Väldigt bra Snabba återkopplingar Trevlig och lättsam, och vet vad hon pratar om
Svensk Fastighetsförmedling Uddevalla
Om företaget
Välkommen till Svensk fastighetsförmedling i Uddevalla! I Uddevalla är det lätt att trivas. Med ett unikt läge mitt i Bohuslän hjärta, salta havsbad, fina vandringsleder och en kort stunds bilväg till storstadspulsen i Göteborg är det den ultimata platsen att bo på om du vill ha många valmöjligheter. Vi på Svensk fastighetsförmedling...
1003 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Uddevalla
Sedan starten hos Reco 2016
Bra proffsigt och trevlig. Tack
Trevligt bemötande och gav ett proffsigt intryck. Inget att anmärka på.
Har ett mycket fint bemötande, kunnig, och tar gärna reda på svar hon ej har på frågor man ställer. Finns inga problem. Man känner sig väldigt väl omhändertagen av Sofia. En mäklare av särklass!
Proffsig och empatisk! Bästa mäklaren jag haft genom åren.
Melanie är trevlig och professionell. Hon är lätt att ha kontakt med och lyhörd. Väldigt nöjd med henne som mäklare.
Mycket trevlig, kan sin sak, snabb att återkoppla. Vi har bara bra saker att säga om henne! Kerstin och Peter
Mycket trevligt bemötande och ett professionellt bemötande
Sofia är en engagerad mäklare som svarar snabbt på sms vid frågor. Vårt objekt var inte lättsålt med tidigare mäklare från annan mäklarbyrå. Sofia tog sig an vårt objekt när vi bytte till svenskfastighetsbyrå och rodde detta i hamn med försäljning. Vi är tacksamma🙏🏼
Bra mäklare och trevligt person
Lugn o trevlig, lyssnandet, såg oss på ett bra sätt att Sofia såg detta läge , som vi har sett i alla år, och hade rätt Kompetens för att hjälpa oss att Sälja detta läge och Fritidshuset för oss. Sofia levde upp till detta till 110% , bra Kompetens och en Fantastisk Mäklare, skulle Önska alla mäklare hade denna kompetens, Sofia sålde inom tre Dygn för oss 👍,hon har varit med oss från start till Slut, via sms, telefon, och besök hos oss
Anna är en toppen mäklare som jag varm rekommenderar. Hon både ger ett tryggt och professionellt intryck genom hela processen och redan vid första mötet.
Marika känns som en trygg, engagerad och professionell mäklare som verkligen tycker om sitt arbete. Vi har uppskattat hennes sätt att bemöta oss som köpare – hon har varit tydlig, tillgänglig och skapat förtroende genom hela processen. Det märks att hon bryr sig om både säljare och köpare, och det har gjort att vi har känt oss trygga och väl omhändertagna. Det är något vi verkligen värdesätter och är tacksamma för.
Stort stort tack för era fina ord om mig. Det här är vad jag älskar mest med mitt arbete, att få både köpare och säljare att mötas i sitt livs största affär och att båda parter är nöjda. Trevlig sommar! Mvh Marika
Sofia oppleves som helt fantastisk, hun er veldig blid og hyggelig, og en god selger!!!
Vi har fått hjälp med att köpa och sälja bolig nyligen och båda processerna har gått snabbt. Trevlig bemötande.
Mycket trevligt bemötande! Snabb, effektiv och mycket lätt att få tag i!
Jättetrevligt bemötande, intresserad. Snabb återkoppling
Blev bra bemött på visningen, missade att visa garaget som var synd
Melanie är en superbra mäklare som är väl påläst och kan svara på alla relevanta frågor. Hon är proffsig och tydlig i sin kommunikation samt snabb på att svara i telefon och på mail så fort man behöver henne! Vi är supernöjda!
Rebecka är fantastisk. Det finns inga andra ord att beskriva henne med. Hon är snabb, noggrann, professionell, lyhörd, smart och målinriktad. Jag kan starkt rekommendera henne. Min man och jag är så glada att vi fått hjälp av henne med att sälja vår lägenhet på ett väldigt smidigt och effektivt sätt. Viktoria och William
Upplever Sofia mycket kunnig i sin mäklarroll, nåbar ringer alltid tillbaka. Tydlig lättförståelig information innan och efter försäljningen. Vi uppskattar Sofia som person glad ödmjuk med många goda egenskaper. Vi är glada att Sofia tog vårt uppdrag TACK
Trevlig bemötande, närvarande och snabb återkoppling
Mycket bra kundbemötande och infomativ på samma gång!
Stort stort tack för de fina orden! Du har köpt en fantastisk bostadsrätt, njut av den och ha en riktigt trevlig sommar! Mvh Marika
Väldigt bra på att återkoppla och informera. Ordande snabbt en andra visning av ett objekt vi ville se en andra gång, hon kunde inte men ordnade så att en kollega kom.
