Åsa har hanterat försäljningen professionellt och alltid med snabb återkoppling. Vi kände oss trygga och uppdaterade från början av säljprocessen till dess slut.
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
About company
Fastighetsbyrån Göteborg Centrum – Mäklare i hjärtat av Göteborg På Rosenlundsgatan 4 hittar du Fastighetsbyrån Göteborg Centrum – en del av Sveriges största mäklarkedja. Störst av en anledning. Vi är ett engagerat team med djup lokalkännedom om centrala Göteborg och finns här för att göra din bostadsaffär så smidig och lönsam...
1119 omdömen om Fastighetsbyrån Göteborg Centrum
Sedan starten hos Reco 2015
Hjälpsam: Fick se lägenheten nästan direkt. Tydlig kommunikation gentemot oss som köpare, kändes aldrig som att vi saknade information och hela processen var väldigt friktionslös vilket jag värderar högt som förstagångsköpare.
Duktig han är Han jobbar bra
Vi blev direkt på visning bemötta av Åsa på ett trevligt och empatiskt sätt. Under hela kontakten svarade hon pedagogiskt på de frågor vi hade och tydliggjorde processen tidigt för oss förstagångsköpare. Det ingav direkt ett lugn och förtroende i en process som på förhand var väldigt ny för oss. Var utöver det även tillgänglig och engagerad vilket gjorde det hela till en trevlig och rolig upplevelse!
Som väldigt färska i bostadsmarknaden var vi lite nervösa inför visning och potentiell bostadsaffär. Åsa var jättehjälpsam och pedagogisk redan vid första mötet och visning. Svarade på alla nybörjarfrågor vi hade och förklarade väldigt grundligt. Vi kände oss trygga direkt och märkte att vi hade fått rätt person.
Åsa är en lyhörd mäklare som lyssnade in vad vi önskade och kändes lugn och trygg. Mycket bra mäklare med tydlig plan för försäljning.
Mattias var otroligt hjälpsam när vi skulle göra vår bostadsaffär, anpassade tid för visning och var väl inläst på objektet och kunde på ett väldigt bra sätt möta våra frågor och funderingar.
Väldigt bra bemötande och alltid lätt att få tag på. Allt gick smidigt och kommunikationen funkade toppen hela vägen. Kände mig trygg genom hela processen.
Så här långt i processen tycker jag att Torbjörn har varit väldigt bra.
Vi är otroligt nöjda med Torbjörn och kan varmt rekommendera honom. Från vår första kontakt har han varit både professionell och väldigt lätt att ha att göra med, vilket gjorde att vi kände oss trygga genom hela processen. Det vi uppskattade särskilt var hans tydliga kommunikation och tillgänglighet. Torbjörn är snabb på att svara, återkopplar kontinuerligt, tar initiativ och såg verkligen till att vi kände oss uppdaterade och delaktiga i varje steg. Han tog sig alltid tid att svara på våra frågor och förklara sådant som...
Vi är nöjda med Torbjörn ännu så länge gällande köpet av lgh.
Torbjörn Eriksson på Fastighetsbyrån bistod mig vid mitt första lägenhetsköp. Han är trevlig och proffesionell, och en särskild guldstjärna för den tydliga och snabba kommunikationen!
Bara positivt att säga om Torbjörn
Torbjörn Eriksson är mycket erfaren och påläst mäklare som hjälpte oss sälja vår bostad på ett enkelt sätt. Det är vi mycket tacksamma för!
Väldigt bra kille. Gazmen skötte allt snabbt, smidigt och proffsigt från första kontakt till försäljning. Han gjorde framför allt allting väldigt enkelt för mig som säljare. Rekommenderar varmt!
Helt igenom positiv upplevelse genom hela processen. Torbjörn har varit vänlig, engagerad, lyhörd, professionell och återkopplat snabbt vid frågor. Full pott!
