Skulle ta tandsten på min hund, kände det va märkligt att det fanns så mkt lediga tider. Väl där kom en manlig veterinär , han verkade ha mkt humor . Allt gick lugnt till, på 1,5 timma va allt över:) Blev lovad 4500:- när jag ringde , blev 4650:- Nix sa jag, veterinären ändrade direkt ! Så summan blev ett ok bemötande .
Falköpings Smådjursklinik AB
4 omdömen om Falköpings Smådjursklinik AB
Om du vill bli hotad att bli anmälld till jordbruksverket bara för du inte vill betala 50,000 för en ögon operation har du hittat rätt plats. Bad dem förtydliga skriftligt i ett mail att han va så sjuk så han skulle behöva avlivas annars (kriteriet för en sådan anmällan) kontigt hur dom kunde ringa mig men inte smsa eller maila för att konfirmera... Gick till en annan, 2 veckor med ögondroppar senare och han va helt frisk. Lita aldrig på en veterinär som ägs av ett aktiebolag, dom vill bara ha dina pengar.
Omtänksam personal som tänker både på ägare och djur. Fantastisk tandvård, ser sådant som ingen tidigare sett, från valpsradiet t.ex. fixade sövning och behandling trots att inte tid var inbokad.
Jag har varit hos Falköpings smådjursklinik flera gånger med mina två hundar och jag upplever personalen som mycket omtänksam och trevlig mot både djur och ägare. Det tycker jag är viktigt. Dessutom har hundarna blivit friska så veterinärerna är duktiga också :D Jag rekommenderar dem varmt. Fatima