Bluff och båg. Endast de lägst stående i näringskedjan sitter bakom bolagets telefonnummer, irriterande samtal flera gånger per dag.
E164 Sweden AB
52 omdömen om E164 Sweden AB
synnerligen slirigt bolag, de som ringer säger sig representera min valda mobiloperatör. De försöker få en till att teckna nytt avtal, och de använder sig av olika mobilnummer. Jag skulle vilja kalla det för bedrägligt beteende, eftersom de verkligen inte har något samarbete med min mobiloperatör, och jag har pratat med den om detta. Vill nog sätta epitetet skumrask på E164 sweden ab
Riktigt pissföretag, borde anmälas för deras beteende. Ringer från olika mobilnummer 1 gång om dagen. Försökt med att både inte svara och att svara, men inget får dom att sluta. Svarar du så lägger dom oftast bara på direkt så kan inte konfrontera dom. Ren terror som är oacceptabel.
Ringer från 077 5896279 sedan helt tyst så varför ringa om men inte kan framföra sitt ärende. Skit Blockera alla samtal från E164 Swedwn AB
Ringer dagligen från olika nummer trots att jag aldrig svarar. Blockerar direkt.
Psykologisk krigsföring/terrorism. Ringer och klickar direkt du svarat. Finns inget annat syfte än att psyka dig
Banditfötetag !! Ringer och ljuger och försöker sälja elavtal till dig trots att du har bundet stal Försöker prata hål i huvudet på en när dom ringer Har blockat flera av deras nummer Förmodligen samna skitföretag som försökte sälja mobilabonnemang för två år sedan Samma tillvägagångssätt Blir polisanmälan eller uppspårning och hembesök hos dom ansvariga Har Nix men det tycks inte gå in i deras kriminella hjärna Dom brukar ringa från 075 nummer men ringer nu från 010 nummer som används av polis och sjukvård bla Rutten skit !!
La på när jag svarade. Vad är det för mening med att de ringer då? Irriterande!!!
Pissföretag som ringer och trakasserar en
Numren de tillhandahåller, +4676381xxxx med olika slutsiffror har ringt sedan juni så gott som varje dag, blockerar varje gång, men de har nya varianter! Har lite svårt att förstå taktiken? De kan ju inte tro att det finns potentiell chans för affär med någon som aldrig svarar och blockerat 40 av deras nummer!
Haha. Han undrade om jag hade god man när jag inte ville svara på vilket bredband vi hade 😂.
Grattis till uthålligheten! Över 60 samtal på två månader från ständigt nya nummer. Och inte en tanke på NIX-registret. Lägg av. Sluta ring. Ät gärna skit.
Utav misstag svarade jag på detta nr när jag satt i bilen,han som svarade sa bara hallå,sen kom det en ramsa som jag inte förstog ,personen pratade helt otrolig dålig Svenska la på luren,Väldigt störande var det Mvh Keijo
Ringer minst 10 gånger om dagen och har till å med blockat nr och får upp att de är ett misstänkt skräpnummer som ringer och personligen störande har svarat en gång och sakt att jag vill inte att ni ringer elr liknande men personen i sig pratar om aktier och bitcoin m.m , så akta er för hela företaget står till å med att de inte ens är ett regestrerat företag ps har inte köpt elr altiverat mitt nummer någon stans och mitt nr är privat
Irriterande många samtal, minst ett per dag. Svarar inte, men de bara fortsätter att ringa. Sluta bara!!!
Ringer varje dag vid 9 tiden. Har svarat 1 gång men ingen finns i andra änden som vill svara. Börjar med 076-381 xx xx De som ringer låter det ringa så länge att telefonsvararen går in och lämnar ett tomt svar i 2 minuter. Bedrägeri som måste få ett stopp.
164E... med fler är en paria och ett samhälls problem som borde stoppas. En idé... Bilda en grupp på Facebook som letar reda på vart dom finns för att sedan uppsöka dom fysiskt och tydliggöra orsaken till besöket på "lämpligt" sätt, Som sagt bara en tanke.😐 /Irriterad.
Hur ska man slippa denna förbannade telefonterrorn. Har både Nix och 180 och svarar aldrig på skitnummer. Kan man anmäla dom? Hittar ingenstans man kan nå dom för att bli struken ur deras register. Har 50 mil att köra för att ta idioterna i kragen. Med ringa högaktning. Anders P.
Jävla scam 😡😡är det ingen som kan få stopp på sådant här, som bara stör.
Är så trött på dessa försäljare som inte kan ta ett nej som svar. Börjar bli rena förföljelsen nu....anmäler snart
Vet inte va dom vill ?? Ringer, när man svarar lägger dom på 💩 Konstigt beteende.
Fruktansvärt, blockerar så fort dom ringer. Dom ringer bara upp med nya nummer, tar aldrig slut!
Rena terrorn, blockerar så fort dom ringer. Dom ringer bara upp med nya nummer. Är så jävla trött på dom.
Värsta parasitföretag jag någonsin upplevt , ringer mornar, kvällar, alla dar i veckan,skamligt att man inte kan slippa dessa parasiter.
Ett skitföretag som tillhandahåller telefonnummer till oseriösa försäljare och blufföretag både in9m och utom Sverige. Svara inte, du blir aldrig av med dom och dom bryr sig inte om nixspärrar el nåt annat. Inte heller törs de som har numren stå för vilket företag det är
Ringer ideligen från samma nummerserie +4676381nnnn oavsett tid på dygnet, vardagar och helger. Riktigt integritetskränkande skitföretag.
