Jag är otroligt nöjd med hur försäljningen gick, resultatet blev till och med bättre än jag hade förväntat mig. Oliver gjorde ett fantastiskt jobb och hade kontakt med mig genom hela försäljningen. Jag kan varmt rekommendera honom till alla som funderar på att sälja sin bostad. Stort tack för ett riktigt bra arbete!
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund
Om företaget
Välkommen till Svensk Fastighetsförmedling i Stenungsund! Vi hjälper dig att hitta ditt drömhem och tar fram rätt köpare till din bostad. Oavsett om du ska köpa eller sälja en bostad skräddarsyr vi affären åt dig och anpassar den utifrån dina specifika förutsättningar. Vi arbetar med professionella fotografer och stylister...
663 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund
Sedan starten hos Reco 2016
Professionell, engagerad och väldigt lätt att ha att göra med. Rekommenderas varmt!
Oliver visar stort engagemang och upplevs alltid var lätt att nå samt alltid lättsam och trevlig utan att på något sätt vara oprofessionell. Vi har fått ett mycket gott bemötande men hade önskat en mera aktiv förmedling mellan oss och säljare vad gäller övertag och tillträde samt mera information om de olika skiften och samfälligheter. Mycket verkar kvarstå att själv ta reda på. Avslutningsvis vill jag var tydlig med att vi på inget sätt har varit missnöjda med Oliver.
Oliver har gett ett gott intryck, positiv och glad. Även om jag inte har haft den primära kontakten, så har jag förstått att Oliver alltid varit tillgänglig.
Jag är otroligt nöjd med hela processen. Oliver var engagerad, professionell och väldigt lätt att ha att göra med. Från första kontakten till avslutad affär kände jag mig väl omhändertagen och fick tydlig information genom hela försäljningen. Det märktes att han verkligen brydde sig och gjorde sitt bästa för att allt skulle gå så smidigt som möjligt. Jag kan varmt rekommendera honom till alla som söker en kunnig och pålitlig mäklare!
Mycket trevlig och bra att diskutera med både negativt och positiva saker angående husköpet. Förmedlade bra mellan oss köpare och säljare.
Ulrica har varit en mycket engagerad, trevlig och alltid tillgänglig mäklare. Vi fick ett stort förtroende redan vid vår första träff. Detta är en mäklare som vi verkligen vill rekommendera till andra säljare. Super helt enkelt. Björn och Agneta !
Ödmjuk och förstående mäklare. Har verkligen kämpat med försäljningen av mitt hus. Kan varmt rekommendera Oliver hos vänner framöver.
Tack så mycket för det fina omdömet Marie! Hoppas du kommer att trivas i nya lägenheten! :)
Fungerat bra och snabbt, Vi är nöjda :-)
Väldigt trevlig och engagerad genom hela köpet. Uppskattat att han alltid tog sig tid att prata och svara på frågor, oavsett hur stora eller små de var. Kände mig trygg från visning till bostadsköp, Kan varmt rekommendera!
Tack så mycket för det fina omdömet Lucas! Hoppas du kommer att trivas i nya huset! :)
Ulrika är en positiv och engagerad person och mäklare som tar sitt uppdrag på fullaste allvar. Hon har regelbundet hört av sig under perioden vi har anlitat henne och har alltid varit lätt att få tag på när man behövde oavsett veckodag. Vi är jättenöjda med henne och kan rekommendera andra för hennes tjänster.
Är noga när jag väljer mäklare, för noga säger nog en del. Men valet vart självklart i slutändan när jag valde Anne efter möte med olika mäklare. Jordnära,proffesionell,kan prata med mig som säljare och med kunder på ett sätt som gör att missförstånd uteblir och förstorar inte upp saker utan kommer med lösningar. Därför fick jag bud omgående efter första visningshelgen och 15 bokade sällskap. Anne kom med idéer som är bra att åtgärda inför visning/försäljning och det betalades tillbaka flera gånger om. Lite mer jobb mycket...
Oliver har varit väldigt hjälpsam och professionell genom hela vår försäljningprocess. Skulle varmt rekommendera Oliver!
Tack så jättemycket för det fina omdömet Erik! Har varit väldigt kul att få hjälpa er med försäljningen av huset! :)
Professionell visning samt kunde noga svara på alla frågor. Noggrann i processen samt tydlig. Snabba avslut när det behövs.
Inte bara kunnig och kompetent utan också hjärtevarm och väldigt stöttande i en svår situation. Flexibel med tider , alltid nåbar . Bra praktiska tips. Utmärkt människokännare , bra på att läsa av . Rekommenderas varmt
Ulrika är fokuserad, mycket kompetent, målinriktad och dessutom mycket trevlig. Mina förväntningar infriades på ett utmärkt sätt. Samarbetet fungerade med lyhördhet, ansvar och respekt. Ulrika förtjänar mina allra bästa rekommendationer!!
