Har alltid älskar okq8 men Fruängens är värst! Idag hade jag en så otroligt otrevlig personal och jag blev så ledsen. Jag va ute efter att köpa en viss sak och han hänvisade helt fel. Jag trodde att det var den och köpte den. När jag är kvar i butiken och öppnar kartongen men inte förpackningen så ser jag att det inte är rätt. Jag ställer mig i kön igen och han skiter i fullständigt och säger det är inte mitt fel! Jag lämnade tillbaka saken utan pengarna tillbaka!
OKQ8 Fruängen
6 omdömen om OKQ8 Fruängen
Katastrof, personalen är oftast otrevliga. Hälsar inte ens när man skall handla. Säger aldrig hej då osv. Riktigt dålig kundservice. Även butikschefen var nonchalant och missvisande. Riktigt uselt! Fyfan för ett sånt företag med sånna anställda.
Oftast bra. Är inte helt nöjd med att jag fick betala 200kr extra när jag var 20min sen med ett släp.
En riktigt bra bensinmack! Alltid lika trevlig personal, som aldrig ser några problem, bara möjligheter. Tankar nästan alltid där, fin gdshall, bra automattvätt samt att de alltid har bra erbjudanden på bilvårdsprodukter!
Känns inte som att personalen riktigt klarar livsmedelshanteringen. Skulle betala min GDS-tid. I kassan står en äldre finsk dam som hostar och snörvlar. Som tur ärhåller hon för munnen. Inte riktigt lika trevligt när jag ser att hon två sekunder efter hostattacken tar handen som hon hållt för munnen och sticker den i korvlådan för att med bara händer lägga på ny grillkorv på stekrullarna. Pluspoäng för att de håller rent i GDS hallen. Dock torde de ange innan de släpper in bilar i hallen att det saknas lyftar på några platser.
Alltid lika trevliga och glada. Personalen ser lösningar på alla problem. Bensinmacken i fråga har en fin gds-hall. Tankar alltid där, endast för det trevliga och kunniga bemötandet!