Många offerter att välja bland
Offerta.se
Om företaget
Offerta.se hjälper dig att få offerter från kontrollerade företag som kan hjälpa dig i hemmet, på kontoret eller i din bostadsrättsförening. Beskriv det du behöver hjälp med direkt på vår hemsida och få offerter från lokala tjänsteföretag! Vi har kontrollerat alla våra anslutna företag för F-skatt, moms och skuldfrihet. Offerta...
474 omdömen om Offerta.se
Sedan starten hos Reco 2012
Använder mig alltid av Offerta när jag behöver hjälp med ett jobb (främst bygg, måleri, el). Har hittills alltid hittat en leverantör och varit nöjd med resultatet alla gånger. Rekommenderar Offerta starkt (åtminstone som privatperson).
Som företagare är Offerta rent bluffmakeri. Du blir såld ett stort antal kontakter som du betalar per årsbasis. Att du inte ens kommer komma i närheten av den summa kontakter de säljer håller de hemligt. Alltså blir kostnad per kontakt skyhög och knappt en vinstaffär för dig. Under ca 7 av årets månader kom inga nya kunder in, men trots detta betalar man stora summor till Offerta Därefter är dom väldigt hemlighetsfulla med att kontraktet automatiskt förnyas per årsbasis om du inte säger upp det tre månader innan nästa...
Trodde inte jag skulle få någon offert men det fick jag. Lätt tjänst att använda, snabbt svar, lätt att kommunicera. Gillade uppföljningen från Offerta, kändes som om de brydde sig!
Smidigt att få ut förfrågan till flera företag via en tjänst. Tjänsten är lätt att använda och man får uppdateringar, information och tips från dem. Plus att man kan lägga ut flera förfrågningar om olika tjänster. Haft ute förfrågan om el, vvs och renovering på sidan och fått kontakt med företag på alla.
Toppen fick svar från fyra firmor inom två dagar
Överlag snabba svar och mycket bra beskrivna offerter. De flesta företagen kom personligen ut och diskuterade projektet. Nu hoppas vi på ett bra genomförande av takbytet.
Vi blev glatt överraskade att det gick så snabbt, 2 arbetsdagar från publicering av vår annons till utfört el-arbete. Offerten stämde på öret
Bra service som fungerar om du vill ha hjälp med att hitta ett redovisningsföretag. Vi fick in flera alternativ och kunde välja ut ett av dem
Jag fick supersnabb återkoppling från Jonas som fixade till min IKEAsäng vars ben hade lossnat från fästet. Jonas kom dagen efter jag hade efterfrågat hjälp. Jonas fixade även så att sängen, och sängbenen, håller flera år framåt! Supertrevlig och toppenservice! Rekommenderar starkt! Adenike Agbaje
Bra med många som kan kontakta, men verkar mest vara nya städföretag som inte är så etablerade än som svarar.
Bra och snabb respons från olika företag. Känns seriöst.
Mycket bra service som underlättar för oss konsumenter!
Enkelt att använda Offerta.se. Jag fick snabbt svar av seriösa byggföretag som visade intresse. Alla företag som kom hem för att titta på bygget, var mycket trevliga, proffsiga och fler kom med förbättrade lösningar vilket jag uppskattade. Lätt att se företagens finansiella status mm. Kan varmt rekommendera
Otroligt lättnavigerad och bra tjänst. Ger det den utlovar utan krusiduller. Kommer använda mer!!
Väl utfört uppdrag .Upplevde återkommande svar till er lite snabbt då det är en brf måste det få ta tid då besluten tas på styrelsmöte.
Vi är supernöjda! Han gjorde allt för att vi ska vara nöjda, väldigt trevlig och även hans kollegor. De löste alla problem från det gamla altanbygget och var väldigt effektiva och proffsiga. Vi älskar våran nya altan. Rekommenderar dem starkt!! Tack bästa Liridon.
