Fönsterputsningen genomfördes utan anmärkningar.
Glasklart Fönsterputs AB
Om företaget
Dags för nyputsade fönster? Vi på Glasklart fönsterputs är ett personligt och kunnigt fönsterputs företag i Halland med ett stort kundfokus. Vi gör alltid det lilla extra för våra kunder, något som gör att kunderna kommer tillbaka. Vi jobbar stenhårt för att ni ska bli nöjda med oss! Varför inte abonnera på fönsterputs utan...
1180 omdömen om Glasklart Fönsterputs AB
Sedan starten hos Reco 2023
Proffsigt uppsökande och bokande. Bra kommunikation. Lika bra med utfört arbete.
Gjorde ett jättebra jobb. Trots ett ordentligt snöfall dagen innan och ingen skottning fram till fönsterna genomförde de putsningen perfekt!
Bra Snabbt och bra utfört jobb
Klagade på putsningen de kom ganska omgående o fixa.
När ni putsar blir det ett bra resultat. Det som drar ner betyget är att ni först ger ett spann på två veckor när ni kan komma, sen kan det dröja veckor utöver de två veckorna innan ni kommer. Senaste gången är den enda ni kommit i början på intervallet. Eftersom vi vill ta ner våra ”fuskspröjs” själva, har det hänt att spröjsen stått nertagna tre -fyra veckor. Det är inte maximalt! Anledningen till att vi vill ta ner spröjsen är inte en ekonomisk fråga, utan att vi vill slippa diskussioner om varför de eventuellt gått sönder....
Mycket trevliga och effektiva, känns proffsigt.
Snabbt och bra👍 punktliga och trevlig personal. kommer sön de lovat. Gör ett bra jobb👏
Vi är nöjda med glasklara fönster!
Senast mycket bra. Tidigare slarvat någon gång. Tjänsten vi köpt är fönsterputs första våning.
Trevliga killar som va där. Fixade de svåraste fönstren ja länge velat ha hjälp med. Dock hade ja önskat bättre kontakt så att de inte hade behövt klättra över hundgården, trampa ner två av rabattkanterna etc.
Inget att klaga på, det blir skinande fint /Sven-Erik
Otroligt trevlig kille som kom och putsade våra fönster. mycket nöjd
Snabba som blixten, och bra blir det!
Trevliga grabbar! Bra utfört arbete!
Alltid trevligt bemötande. snabbt arbete. Alltid trevliga att tala med.
Bra kundkontakt och trevlig och duktig personal. Trevligt och proffsigt att ni ringer på och frågar om önskemål på vad de ska göra denna gången. Bra att vi kan förstå varandra. Vi tycker att ni uppfyller de önskemål som vi har på er.
Snabbt återkoppling, bra service, jätteduktiga på vad de gör! Tusen tack !
Har blivit bättre och bättre...
Meddela I god tid när ni kommer, ni gör ett bra arbete
Upplever att dom är seriösa, lyhörda för vad jag önskar.
Bra men ingen återkoppling ang. Pris!! Ej heller någon offert!!!!
Alltid fint tvättade fönster. Rena och glänsande
Gör ett bra jobb. Plus för att de även tvättar av fönsterblecken
Fönstren blev snyggt tvättade. Fönsterbleck hade jag tvättat bättre själv. Vill gärna ha det snyggt de få gånger på året man gör detta.
Mycket duktiga arbetare. Noggranna. Trodde aldrig de skulle lägga såpass med tid för det billiga priset!
Vi har använt fönsterputs utvändigt ca var 8:de vecka Har alltid varit nöjd. Degånger vi varit hemma har det varit trevlig personal.
Bra och trevligt bemötande. Putsade utsidan på vårt enplanshus, enligt beställning. Hjälpte även till att bära hockeybagen till bilen. Lossade spröjsen och satte tillbaka de, Tvättade fönsterblecken och spröjsen också.
Kommer inte anlita dom igen och definitivt inte rekommendera dom till någon annan. Dom skulle höra av sig när dom skulle putsa rutorna vilket dom inte gjorde och sen har dom antingen slarvat eller struntat i att putsat 2 rutor.
Raka puckar inga krusiduller Det kommer att bli svårt med pallar under fönstren Vi visste inte när ni skulle komma. Men när vi kom hem så var det mörkt ute men vi kunde se ut.
Från början snart fem år sedan är jag supernöjd med väldigt bra och duktig personal alltid thöbstvikkugs och lyhörda - kort proffsigt jobb 👍👍👍Mvh Carl -Arne Pedersen
Felaktigt debiterad 447 Skr istället för 280 Mycket svårt att komma fram på deras telefon
Vi bokade fönsterputs och det skulle ingå rengöring av fönsterblecken men det syntes inte att dem var rengjorda efter att de varit där. Ringde och klagade då kom de tillbaks men alla fönsterblecken var lika smutsiga. Klagade en tredje gång men efter det har vi inte hört något. Hade det gjorts ett bra jobb så hade vi fortsatt med ett abonnemang men detta var så slarvigt gjort så vi sa upp det med en gång!
Funkar bra och utan några anmärkningar.
Sökt er då ni inte putsat allt som överenskommet. Går inte att nå på varken mail eller telefon trots upprepade försök.
Vänligt bemötande och bra utfört jobb. Fick så fina fönster till Jul
Bra arbete men tror de missade ett litet fönster
Snabbt går det och bra blir det :)
Supersnabbt avklarat Mycket nöjd med resultatet Killarna var lyhörda o hjälpsamma Rekomenderar gärna Glasklart till vänner o bekanta Återkommer gärna till er längre fram i vår/ Anja
Duktiga ansvariga håller vad de lovar
Gör bra jobb och bra priser men oklart bokningsystem
Alltid vänliga när dom kommer. Dom gör ett bra jobb. Fönster puts utomhus
Snabbt och välputsade fönster.
Alltid trevlig personal som jobbar samtidigt och effektivt.
Glasklart!!men: jag fick ringa och påminna om att ni skulle komma sista veckan i november tre gånger innan ni kom.
De fakturerade för fönsterputs som aldrig utfördes. Och när jag därefter kontaktat dem via mail har jag inte fått ngn återkoppling. Jag rekommenderar dem inte till ngn.
Hej! Ni var här och putsade fönstren i full storm och regn och det tror jag påverkade ertarbet och kändes inte ok för er personals säkerhet utifrån vårt perspektiv. Fönsterna blev inte rena, en hel del smuts lossnade aldrig och utmed kanter och hörn torkades det aldrig av. Om vi anlitar någon att putsa fönstren förväntar vi oss att det utförs på ett fackmanamässigt sätt och inte efterlämnar ett slarvigt resultat. Om detta var en engångsföreteelse är ni välkomnaa att höra av er så tar vi det därifrån.
Det var inget fel på själva putsningen av fönstrens. Men när han ringde och sålde in detta fick jag ett pris på 280kr all in jag frågade flera gånger. Men när fakturan kom så var den på 398kr. Det kanske inte är mycket pengar men procent andelen av ursprungspriset och det faktiska fakturerade priset är hög. Vilket gör att du känner dig lurad. Dessutom skulle dom ringa innan dom kom men det var ingen som hörde av sig utan stod bara här och knackade på.
Hej ! Fönstren blev fina Trevliga putsade Blev jättenöjd. Mvh Solveig Eriksson
Bra putsat även priset var okey