Ett skitföretag som lever på att lura folk. Styrelseledamot är Jonxthxn Jxnsson xldenfxlk som sitter i styrelsen för 11 andra företag. Det är otroligt sorgligt att anmälningar mot dessa individer och företag inte leder till någonting så de kan fortsätta skamma folk på pengar. Ja det är väl lite så som stat och regering beter sig. Betyg 0/5
Dosadni kao proliv, verovatno prodaju maglu zovu sa razlicitih telefona . Verovatno PREVARA .
Ringer dagligen från olika nummer. Blockar man ett så ringer dom från andra nummer. Så tröttsamt
E164 Sweden ringer hela tiden, flera samtal per dag med olika nummer. Svarar inte, har Truecaller så då ser jag på en gång att det är spam. Blockerar numren. Har anmält dem till NIX-nämnden. Det kan vara lugnt ett tag efteråt, men sen börjar samtalstrakasserierna igen. Är det någon som har någon lösning på dessa problem. Man ska inte behöva skaffa hemligt nummer för att slippa trakasserier. Det är integritetskränkande.
Respektlösa säljare som aldrig ger sig! Det ringer gång på gång på gång, trots upprepade uppmaningar att bli struken från telefonlistan! Ingen kommer någonsin kunna sälja någonting alls till mig över telefon. Ni kan inte övertyga mig ett om ett behov jag inte har så sluta försök!! Om jag vill köpa något så söker JAG upp information INTE NI!! Sluta att slösa min och andras värdefulla tid och energi och respektera att vi INTE vill bli uppringda av er!! Ni borde anmälas någonstans på ert Org.nr: 559409-6967
De slutar aldrig att ringa. Det går inte att blockera dem på riktigt. De ringer från olika nummer. Om jag har frågar eller problem med mitt abonnemang kommer jag att söka help från min nätvärksleverantör. Ni behöver inte ringa mig flera gånger i veckan. Störande! 😡
Bedrägeri. Ringer slumpmässigt och i strid mot gällande regler. Går inte att ringa tillbaka och om man blockerar numret så ringer de från ett annat i serien. Samtliga nummer som börjar på 077589* hör till dem.
De har ringt från olika nummer till o från nu i flera månader, vardagar. sena kvällar och helger, känns inte jätteseriöst. Ringer o väcker mig tidigt när jag ska jobba skift o struntar totalt i det när man svarar o ber dom sluta ringa. Patetiskt tycker jag. Så sluta ring mig era idioter. :)
Varning för detta företag .. de ger sig inte o slutar inte ringa tillbaka..blockerar man så byter de till nytt nummer o fortsätter terrorn
Ville att jag skulle byta till ett mycket billigare abonnemang hos 3. Problemet var bara att det var ett privat abonnemang och mitt abonnemang står på företaget. Har trots detta fortsatt ringa nästan dagligen och störa.
påstridiga och kräver information om ens telefonabonnemang
Äääääxccckjkkllliiiigggaaaa telefonförsäljare.... klipp er och skaffa er riktiga jobb istället.
Ringer en gång dan och det har de gjort i över ett år nu. Har en sisådär 90 blockade nummer, men de bara fortsätter. Jag tror det är klokt att undvika dessa som pesten.
Kan bara instämma i alla tidigare inlägg. Säger att de ringer från Telenor och att mitt abonnemang håller på all löpa ut. Har inte ens Telenor utan en undertjänst. De slutar aldrig ringa från olika nummer och ringer även mina barn. Hoppas många polisanmäler.
Uppenbarligen riktiga svin som försöker lura andra människor
Bedrägeribolag! Påstår att dom ringer från Telenor. Från nr som börjar med 076-381.... Telefonterror som pågått i 5 månader. Blockerat 79st nr, hittills. Är detta "Fri företagsamhet" ? Har ringt och frågat Telenor vad man göra , men dom kan inget göra, säger dom.
Påstår att de är ifrån Telenor men de har absolut inga verifierade uppgifter utan bara ursäkter om att det är svårt för dem att ge uppgifter
Bedrägeriförsäljning gm daglig telefonterror i 2 mån. Ljuger att de ringer fr Svenska Spel enl senaste komment på 180. Ringer från nya nr när man blockerar, de vägrar sluta. Polisanmäler nu! Redan anmält till NIX o Konsumentverket.
Kan ingen få stopp på de här idioterna. Vem är operatör för dessa?? Det tar fan inte slut. Tror jag blockat minst 30 nummer men de bara fortsätter komma. Örebro,. 200 km, dags för ett besök?
Ringer minst 1 gång i veckan och säger att abonemanget håller på att löpa ut fast man redan tecknat nytt. UNDVIK dessa idioter
Slutta att ringa mig! De ringa oss mitt i natten, detta är absolut oacceptabelt! Jag komma att lämna in ett klagomål mot dem med konsumentverket! Det är trakasserier!
Ringer dem en gång till bränner jag ner hela Örebro där dem verkar befinna sig, spammringer mig på olika nummer nu i flera veckors tid
Bluff företag som tror att de går mera kunder
Bluff bolag. Påstår att abonnemanget är på väg att gå ut etc etc. Har meddelat min tele leverantör så att dom kan varna sina kunder för detta oseriösa företag.