Jag är otroligt nöjd med Åsa och hela försäljningsprocessen. Från första mötet kände jag ett stort engagemang, professionalism och trygghet. Åsa var alltid tillgänglig, tydlig i sin kommunikation och väldigt påläst om både marknaden och området. Processen sköttes smidigt och strukturerat, med bra rådgivning kring allt från styling och fotografering till prissättning och visningar. Jag kände mig hela tiden uppdaterad och delaktig, vilket gav ett stort förtroende genom hela affären. Jag kan varmt rekommendera Åsa till alla...
En genomgående imponerande och excellent upplevelse; från initial kontakt och planering, till aktivering och exekvering samt i efterföljande förhandlingsmoment och avtalssignering. Jag fick en nästintill perfekt blandning av personligt bemötande, professionell data & analys och gedigen erfarenhet, och en välavvägd strategisk fingertoppskänsla rörande avslutet. Stark rekommendation på Mattias & Team.
Vår upplevelse av Christina har varit fantastisk från början till slut. Hon guidar en tryggt genom hela processen och ser till att man alltid vet vad som händer och vad nästa steg är. Hennes sätt att informera och inkludera gör att man alltid känner sig lugn genom allt. Christina är en otrolig mäklare som är både varm och professionell i sitt bemötande. Hon tar hand om både säljare och köpare på ett bra sätt. Vi har anlitat Christina både vid köp och försäljning, och vi har känt oss lika trygga och nöjda båda gångerna....
Sebastian har ett väldigt vänligt och proffsigt bemötande. Han kunde svara på mina frågor på ett konkret sätt och hitta den bästa lösningen för mitt lägenhetsköp. Alltid snabb återkoppling på frågor och funderingar.
Först kontakt vid köp nu vid försäljning. Sebastian kan sin sak. Otrolig områdeskunskap. Känslan att man blir omhändertagen och får ut det mesta, som just nu i en försäljning. Trevligt med en mäklare som även är lite personlig , delar med sig av sig själv. Jag kan starkt rekommendera Sebastian och Fastighetsbyrån i Göteborg.
Åsa är trevlig och bra på att hålla kontakten, hon återkopplar snabbt, lyssnar in oss som kunder men har också egna idéer som hon presenterar på ett bra sätt.
Vi har ä fått den bästa supporten när vi sålde. År lägenhet
Jag köpte lägenhet i Göteborg via Åsa, hon är en pålitlig, seriös och engagerad mäklare. Hon är professionell, svarar snabbt och rakt på frågor och såg till att vi kunde göra en snabb affär med tydliga förutsättningar i alla led. Rekommenderar starkt!
Åsa har arbetat relationsskapande och tydligt visat på engagemang och intresse för att min försäljning ska gå så bra som möjligt. Åsa har värnat vår kontakt över lång tid och låtit mig bestämma tempot men ändå varit engagerad och följt upp. Åsa har varit tydlig med vad jag kan förvänta mig och på ett rakt, tydligt, ärligt men ändå ödmjukt sätt.
Åsa har varit trevlig och hjälpsam under hela lägenhetsköpet. Mycket nöjd!
Åsa gjorde ett fantastiskt jobb genom hela processen. Professionell, engagerad och alltid tillgänglig för frågor, stora som små. Kan verkligen rekommenderas!
Vi är väldigt nöjda med Åsa. Hon var engagerad, noggrann och hade bra koll på allt. Försäljningen gick smidigt och vi kände oss väl omhändertagna. Rekommenderar.
Professionell och engagerad mäklare, gav snabba svar under processen och höll oss uppdaterade.
Mycket stort engagemang. Christina var professionell, lyhörd och tillmötesgående i vår försäljning!
Trevlig mäklare med smidig process, tydlig kommunikation och väldigt snabba svar!
Rak och tydlig, snabba återkopplingar, väldigt bra koll på marknaden.
