Vanessa Wingstrand

Vanessa Wingstrand

Registrerad mäklare
2 år i branschen
Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Omdömen totalt
Reco logo small 42
Snittbetyg
4.8
Affärer senaste året
36

Vanessa Wingstrand är mäklare på Agentur Fastighetsförmedling Arvika

.

Vanessa Wingstrand har varit registrerad mäklare sedan 2024-06. Vanessa Wingstrand har varit aktiv på Reco.se sedan 2025-02 och har fått 42 omdömen med ett betyg på 4.8. Vanessa Wingstrand har haft 36 försäljningar sen 2025-10 och har tillfrågat 93% av sina kunder efter omdömen.

Skriv ett omdöme

42 omdömen om Vanessa Wingstrand

Sedan starten hos Reco 2025
Pernilla B
Köpte sitt hus med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Taserud

Vanessa hade ett super trevligt bemötande när vi var där första gången på visning. Inte sådär överdrivet utan det kändes som att hon tog sig tiden för alla oss som var där och kollade. Vi hade letat ett tag och träffat olika mäklare, men denna gången kändes de inte som att man blev iakttagen när man kollade runt och heller inte bortglömd. Vanessa fanns där om frågor dök upp under visningen gång vilket kändes super.

Jeroen W
Köpte sin bostad med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika

Jag är verkligen otroligt nöjd med Vanessa. Redan från första kontakten var hon alltid snabb på att återkomma, tydlig i sin kommunikation och framför allt väldigt personlig och trevlig att ha att göra med. Aldrig distanserad, utan genuint engagerad. Det som framför allt har stannat kvar hos mig är hur otroligt hjälpsam och tillmötesgående hon har varit genom hela processen. Hon tänker verkligen med, ser möjligheter utanför de vanliga standardlösningarna och är beredd att göra det där lilla extra för att få saker att fungera... 

Bo Lennart G
Sålde sitt hus med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Södra Fjäll

Vanessa hade ett bra, trevligt och sakligt bemötande.

Jane Maria K
Sålde sitt hus med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Södra Fjäll

Vanessa är trevlig, proffsig och tillmötesgående. Hela processen kring försäljningen av fastigheten var smidig. Vi blev fortlöpande uppdaterade om vad som hände. Vanessa gjorde ett toppenjobb här!

Rosita L
Köpte sin lägenhet med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Arvika Centrum

Hon var väldigt duktig på att förklara allt på ett tydligt sätt.

Bernth O
Sålde sitt hus med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Rådane

Mycket possitiv, bra bemötande.

Cassandra Birgitta J
Sålde sitt hus med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Degerängen

Hon var otroligt duktig,trevlig och lättsam 🌸

Peter Bo-Göran J
Sålde sin stuga med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Öjerud

Hon var toppen bra och hjälpsam.

Jesper J
Köpte sin bostad med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Grav

Upplevdes professionell och kunnig. Fick snabba svar när vi funderade över något och guidade oss bra i köpeprocessen.

Andreas A
Sålde sin lägenhet med hjälp av Vanessa Wingstrand en del av Agentur Fastighetsförmedling Arvika
Arvika Centrum

Kanon. Enkelt, lättsamt och bra service. 5/5 👌

Filtrera omdömen