We had a very positive experience with Emil, he was understanding, engaged and responsive and led us great through the process.
Croisette Malmö Västra Hamnen
Om företaget
Vi på Croisette Malmö Västra Hamnen har erfarna och engagerade mäklare med god lokalkännedom och hög tillgänglighet. När du säljer din bostad med oss sätter vi alltid dina behov i centrum och skräddarsyr bostadsaffären efter dina önskemål, med mervärden som skapar extra fördelar. Vi strävar efter att ge dig bästa möjliga...
1673 omdömen om Croisette Malmö Västra Hamnen
Sedan starten hos Reco 2017
Jag blev väl bemött av Johan. Han var påläst och tillmötesgående när jag frågade om extrainformation. Alltid lätt tillgänglig och svarade snabbt. Hela transaktionen förflöt snabbt och smidigt. Utmärkt!
Johan är pålitlig och jag känner mig trygg med honom. Bäst helt enkelt !!🌟
Professionellt och engagerat bemötande. Mycket nöjd med kontakten jag haft med Croisette vid köp av bostad
Engagerad, pålitlig och ihärdig!
Mycket bra mäklare med ett proffsig bemötande!
Mycket bra, snabb och smidig försäljning
Jätte bra märklare andra gången vi haft å göra med Edvin.
Aktiv med fokus på sitt uppdrag, men kan ta ett steg tillbaka, och låta sin uppdragsgivare framföra sina ideer. Välbalanserad! Tack Emil!
Min sonhade främst kontakt med Edvin. Han fick alltid kontakt med honom vid behov. Jag kände mig lugn och trygg. Ordning och reda. Mycket positivt. 😃👌
I had a great experience working with Johan Dahlgren during the purchase of my apartment. He was professional, knowledgeable, and consistently attentive throughout the entire process. His clear communication and proactive approach made everything smooth and stress-free. I truly appreciate his dedication and would confidently recommend him to anyone looking for a reliable and trustworthy real estate agent.
Vi är otroligt nöjda med Edvin! Han har varit professionell genom hela processen och har lyssnat på oss i varje steg. Vi kan starkt rekommendera Edvin!
Professionell, snabb på att svara och lyhörd.
Han kan sitt jobb och jag är super nöjd med honom, man märker att han är erfaren!😊
Snabb i återkoppling, väl påläst och sprider känslan av att ha både säljaren och köparens bästa intresse i åtanke vilket gör det till en god affär:)
Vid signering av köpeavtalet gick mäklaren igenom hela avtalet och tog sig tid att svara på frågor. Det kändes seriöst och gjorde mig trygg.
Vi anlitade Emil för att sälja vår bostad och är oerhört nöjda med hela processen. Redan vid första kontakten blev vi bemötta på ett professionellt, vänligt och förtroendeingivande sätt. Mäklaren var lyhörd, tydlig och tog sig tid att svara på alla våra frågor – även de små detaljerna. Mäklaren gav ett lugnt och tryggt intryck och visade genuint engagemang. Vi kände oss aldrig stressade eller osäkra eftersom vi hela tiden fick tydlig information om vad som skulle hända och när. Kommunikation skedde snabbt och effektivt,...
Rekommenderar Edvin! Trevlig, hjälpsam och får affären att kännas trygg och smidig!
Otroligt inlyssnade, ödmjuk, tillmötesgående och härligt att göra affär med :)
Positiv upplevelse! Johan är på och svarar snabbt. Även om han är anlitad av säljaren upplevs han seriös för oss som köpare, och var en uppskattad sparringpartner i processen.
Ger förtroende och trygghet under hela försäljningsprocessen. Är aktiv med visningar, följer upp med potentiella köpare, återkommer i enlighet med våra överenskommelser. Ger positiva men realistiska besked och rekommendationer vilket känns bra. Tillgänglig, erfaren, bra kommunikation. Jag är mycket nöjd.
Vi kan varmt rekommendera Emil på Croisette. Vi köpte vår lägenhet av honom för cirka tre år sedan och redan då fick vi ett väldigt gott intryck. Han var snabb på att svara, ordnade en visning sent på kvällen och var både professionell och hjälpsam genom hela processen. När det nu var dags för oss att sälja lägenheten kändes det därför självklart att kontakta Emil igen, och vi är så glada att vi gjorde det. Trots ett tufft marknadsläge lyckades han få till en försäljning till ett pris som vi är väldigt nöjda med. Under...
Johan är lyhörd och väldigt flexibel. Rekommenderar honom varmt!
This is the second apartment Emil has helped me sell, and once again he did a fantastic job. Communication was clear and consistent throughout the process, making everything smooth and stress-free. I highly recommend working with Emil if you’re looking for a professional and reliable broker.
Mycket kunnig och trevlig mäklare. Man känner sig bemött på ett professionellt sätt och att man är i goda händer. Kan varmt rekommendera Alexander och Croisette.