Jag är supernöjd med Torbjörns insats! Han tog sig verkligen tid att lyssna, var väldigt hjälpsam och gav trygga och tydliga råd. Tillsammans tog vi fram en plan som kändes rätt från start. Processen gick snabbt och smidigt. Att bostaden dessutom såldes redan under förhandsvisning var ett stort plus. Jag kan varmt rekommendera honom!
En mycket lyhörd och kunnig mäklare som engagerar sig för att få fram ett bra resultat. Mycket nöjd och skulle starkt rekommendera Åsa som mäklare.
Vi har bara positiva erfarenheter om Åsa som märkare. Hon är kunnig och engagera och vi ger henne våra varma rekommendationer.
Trygg känsla från början till slut. Så nöjd med Åsa som min mäklare!
Trevlig och effektiv, snabb försäljning.
Christina var både snabb och lyhörd och hade ett genuint intresse genom hela försäljningsprocessen. Hon var ett fantastiskt stöd när det gick lite för snabbt och gav mig bra kontakter att jobba med vilket gjorde att allt flöt på väldigt bra.
Vi blev hela tiden bemötta av Torbjörn Eriksson på ett trevligt och respektfullt sätt. Han var mycket snabb vid återkopplingar. Jag kände mig trygg i hanteringen i en av mitt livs största affärer.
Torbjörn har varit engagerad och trevlig mot oss som säljare, lätt att nå och få svar på våra frågor. Vi har känt oss trygga i processen och mäklaren har varit lyhörd för hur vi velat ha det men har också gett oss råd utifrån bästa sättet att optimera vår försäljning. Vi kan varmt rekommendera honom som mäklare.
Han är lätt att få kontakt med och skapar en förtroendeingivande miljö. Alltid tillgänglig och kunnig. Kort sagt en riktigt bra mäklare
Väldigt nöjd med Åsa som mäklare med allt från visning, budgivning och kontraktsskrivning.
Jag tycker att Åsa har varit engagerad, trevlig och hjälpsam. Stöttat bra i en process som varit ny för mig och min partner. Kändes som en ärlig och trygg mäklare och brydde sig om både säljare och köpare. Snabb på att återkoppla och höll oss konstant i loopen om vad som skedde. Ingen negativ feedback alls!
Åsa är en väldigt trevlig och professionell mäklare. Under hela processen, från lägenhetsvisning, till budgivning, och till sist kontraktskrivning har hon hållit en tät kontakt och sett till att alltid uppdatera oss hur det gick med lägenheten. Hon har också varit flexibel så att vi enkelt kunde passa in visning efter våra scheman. Överlag är hon en väldigt bra mäklare som vi kommer gärna att återkomma till i framtiden!
Väldigt nöjd med Torbjörn som mäklare, kändes väldigt engagerad och duktig.
Christina har varit motiverad, tillgänglig och trevlig. Hon har varit tillmötesgående genom hela processen trots att den har tagit över två år. Kan starkt rekommendera henne till andra som funderar på att sälja eller köpa bostad.
Sebastian var alltid tillgänglig för frågor, gav tydliga och välgrundade råd samt höll mig löpande uppdaterad genom hela processen. Försäljningen hanterades effektivt, tryggt och med stor omsorg för både detaljer och helhet
En professionell och flexibel mäklare som lyckades få både säljare och köpare nöjda. Detta trots en orolig och osäker fastighetsmarknad.
Jag kan varmt rekommendera Christina. Under hela processen har hon visat ett stort engagemang och hennes expertis inom området lyser igenom. Hon har en förmågan att ställa tydliga krav både på mig som säljare och på köparen, vilket skapade en trygg och strukturerad affär. Dessutom kom Christina med kreativa idéer om hur vi kunde nå ett avslut, vilket var avgörande för affären i den marknad som råder nu samt att vi kom vidare med vårt nästa boende. Jag är mycket nöjd med hela upplevelsen och hade gärna gett ett ännu högre betyg om det varit möjligt.
Professionellt bemötande och förklarade alla steg vid en försäljning på ett informativt sätt. Hon har även hållit oss uppdaterade under hela vägen.