får bra feed back.
Snabb hjälp och mycket trevligt bemötande!
Vad glada vi blir. Stort tack för fint omdöme.
Allt var bra utom att städaren inte visste att vi hade beställt tillägg gällande källare förråd. När vi sedan sa det så sa han ”det behövs nog inte, där brukar aldrig vara så smutsigt ”. När vi sedan visade honom när vi kom för att få tillbaka nycklarna så såg han smutsen och städade. Men vi fick då sitta och vänta i 20 minuter på nycklarna.
Hej Charlott! Tack för ditt omdöme. Ja det låter som det blev lite "tokigt" i kommunikationen och vi beklagar att ni fick vänta. Vi är glada att resultat blev bra i slutända. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevligt bemötande vid beställning av tjänster. Enkel hantering av beställning. Kommer i tid och genomför ett bra arbete med hög kvalitet. Alltid korrekt debitering. Väldigt nöjd med WOS.
Hej Yvonne! Stort tack för ditt fina omdöme. Bästa hälsningar WOS Städ
Vi har bara haft dem här några dagar hittills men upplevelse från dessa dagarna finns inget att anmärka på.
Hej Kajsa! tack för ditt omdöme. Fint att du är nöjd och att vi uppfyller förväntan på städning och personalen. Bästa hälsningar WOS Städ
Fungerar bra på det stora hela och är nöjd med städningen. Det enda är att man aldrig får samma personer varje gång. Ständigt nya ansikten.
Hej Rigmor! Tack för ditt omdöme. Vi är glada att städningen fungerar väl och att du är nöjd. Vi har dedikerade team till våra kunder med varje och varannan veckas städning, dock har det varit en period med mycket sjukdom och vab dessvärre. Men full förståelse för känslan. Vi hoppas att det ska bli bättre här framåt. Bästa hälsningar WOS Städ
Det var en vänlig person. Jag hade förväntat mig att personen skulle vara stolt över sitt arbete och själv kontrollerat att allt var gjort. Och arbeta strukturerat. Fönsterputs ute. mellan och inne.
Hej Bodil! tack för dit omdöme. Vi hoppas du var nöjd med resultatet. Bästa hälsningar WOS Städ
Hemstädning. Den första kontakten var bra och vi fick bl.a. information om att de inte städade bakom stängda dörrar och att den första städningen tog lite längre tid då det städades grundligt. Normaltiden beräknade man till 4,5 timme. När städdagen kom lämnade vi huset då de två städarna kom. När vi kom hem efter 3, 5 timme dvs 7 städtimmar hade de inte ens börjat dammsuga på undervåningen. Istället hade tid bl.a. lagts på att städa micron som stod i stängt skåp och bastun som var stängd. Mycket tid hade även lagts på överhyllor...
Hej Helena! Tack för din feed back. Tråkigt att det inte blev en bra upplevelse för dig. Vi informerar alltid om att den första städningen vår uppstartstädning tar längre tid än när man har sin veckostädning. Uppstartstädningen är en grundlig storstädning där vi nollar ut bostaden för att sedan underhålla med vår veckostädning. Så som insida mikrougn och avlopp i badrum ingår alltid i våra städmodeller.
Trevlig kille som utförde ett snabbt och bra jobb..
Hej Jane! Tack för ditt fina omdöme. Vi är så glada att din upplevelse med vår personal blev så bra. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevlig personal som städade snabbt & smidigt
Hej Marie! Stort tack för ditt omdöme. Bästa hälsingar WOS Städ
Mycket nöjd! Känner stort förtroende för WOS! Ser framemot nästa gång!
Hej Ann! Så glada vi blir för ditt fina omdöme. Stort tack för detta. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevliga medarbetare, effektiva och lämnar efter sig ett bra arbete, inget att anmärka på. WOS Städ rekommenderades av bekant för utförande av. "månads-städ" vi är mycket nöjda.
Hej Eva! Stort tack för fina ord. Vi blir stolta över vår personal. Bästa Hälsningar WOS Städ
Tack, vi är mycket nöjda med städningen!
Hej Ulrica! Vi tackar så jätte mycket för fint omdöme och är glada att din upplevelse med oss varit bra. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevligt bemötande och bra utfört arbete
Hej Pia! Stort tack för fint omdöme. Bästa hälsningar WOS Städ
Jag blev mycket trevligt bemött av deras kontaktperson och upplevde att de var mycket tillmötesgående. Jag köpte fönsterputs till tre fastigheter och var mycket nöjd med resultatet.
