NordDesign Kök
2.3 i betyg av av
3 omdömen
Är det här ditt företag?
Här tar du kontroll över ditt företags Recosida, uppdaterar info och testa att samla in omdömen helt utan kostnad.
Uppdatera ditt företag3 omdömen om NordDesign Kök
-
skrev om NordDesign Kök
Efter att säljare var hemma två ggr, totalt 10h!, för att mäta misslyckades han, men ansåg ändå att jobbet var utfört och han gjort sitt. För att få luckorna installerade så fick jag som kund jaga och påminna snickare/montörer. Till slut kom dem mycket osympatiske och icke serviceinriktade, installerade men då visade det sig att det var felaktigt mätt samt att alla delarna inte fanns med! Snickarna skyllde ifrån sig på säljaren o vice versa. Till slut slutade dem att svara. Ytterligare månader gick och till slut kontaktade jag VD vilket gjorde att jag fick ett mail från en representant från Norddesign med uppmaningen att jag kunde kontakta säljaren chef. Är det inte konstigt att inte ringa upp kunden utan låta kunden ringa deras internsamtal?! Säljarens chef tyckte att jag skulle mäta själv, skicka bilder och meddela honom. Inget har hänt på några månader.
Att ha personal som både är oseriösa, inte har kompetens eller servicemind är för mig elementära delar när man bygger, förvaltar ett varunamn som är lätt att rasera och svårt att bygga upp. -
skrev om NordDesign Kök
Proffsigt men ändå personligt bemötande av säljare Mikael Linnér. Levererade luckor enligt tidsplanen. Montering utan problem och fint detaljarbete.
-
skrev om NordDesign Kök
De leverera inte i tid. Montören var slarvig. Delar saknas fortfarande veckor efter leverans. Inga besked när man kontaktar bolaget. Mitt råd är att hitta någon annan leverantör för att undvika strul.