Bra på att hålla kontakten och följa upp. Snabb återkoppling.
Oliver var en kunnig mäklare kändes tryggt att sälja huset via honom. Hela tiden bra återkoppling var som händer
Tack för det fina omdömet och tack för förtroendet Roger! :)
Öppen och uppmuntrande. Hon har varit tydlig och väldigt behjälplig under hela processen.
En kunnig och erfaren mäklare som beaktar både säljaren och köparens behov vid husköp/försäljning. Noggrann och tar sig tid i de olika momenten från visning till kontraktsskrivning.
Tack så jättemycket för att du tog dig tid att svara. Betyder mycket för mig. Vad fint att ni också är så nöjda 😊
Oliver är trevlig, driven och enkel att ha med att göra. Tack vare hans lyhördhet och hjälp hittade jag "min" lägenhet! Under hela köpprocessen var han tillgänglig, hjälpsam och svarade snabbt.
Tack så mycket för det fina omdömet Susanne! Hoppas du kommer att trivas i ditt nya hem! :)
Oliver är en väldigt trevlig och duktig mäklare. Han har ett stort engagemang och är driven. Kan tänka mig att han går hem hos både säljare och köpare med sitt trevliga och prestigelösa sätt.
Tack så jättemycket för det fina omdömet Roland!! Har varit så kul att få hjälpa dig med försäljningen! :-)
Bra bemötande, alltid villig att prata och ta reda på frågor även om han inte hade svaret direkt.
Tack så mycket för det fina omömet Anton! Hoppas du kommer att trivas i din nya lägenhet! :)
En trygg och flexibel mäklare som alltid är tillgänglig. Smidig kommunikation och ett professionellt bemötande genom hela affären.
Tack så mycket för det fina omdömet Isac! Tack för förtroendet :)
Vi tycker att vi fått all den hjälp vi önskat och lite till!
Tack så mycket för det fina omdömet Jimmy! Hoppas ni kommer att trivas i ert nya hem :)
Oliver har varit väldigt professionell och tänkt utanför boxen och gjort mycket extra för att få till en så bra förutsättning som möjligt för vår försäljning. Snabb kontakt och han har varit väldigt lösningsorigenterad. Vi kan varmt rekommendera Oliver till andra som går i säljtankar. Vi är mycket nöjda och skulle välja att ta hjälp av Oliver igen om vi ska sälja eller köpa i framtiden!
Tack så otroligt mycket för det fina omdömet Ann! Det värmer att läsa dina fina ord! :)
Han var en enkel person att ha och göra med och mycket lugn i både tal och framförande.
Tack så jättemycket för det fina omdömet Anton! Hoppas du att trivas i din nya bostad!! :)
Hon är tillgänglig, trevlig, engagerad, mycket kompetent och hjälpsam. Rekommenderas varmt.
Oliver är trevlig och lätt att arbeta med. Återkopplar alltid och visar stor omsorg om både köpare och säljare.
Tack så jättemycket för det fina omdömet Eva! Vad glad jag blir av att läsa ditt omdöme!! :)
En härlig person som verkligen lyssnar Är väldigt engagerad vill att alla ska vara nöjda .Glad och trevlig .
Ulrica ordnade affären smidigt för oss som köpare. Hon var villig och hjälpsam och lätt att kontakta. Rekommenderas!
Samarbetsvillig och duktig i sin roll! Påläst på objekt och kringliggande område, vilket ger en seriös, grundlig och pålitligt process. Rekommenderas varmt!
Tack så jättemycket för det fina omdömet Gustav! Hoppas ni kommer att trivas i ert nya hem! :)
Vi är jättenöjda med uppdraget. Bra kontinuitet under processen med återkommande uppföljningar kring intresse osv.
Vad roligt att höra Calle, vad glad jag blir! Tack för förtroendet och ett bra samarbete! :)
Oliver var professionell, trevlig, varm och kunnig. Han var mycket serviceinriktad, snabb på att lösa problem och vi kände att vi verkligen kunde lita på honom när vi sålde vårat hus. Kan inte rekommendera honom nog!
Tack så jättemycket för det fina omdömet Ebba! Har varit så roligt att få hjälpa er med försäljningen!
Driven, professionell och engagerad.
Tack så mycket för det fina omdömet Jonas! Hoppas ni kommer att trivas i ert nya hem :)
Trevlig, omtänksam och proffesionell!
Proffsig, noga med att berätta vad som händer och förklara.
Tack, Så härligt att höra att du var nöjd. Kul att allt gick så smidigt. :)
Tillgänglig, svarade snabbt på mail, sms och ringde alltid tillbaka. Kunnig och med ett bra bemötande.
