Adigi Reklam & Tryck AB
3.0 i betyg av av
4 omdömen
Är det här ditt företag?
Här tar du kontroll över ditt företags Recosida, uppdaterar info och testa att samla in omdömen helt utan kostnad.
Uppdatera ditt företag4 omdömen om Adigi Reklam & Tryck AB
-
skrev om Adigi Reklam & Tryck AB
Professionellt och snabbt med personlig service!
-
skrev om Adigi Reklam & Tryck AB
Jag har aldrig blivit så dåligt bemött i en butik och kommer aldrig besöka eller rekommendera dem.
jag tror ägaren, borde gå en charm kurs? -
skrev om Adigi Reklam & Tryck AB
Vi fick ta hjälp av Hallå Konsument på Konsumentverket för att tackla detta företag! Hade aldrig fått rätt mot dem annars, de drev en stenhård linje mot oss helt i strid med konsumentköpslagen.
Vi lämnade in ett kopieringsuppdrag och fick det fel utfört. Här började problemen med Adigi som först vägrade prata med oss på flera dagar. Sedan försökte man skylla felet på kunden och när detta inte gick höjde man tonläget och krävde extra betalt för att korrigera felet, vilket är ett brott mot konsumentlagstiftningen.
Det var en pärs att få rätt mot Adigi. Inte blivit så otrevligt bemött på 10 år. -
skrev om Adigi Reklam & Tryck AB
Här kan de med stor erfarenhet och kunnande ta fram alla dina trycksaker från idé till färdigt material. Utställningssystem med hela konceptet. Toppen!!