Jag sökte en elektriker för ett mindre jobb och fick mer eller mindre omedelbart kontakt med flera stycken, inledningsvis för lite mer info men även med offert. Bra, enkel webbtjänst. Hela processen funkade utmärkt.
Vi komme överens efter jag skrev dåliga omdöme överalt, men allt löste sig bra i slutet
Min förfrågan granskades och publicerades snabbt och siten har ett bra upplägg tycker jag. Man får bra information om företagen som besvarar ens förfrågan. Min första upplevelse var gällande flyttstädning och denna gång persienner.
Har varit medlem i Offerta i ca 6 år Offerta har en stor styrka i medarbetarna som är till för att hjälpa oss företagare på bästa sätt och mina kunder som jag får av Offerta,får jag bra feedback Har jag varit medlem i 6 år så det säger det mesta om deras kvalitet
Superenkelt och utmärkt från att beskriva arbeten man vill ha utförd till att få olika offerter via både sms och meddelande via offerta.se till att få uppdragen utförda. Det gick mycket lätt att komma i kontakt med företaget NFB El samt boka tid för arbete. Snabbt och smidigt - kunde arbeta dagen efter. NFB El Stockholm AB gjorde ett väldigt proffsigt jobb - hade mycket goda kunskaper om de arbeten de utförde. Mycket hjälpsam och lyhörd - fick hjälp även med ett par extra småsaker. Jag vill ge absolut toppbetyg till både Offerta och NFB El.
Jakob är en kanon kille att planera städ med. Personalen gör ett dunder jobb med städningen. Priset är väldigt bra gemfört med andra firmor jag kollat upp.
Jag är mycket nöjd med Offerta. Speciel med Niclas Äkerström. Han är jätte trevligt och hjälpsam person. Jag tackar Niclas Akerström för att rekommenderado Offerta. Offerta hälpte mig att bygga upp företaget I första början. Kör med Offerta om du vill öka inkomsten.
Det gick mycket snabbt att få in offerter. Tror säkert att jag kommer att använda den här tjänsten fler gånger.
Super nöjd med Offerta. Vårt företag har växt med över 200%. Att ha en kontaktperson som alltid är tillgänglig och är behjälplig med alla frågor och svar har varit suveränt. Tack Nicklas på Offerta och hela gänget på Offerta.
Toppen Rekommenderas. Är kund hos Offerta sedan 2020, alla arbetsmoment lösas omgående, bra gjort platform, proffsig kommunikation. Har använt övriga tjänsteförmedlare, men här kommer det in fler och större uppdrag. Enormt flöde av uppdrag. Det gick ganska trögt i början men vi kom igång rejält när vi ordnade vår profil och fick hjälp tack vare Offerta med att bygga egna proffsiga offerter. För att lyckas i början är det viktigt att få in omdömen, ordna referenser, hemsida för att vinna fler uppdrag. Idag ringer kunderna upp oss när vi har fina omdömen!
Bra sida som ger jobb! Speciellt för oss som nystartat företag. Bra med hjälp och stöd ifrån Offerta när man behöver det.
Jättebra service när man behöver fylla ut för jobb och även för att fixa stora jobb. Mvh Daniel
Sökte efter ett markarbete för trädgård, fick 4 seriösa svar och tre kom och gav en offert. Jag valde en av dessa. Det hela fungerade mycket bra. Detta är första gången jag anlitar offert
Noga utfört arbete i min lägenhet..Väl utfört även på svåråtkomliga ställen. Gjorde underverk med de svåra dörrarna i inglasningen på balkongen! Fantastisk personal som lyssnade på mina önskemål, trevlig personal, lätt att ha att göra med.
Skrev annons på kvällen,målare tog kontakt dagen efter. Jättesnabbt
Jättebra tjänst! Istället för att jag kontaktar en massa företag gör offerta det åt mig. Man kan också meddela på ett ställe när man gjort sitt val så kontaktar de alla som lämnat offert. Smidigt!
