Är det här ditt företag?
Här tar du kontroll över ditt företags Recosida, uppdaterar info och testa att samla in omdömen helt utan kostnad.
Uppdatera ditt företag5 omdömen om Taxi Jönköping AB
-
skrev om Taxi Jönköping AB
Beställde en taxi på kvällen till morgonen därpå. Ingen taxi kom så jag ringde och undrade. Fick svaret att de inte hade någon taxi i mitt område men att jag stod som prioriterad men de visste inte när taxin skulle komma. Efter 40 minuter när de fortfarande inte kunde säja när de kunde komma gav jag upp. Det var jag som kontaktade dem inte dem som ringde mig.
Hur kan man ta en bokning och sedan helt strunta i att kontakta kunden eller ens ha en preliminär tid när man kan förvänta sig att de ska komma.
Jag skulle aldrig riskera att ringa Taxi Jönköping om jag hade en tid att passa, för man vet aldrig om de kommer. Efter den här upplevelsen så kommer jag ändå aldrig att ringa dem igen. -
skrev om Taxi Jönköping AB
Beställde taxi för 5 personer. En taxi för 4 kom. Han var dessutom direkt otrevlig. Hade han varit det minsta serviceminded hade han väl anropat växeln och bett om en taxi till?!
Vi ringer direkt till växeln. Och säger att vi är missnöjda, samt nu även sena till restaurangen. Ingen ursäkt.
"Kan vi få e taxi för fem personer?"
"Nej, det kan jag inte garantera."
Seriöst 2021 och man kan inte styra huruvida man skickar en taxi för fem eller två för fyra. Känns mest som att de mjölkar kunder på mer pengar genom att alltid skicka två taxis.
Jag rekommenderar att man väljer ett annat taxibolag som sätter kunden i fokus.
Värt att nämna som positivt var att vi till slut kom fram med två taxis och vår chaufför #2 var trevlig! -
skrev om Taxi Jönköping AB
Hade satt noll om det var möjligt. Gillar egentligen inte att skriva illa om företag men här är en varning på sin plats. Bokade taxi till avgång 3 på morgonen. Viktig resa till buss till flygplats. Men ingen taxi kom och när man ringde växeln kopplades jag till en förare som inte hade några planer på att komma. Välj annat bolag om du vill komma fram alltså!
-
skrev om Taxi Jönköping AB
Löjligt att påstå att Taxi Jönköping är det enda seriösa bolaget i stan. Hade det varit sant hade det bara funnits ett taxibolag i Jönköping och inget företag hade nånsin sagt upp avtalet med dem. Henrik L är nog bara ett alias för någon högt uppsatt person på bolaget. Jäv kallas det.
-
skrev om Taxi Jönköping AB
Det enda seriösa bolaget i stan. Jag har själv kört taxi i många år på olika bolag så jag vet hur dom sköts och vill man ha säkerhet, kvalitet och service så är det Taxi Jönköping man väljer.