Hej Susann! Tack för ditt omdöme. Vad härligt att total upplevelsen varit bra. Bästa hälsningar WOS Städ
Ɓra genomgång innan städnin̈gen, och sedan levde städarna upp till mina förväntningar, jag är mycket nöjd!!
Hej Marianne! Stort tack för ditt fina omdöme. Bästa hälsningar WOS Städ
Pawel är bäst 👍👍 Han är grymt bra. 👍
Hej Kristin! vilket fint omdöme. Jag har skickat detta till Pawel som blev så glad. Vi blir stolta här förvår personal också. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevliga tjejer och vi var nöjda. Lite besviken blev jag när jag lyfte på soff kuddarna och där var smulorna fortfarande kvar!
Hej Barbro! Tack för ditt omdöme. Vi tar till oss feed backen, så att det kan ytterligare bättre nästa gång. Bästa hälsningar WOS Städ
Bra och noggranna med städning! Allt görs bra och inget glöms.
Hej Hanna! Tack för ditt omdöme och vi är så glada att det fungerar väl. Bästa hälsningar Linda
jag är mycket nöjd med arbetet som WOS Städ utför. jag har köpt standardstädning var 4de vecka.
Hej Gunvor! Vad roligt att höra. Bästa hälsningar WOS Städ
Jag upplever att de är punktliga och vänliga när man träffar både städarna och ansvarig för verksamheten. De städar bra och det blir rent.
Hej Lina! Stort tack för ditt omdöme och vi är glada att allt fungerar väl. Bästa hälsningar WOS Städ
Inga anmärkningar på städning o personal
Hej Ingrid! Tack för ditt omdöme och vi är glada att allt fungerar bra. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevligt bemötande. Rent och fint i mitt hem.
Hej Agneta! Härligt att allt fungerar bra. Bästa hälsningar WOS Städ
Bra företag att ha att göra med
Hej William! Stort tack för ditt omdöme. Bästa hälsningar WOS Städ
Trevligt bemötande, förväntningar är rent och snyggt efter städningen. Upplevelsen är väl rent men inget extra städning av köksskåp och lyfta bort skor i hallen och städa golvet.
Hej Robert! Tack för din feed back och vi tar med oss båda delarna för att hela tiden kunna bli bättre. Bästa hälsningar Linda
Tycker att jag har bra kommunikation med wos personal och är alltid nöjd med städningen.
Hej Oliver! Vi är mycket glada för ditt omdöme och fint att ni är nöjda. Bästa hälsningar Linda
Har blivit bra bemött. Flexibla och hittade en bra lösning som passade oss.
Hej Malin! Tack snälla för fint omdöme. Vi uppskattar att vårt samarbete fungerar väl. Bästa hälsningar Linda
Jag är nöjd med WOS städ. Dom ställer upp till våra förväntningar och är duktiga på att kommunicera vad gäller synpunkter och behov av att ändra tider etc, vilket inte händer så ofta.
Hej Gunilla! Härligt att du är nöjd och tack för fin feed back. Bästa hälsningnar WOS Städ
Bra bemötande och alltid tillgängliga för input. Måna om sina kunder och alltid välstädat.
Hej Maria! Tack för fint omdöme och vi är glada att vår samarbete fungerar väl. Bästa hälsningar Linda
Vi är överlag nöjda men har vid ett par tillfällen fått vår städning istället pga sjukdom. Inget som kan hjälpas såklart men det kan ibland ställda till det i vår planering
Hej Pernilla! Vi är glada att det fungerar med städningen. Förstår helt att det ställer till det när vi behöver boka om eller ställa in pga sjukdom. Hälsningar WOS Städ
Vänligt och tillmötesgående .
Tack Ulla för ditt omdöme. Fint att läsa.
Bra städning. Kommer i tid. Ibland nya personer vilket inte känns helt bra.
Hej Ann! Vi är glada att du är nöjd med städtjänsten. Grunden är att alla kunder har sitt egna städteam, och vi har full förståelse för din känsla när det kommer någon annan personal.
Har nu använt Wos under flera år och är så nöjd .Trevlig och noggrann personal och enkelt att kommunicera med ledning. Kan varmt rekommendera Wos Städ
Hej Cecilia! Stort tack för ditt omdöme och vi är så glada att allt fungerar bra.
Vi är jättenöjda med vår städning. Trevligt bemötande och duktig personal!
Hej Madeleine! Så härligt att höra att du är nöjd med städning och vår personal. Gör oss glada att stolta för dom.