Otroligt höga offerter. 4m ² för 180 000!! 160 000 för arbetstiden. 3V för projektet. Innebär ca 20 timmar per dag på en gubbe? Ca 60 000 kr om man skulle köra på löpande.pris men det var ingen intresserade av. Fattar inte hur folk kan gå på detta.
Snabbt och smidigt sätt att hitta företag som man kan anlita. Verkar överlag vara bra företag som lämnar seriösa offerter.
Vi har arbetat med Offerta över 3 års tid och är oerhört nöjda! Offerta har gett oss möjligheten till fler uppdrag och ett stort kontaktnät. Framförallt en bidragande orsak varför vi har lyckats få vårt företag att växa med en kundstock som i sin tur har gett oss återkommande kunder.
Bra sida för noviser som jag själv, med tummen mitt i hand. Använt Offerta tidigare och kommer göra det igen
Fick snabbt svar på min sökning. Bra företag med bra betyg. Lämnade offerter snabbt.
Jag beställde målning av min lägenhet och Quality Måleri & Stuckatur i Malmö AB gav mig en tydlig offert på vad som skulle/ behövde göras. Och bra kommunikation och jobbet blev mycket bra utfört. Jag är mycket nöjd med målningen i min lägenhet.
Vi är mycket nöjda med Hemfräscht och deras tjänster. Idag får vi hemstädning varannan vecka. Städningen genomförs alltid av samma person, vid utsatt tid, med goda resultat. Vi har främst haft kontakt med Lee, som är både otroligt service minded men också väldigt tillgänglig när vi behöver komma kontakt med honom vid eventuella frågor eller avvikelser i plannerad städning. Vi kan absolut rekommenderar hemfräscht till familjen som behöver understöd i att hålla hemmet rent.
Väldigt smidig och bra tjänst, lätt att använda. Bra funktioner överlag. Lätt att göra ett urval och få in olika hembesök, eller få in offerter. Fått bra bemötande överallt, oavsett vad det har handlat om. Rekommenderar starkt att testa denna sida om ni planerar för olika projekt i hemmet.
Väldigt bra tjänst och lätt att använda. Bra chattfunktion. Lätt för mig som kund att göra ett urval och tillslut bestämma mig för ett företag. Fantastiskt att ni finns!
Snabbt och bra arbetsverktyg - mycket nöjd!
Använt offerta för flera upphandlingar i föreningen och fungerat precis som önskat varje gång
Jag är jättenöjd med Offerta och rekommendera att folk ska kontakta Offerta för att hitta seriösa och erfarna bygg firmor till utföra sina projekt.
Snabb, enkel sida, smidig kontakt med företag
Tjänsten är snabb, smidig och tydlig. Jag hade velat se fler offerter i min inkorg, men då jag bor på en liten ort så är jag inte förvånad att det blev så få. Jag sökte offerter för hemstäd en gång per vecka.
Enkelt att jämföra tjänster för att hitta den bästa lösningen för båda parter
Hemsidan är otroligt professionell och allt fungerar. Det är också logiskt presenterat och effektivt. Min invändning är att jag skulle ha målat en lägenhet, men bara fått offerter från en målerifirma. Resten var hantverksföretag som fokuserade på byggande. Jag kommer att använda Offerta.se igen, då det är så effektivt, men jag hoppas en annan gång få erbjudanden från företag som är specialiserade på just det arbete jag vill ha utfört.
Bästa Offerta. Linus som är försäljare och Amir som sitter i Chatten är dem bästa killarna. Linus förklarar ett avtal med ord som gemene man förstår. Har varit kund hos dem i 4 år och fortsätter. Är man medlem på offerta så kan man faktiskt driva företaget utan annat marknadsföring eller leta efter nya kunder på annat ställe. Man kan alldeles utmärkt klara sig med offerta. Rekommenderas Alex
Hej Alex! Vad roligt att höra, det är precis så vi vill att det ska vara. Tack för ditt omdöme och fortsatt stort lycka till med företaget! Bästa hälsningar, Offerta.