Vi har flyttat in i en 3:a med "inglasad balkong" på Glasverksgatan 38b Trelleborg Villket jävla fuskbygge. Så fort det regnar rinner det vatten in under glaset på golvet på balkongen, och det rinner ner längs med väggen in mot lägenheten. Vi tog ju en lägenhet med glasad balkong för att slippa regnet.
Byggnadsfirman Otto Magnusson AB
Om företaget
Byggnadsfirman Otto Magnusson AB - Bygger, Reparerar och Renoverar
5 omdömen om Byggnadsfirman Otto Magnusson AB
Seriösa och proffsiga! De har alltid haft en bra dialog före och under alla projekt vi haft. De håller också vad de lovar och har aldrig smygt in några extra kostnader eller andra tveksamheter. Anlitat dem till och från under många år.
Väldigt bra bemötande. Positiv upplevelse av företaget som tog ett fint ansvar, vi är nöjda. Rekommenderas!
Jag har inget förtroende för Otto bygg nej. Dom hade nåt avtal med stena fastigheter i lomma där jag bor och vi var sjuka i covid med lunginflammation. Det struntade Joakim totalt i och tjatade o ville byta fönstren ändå när vi låg sjuka. Mitt i en pandemi. Då har man inte fattat vad som är viktigt i livet. Det här är MÄNNISKORS HEM. inte främst en byggarbetsplats för otto bygg.
Anlitade Fasad & Interiör för renovering av badrum, väldigt glada över det beslutet! Enkel kommunikation och snabb återkoppling vid funderingar. Vi var hemma under hela projektet (ca 2 veckor - då var badrummet utrivet innan de startade) så träffade samtliga hantverkare som alla var trevliga och tillmötesgående. Särskilt tacksamma över proffsig kakelsättare som var noggrann och tänkte på detaljer. Deras samarbete med Lunds Kakelvaruhus även det klockrent!
Har fuktskadat en fönsterkarm på min balkong då de lämnat fönster öppna i flera veckor under renovering där de kommit och gått lite som de känner för i samband med renovering via Riksbyggen. Svarar inte på mejl eller telefon när man vill påtala detta, tar inget ansvar alls.
Jag vill rekommendera Tim Nielsen till rets hantverkare. Tim har arbetat inom bygg flera r och har stor erfarenhet inom det mesta inom byggbranschen. Tim utfr sina arbeten med hg noggrannhet och r samtidigt effektiv. Med Tims hrda arbete, hans erfarenheter och kunskap klarar han av att ta p sig vilket arbete som helst. Tim r rets hantverkare d han utfr ett perfekt arbete, fr mycket gjort p kort tid och r ppen fr att hela tiden lra sig nya saker och utvecklas som hantverkare.