Stort tack för ert fina omdöme, det var roligt att kunna hjälpa er att hitta ert nya boende.
Trevlig och kunnig, tillmötesgående Enbart positiva omdömen
Hej Peter är en väldigt trevlig, tillmötesgående och informativ. Han ger relaxat intryck vilket gör att man får en bra känsla i samband med fastighetsaffären. mvh Sperling
Snabb, effektiv och mycket lätt att nå!
Vi har varit väldigt nöjda med vår mäklare genom hela processen. Professionell, engagerad och alltid snabb på att svara på frågor. Vi har känt oss trygga från start till mål och kan varmt rekommendera vidare!
Vi har varit väldigt nöjda med vår mäklare genom hela processen. Professionell, engagerad och alltid snabb på att svara på frågor. Vi har känt oss trygga från start till mål och kan varmt rekommendera vidare!
Peter gav ett seriöst och trevligt intryck, vänlig och tillmötesgående. Förväntningar var ju att se huset både invändigt och utvändigt, jag var redan från början mkt intresserad av att köpa fastigheten. Peter svarade på de frågor jag hade, visade tomtgränsen osv. trevlig.
Snabb och effektiv. Trevlig och Profesjonell.
Behöver inte skriva något! Rebecca är jätteduktig både som mäklare och lätt att prata med! Möjligen kan hon i bland prata lite fort så det kan vara svårt att hänga med, men det är inget problem. Man kan ju fråga! Jag är själv likadan (pratar väldigt fort ibland). Rebecca är jätteduktig och jag rekommenderar henne gärna!
Väldigt bra bemötande och levde verkligen upp till våra förväntningar. Snabba svar och väldigt hjälpsam
Jag är otroligt nöjd med Melanie. Hon har varit professionell, engagerad och stöttande genom hela försäljningsprocessen. Hon höll mig alltid uppdaterad, var lätt att nå och tog sig verkligen tid att förklara varje steg. Tack vare hennes trygghet och kompetens kände jag mig lugn från start till mål. Rekommenderas varmt.
Engagerad, trevlig, lyhörd och tydlig
Rakt och trevligt bemött Lätt att få kontakt med , svarar och återkopplar även på okristliga tider. Jag uppfattar han som lösningsorienterad , utmärkt!
Trevlig Lättillgänglig Återkopplar snabbt med svar God information Snabb handläggning Tydlig Fint utseende Neutral Inga egna åsikter
Proffsig, pålitlig och enkel att samarbeta med! Rekommenderar verkligen!
Väldigt nöjd med hela processen. Professionell, tydlig och smidig hantering från start till mål. Superbra!
Jag är mycket nöjd med Sofia som mäklare. Hon har ett varmt och fint bemötande och är väldigt inkännande. Hon är dessutom mycket professionell.
Mycket trevligt bemötande. Respektfullt och lättsamt på samma gång. Gav snabb återkoppling. Kunnig, vilket får mig att känna mig trygg. Tydlig när hon förklarar processen. Visar intresse för mig spm person vilket är trevligt. Känns inte tillgjort utan genuint.
Trevligt bemötande! Härlig, go och glad! Positiv. Tydlig i kommunikationen genom hela processen. Kunnig om fastigheten. Levde upp till mina förväntningar, bästa jag har stött på hittills, alltså inget att klaga på.
Bra kommunikation mellan mäklare-köpare. Hon höll oss uppdaterade om olika händelser under köp perioden. Trots att det gick väldigt fort ifrån intresseanmälan till kontraktskrivning, och vi därför inte hade jättemycket kontakt, gav hon ett gott intryck med sin hängivenhet och positivitet!
Rebecca har varit trevlig, bra och hjälpsam på alla sätt.
Positiv Har hjälpt oss med tips och råd. Ordnade snabb försäljning Bra kommunikation.
Lätt att komma i kontakt med (och hålla kontakt under tiden) samt väldigt flexibel och samarbetsvillig kring våra önskemål om tider mm samt skötte affären smidigt och professionellt.
En trevlig och mycket kompetent mäklare som verkligen visste vad hon gjorde. Vi var mycket nöjda med valet av mäklare.
Tillmötesgående, lätt att få tag i. Ringde upp så snart han kunde om man sökt honom. Hade god kännedom om området.
Det var jättetrevligt att handla med Sofia. Hon var mycket velförberedd, gikk genom hela processen och svarade på alla frågor! Hon är kompetent, men också en mycket glad, humoristisk och trevlig person. 👍
Rebecca är snabb, okomplicerad och väldigt ambitiös. Jag är väldigt nöjd. Rekommenderar starkt.