Vi lärde känna Johan tack vare vår grannina.Hon berättade att Johan sålt flera lägenheter i vårt hus .Efter mötet med Johan insåg vi att han är erfaren,pålittlig proffs.Så hände det-lägenhet såldes inom 2 VECKOR!!!Vi ãr mycket nöjda ock rekommenderar Croissete och Johan Dalhgren till alla som behäver hjälp att sälja-köpa fastiheter. TACK,JOHAN
Emil was extremely professional and helpful to me and my parents to support in signing the contract to our apartment and answering to all of the questions we had. Not coming from Sweden, we were pretty clueless on the real estate world in Sweden and Emil was very patient and knowledgeable and supported us in all the steps.
Professionell och tydlig i sin kommunikation och gör det lilla extra för att det ska bli smidigt och bra för både säljare och köpare. Jag har ett högt förtroende för Johan som mäklare.
Johan Dahlgren er en vänlig person med bra och korrekt beteende och mycket trevlig att prata med. Han förmår att få alla runt sig att jobba målmedvetent och vänligt mot målet, att skaffa kunderna en bra affär samt en trevlig upplevelse
Professionell och väldigt fint bemötande.
Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuppppper bra
Johan skötte genomförandet av vår affär på ett professionellt sätt. Bra på att förklara processen tydligt. Johan har ett lugnt och trevligt sätt som person, och gav oss ett bra bemötande. Utifrån mitt perspektiv kan jag rekommendera Johan.
Professionellt och personligt bemötande. Snabb och effektiv!
Professionell och trevlig. Lägger in mycket energi och är alltid snabb att komma tillbaka med svar och information. Den bästa mäklaren vi har varit i kontakt med i Malmö.
Vänligt, tillmötesgående, engagerad. Har löst min lägenhetsförsäljning på bästa sätt.
Vi har tidigare haft kontakt med Johan Dahlgren då vi sålde en 3 rums lägenhet på Östra Kristinelundsvägen 4 B i Malmö och var mycket belåtna. Så det var självklart att kontakta Johan denna gången också då vi skulle sälja bostaden på Stora Varvsgatan 39. Johan gav oss goda råd betr utseendet av lägenheten och var väldigt säker på vårt utgångsbud mm. Dessutom har han varit mycket noga med att informera oss vad som händer under tiden försäljningen pågick, vilket vi var mycket nöjda med. Med andra ord. Vi är mycket nöjda och kommer verkligen att rekommendera honom!!
Han är mycket ambitiös, trevlig och jobbar hårt för att nå målet.
SERVICE! Mycket bra och kunnig mäklare
Han är proffsig, lugn, kommunikativ, får snabbt svar, tillgänglig. Vi är mycket nöjda.
Johan Dahlgren var professionell, lyhörd och alltid tillgänglig. Jag kände mig trygg genom hela processen och kan varmt rekommendera honom.
Jag och min man hade förmånen att ha Johan som mäklare när vi nyligen köpte vårt hus och vi kunde inte vara mer nöjda. Från första kontakten till avslut var han otroligt professionell, tydlig och alltid tillgänglig för våra frågor. Johan hade ett stort engagemang och förmåga att skapa trygghet genom hela processen, något som är ovärderligt när man gör en så stor affär i livet. Vi kände oss väl omhändertagna och trygga hela vägen och kan varmt rekommendera Johan, både till den som går i säljtankar och till den som letar efter sitt nya hem.
Vi har varit på många husvisningar och träffat massor av mäklare i jakten på vårt drömhus, men Johan höll absolut högsta nivå från start till slut. Han var engagerad, professionell och alltid tillgänglig för våra frågor. Vi kände oss trygga genom hela processen och hans insats var en avgörande faktor till att vi till slut hittade vårt nya hem. Rekommenderas varmt till alla som vill ha en mäklare som verkligen gör det lilla extra.
Johan var mycket effektiv o målinriktad ! Lätt att samarbeta med . Kan varmt rekommenderas! Gunilla
Johan ger ett stort förtroende. Kommer snabbt tillbaka med svar, på mina frågor. Bolla fint mellan säljar och mej. Mvh Göran Kristoffersson
Trevligt bemötande och proffesionellt genomförd affär. Känns tryggt och bra.
Emil var trevlig, påläst och profesionell. Frågor som vi hade fick vi svar på, om inte direkt vid ett senare tillfälle då han lyckades få tag på den informationen.
Trevligt bemötande, bostadsaffären gick snabbt och smidigt.
Jag har anlitat Edvin flera gånger och är alltid lika nöjd! Han är engagerad, pålitlig och väldigt duktig på det han gör. Jag kan varmt rekommendera honom!
Mycket trevlig,lojal och hjälpsam. Finns där alltid för snabba svar
Jag tycker Edvins bemötande har varit utmärkt! Han har varit bra och tydligt vid beskrivande av processen samt genomgången av avtalet. Detta underlättade då vi inte hade någon stor erfarenhet av bostadsköp tidigare. Det har även varit mycket snabb responstid då vi undrade något eller la bud. Så vi är mycket nöjda med Edvin.