Det var en lärorikt upplevelse. Jag fick lära mig steg för steg att utföra HLR både för barn och vuxna. Fick lära lära mig ett nytt nummer som man kan ringa när det gäller samhällets.
HLR och första hjälpen kurs
HLR och första hjälpen kurs en del av Brandfast Sverige AB
1 706 omdömen om HLR och första hjälpen kurs
Riktigt bra kurs där man får göra nyttiga övningar och bra teori. Känner mig mer trygg nu om olyckan skulle vara framme.
Micke var grym och under hela kursen förklarade han utförligt alla moment. Riktig bra och lärorik kurs
Tydligt och bra sammanfattat. Uppskattat med de praktiska övningarna och all positiv feedback under övningarnas gång. Extra plus i kanten för att det fanns tillräckligt många dockor så man slapp dela mun med andra.
Jag deltog i en HLR-utbildning hos Brandfast och tyckte att det var väldigt intressant och lärorikt. Utbildningen var tydlig och pedagogisk, och jag uppskattade särskilt de praktiska övningarna. Jag känner mig nu mer trygg i att kunna agera i en nödsituation.
Hej!👋🏻 saknade Abc(kanske något utav en överkurs) men framsida huvudläge!) vid medvetslös men självgående Annars/för övrigt jättekul och förhoppningsvis lite utav ringar på vatten
Bra upplägg, inspirerande instruktör, bra varvning av praktiska övningar och teori
Utbildaren var mycket tydlig och visade konkret med många repetitioner att praktiska kunskapen befästedes. Utbildaren svarade på våra frågor och påminde då och då vad vi hade lyft fram i det praktiska utövandet kopplat till våra konkreta erfarenheter i förskolan.
Väldigt proffesionella och kunniga, tydlig utbildning. Verkligen viktigt med HLR utbildningar då det räddar liv!
Bra och tydligt genomförd utbildning