Tack så mycket för fint omdöme 😊
Vi vill tacka Oliver för ett mycket fint bemötande både när det gäller visningar och genom hela processen från visningar till att affären blev avslutad. Allt var mycket proffsigt utfört Stort tack Ray Johansson Pirkko Hyvärinen
Hej Ray och Pirkko, Stort tack för de fina orden! Det glädjer mig att höra att ni är nöjda med bemötandet och hela processen. Hoppas ni kommer att trivas i er nya lägenhet :)
Anne är enkel att få kontakt med så kommunikationen flyter på bra utan krusiduller. Hon är rak i sin kommunikation och säger vad hon tycker. Som alla mäklare är hon också lite hemlighetsfull men det är klart, hon har även köparen att ta hänsyn till. Våra förväntningar var att få så mkt pengar som möjligt för huset. Här var Anne strategisk i vilka hon bjöd in till visningen, sedan höll hon ett högt tempo och drev på intressenterna att vara aktiva i budgivningsprocessen. Slutbudet blev högre än vad vi förväntade oss, så vi...
Vad roligt att höra att ni är nöjda! Alltid kul med nöjda kunder och när affären går åt det håll man vill. Stort tack för fint samarbete 🤗
Noggrann och engagerad. Följer upp och håller oss uppdaterade. Det enda vi egentligen hakat upp oss på var att vi inte fick någon kopia på förmedlingsavtalet som vi bad om. Kändes lite som att så fort affären var klar så sjönk ambitionsnivån. Kanske har han mycket att göra o glömt att skicka men det stör helhetsintrycket lite. Däremot har har erbjudit oss att få hjälp med deklarationen vilket känns jättebra, så det blir ändå 4 av 5 stjärnor.
Stort tack för omdömet och de fina orden. Ber om ursäkt för min miss gällande förmedlingsuppdraget, det var minnet som svek mig den gången :)
Snabb och bra återkoppling, informativt och härligt bemötande.
Tack så mycket för det fina omdömet Linn, hoppas ni kommer att trivas i huset! :)
Den här mäklaren gjorde ett fantastiskt jobb...väldigt kommunikativ...positiv och driven...jag skulle definitivt använda henne igen!!
Tack så oerhört mycket 🙏🏼 Tredje affären på raken tillsammans med oss och andra med mig. Vi måste ha gjort något rätt 🥰 Men nu önskar jag att du ändå får lite lugn och ro i själen och bor kvar ett bra tag i ditt nya hus 😊
Oliver, tyckte vi, verkade ambitiös och framåt, mer än de fyra andra mäklarna vi träffade. Utfallet av försäljningen blev långt över vad vi förväntade. Hela försäljningsprocessen blev mycket smidig och snabb med resultat som vi är mycket nöjda med. Kan varmt rekommendera Oliver. Marianne och Claes Fredriksson
Vad glad jag blir av att läsa ert omdöme! Jag är otroligt tacksam för ert fina omdöme och gläds verkligen åt att försäljningen överträffade era förväntningar. Tack för ert förtroende – och för ett riktigt bra samarbete! Hoppas ni kommer att trivas i nya lägenheten! :) //Oliver
Ulrika har varit positiv och trevlig under ärendets gång. Hon håller sig till fakta om hur läget ser ut. Det uppskattar jag. Känner att jag har fått ärliga svar på allt. Hon har kommit med förslag som visat sig positiva. Ulrika hör snabbt av sig när det händer något. Hon forcerar inte. Jag har haft tid och möjlighet att tänka efter i lugn och ro. För mig verkar det som hon lätt känner in säljare och köpare och på ett ärligt sätt agerar därefter. Hon har varit lika engagerad hela tiden. Jag rekommenderar henne till flera kunder.
Tack för ditt fina omdöme, det gör mej glad. Det har varit trevligt att få hjälpa dej med försäljningen av ditt hus. Önskar dej lycka till i ditt nästa hem.
Oliver Lööv är en briljant mäklare sympatisk och trevlig.
Tack så jättemycket för det fina omdömet Classe! :)
Har ett stort förtroende för Oliver! Mycket bra mäklare och trevlig! Med vänlig hälsning, Lena Malm
Tack så jättemycket för det fina omdömet Lena! :)
Hjälpsam och tillmötesgående även när hon var på semester
Tack för fint omdöme, det gör mej glad. Lycka till med ert nya boende.
Anne Kylemark var allt jag kunde önska av min mäklare och mer därtill. Hon var lyhörd för det jag ville ha insikt i och hjälpte mig till beslut när jag stod som ett frågetecken. Outtröttligt vänlig navigerade hon denna försäljning som hade mer än en oväntad svängning. Jag rekommenderar henne varmt ☀️
Tack underbara du! Så fint skrivet och så glad att jag kunde vara till belåtenhet :)
Tillmötesgående, lyhörd och serviceminded
Tack för det fina omdömet. Önskar er lycka till med er nya bostad.