var på Aros auto i enköping och fick hjälp av Thomas Löfgren att välja bil och vi är väldigt nöjda med Thomas expertis och vägledning. Rekommenderar verkligen aros auto i enköping efter det fina mottagandet vi fick😊 Med vänlig hälsning, Peter & Åse
Aros Auto Enköping
Om företaget
Aros Auto i Enköping är auktoriserad återförsäljare av Peugeot, Suzuki och Maxus. Vi startade som en liten bilverkstad i Västerås för över 40 år sedan och har vuxit till två städer med över 60 medarbetare. Med en trygg och familjär känsla erbjuder vi en ny generation bilar och fortsätter ständigt att utvecklas. För att förenkla...
28 omdömen om Aros Auto Enköping
Vad roligt att ni är nöjda med upplevelsen och med vägledningen av Thomas! Tack för det fina omdömet och välkommen tillbaka. Ha en fortsatt fin dag :)
Filip Hagerlind och Aros auto Enköping har hjälpt oss med vårt bilköp på ett mycket bra och proffsigt sätt och hela processen har känts väldigt trygg för oss. Det är inte lätt att välja bil men nu har vi en som passar oss väldigt väl. Vi kan verkligen rekommendera Filip och Aros auto i Enköping.
Kul att du är nöjd med din upplevelse! Jag ska hälsa Filip att du gett honom 5 stjärnor! Stort tack för ditt omdöme. Ha nu en fin dag!
Snabb hjälp att få nytt batteri i nyckeln till bilen.
Skönt att höra att det löste sig smidigt! Tack för ett fint omdöme :) Ha en fortsatt trevlig dag!
Har under mina 2 senaste bilköp har jag gått till Thomas på Aros Auto i Enköping. Alltid varit nöjd. Man blir väl omhändertagen och dem är väldigt professionella och trevliga. Kommer i framtiden fortsätta gå till Aros Auto.
Härligt att höra att du är nöjd! Thomas är riktigt duktig och kunnig. Stort grattis och lycka till med nya bilen :) Du är alltid välkommen tillbaka, ha en fortsatt fin dag!
Servat mina bilar hos Aros under flera år och kommer fortsätta göra det framöver. Lösningsorienterade, proffsiga och personliga.
Kul att du är nöjd hos oss! Tack för förtroendet genom åren! Välkommen tillbaka nästa gång :) Ha nu en fin dag!
Vi har haft en jättefin köpupplevelse i allt från första kontakt till avslut. Aros Auto tog vår gamla bil i inbyte och guidade oss genom köpet av en ny bil på bästa vis. Fick en kanonbra genomgång av nya bilen innan vi åkte iväg. Deras verksamhet kan verkligen rekommenderas! Mvh Christoffer & Frida
Så roligt att höra! Det är så det ska kännas efter ett viktigt köp. Stort lycka till på vägarna och ni är alltid välkomna in när det behövs! Ha en fin dag!
Bra service med snabb återkoppling av både bokning och verkstad. Problem adekvat lösta.
Härligt att höra Martin! Välkommen tillbaka när det behövs. Tack för ditt omdöme och ha en fin dag!
I'm happy with work done on my car, really professional all the way. Thanks for the service!
It makes us really glad that you are happy with your experience Fatawu! Thank you for your review and welcome back. Have a nice day!
Kan absolut rekommendera Aros Auto om du vill köpa en ny bil. Alltid trevligt bemötande av all personal. Köpte min bil av Filip. Vilken stjärna! Trevlig, glad och kunnig! :) Märks att han brinner för bilar och verkligen vill se till att kunden blir nöjd. Han var ärlig när han pratade om bilarna, vilket höjde känsla av professionalism och trygghet för mig som köpare. Hade inte tvekat att köpa bil från företaget igen.
Jättekul att höra Jens! Vi håller tummarna att få vara med om ditt nästa bilköp någon gång i framtiden också :) Filip är toppen, jag ska hälsa honom från dig. Tack för ditt omdöme och välkommen tillbaka! Ha en fortsatt fin dag!
För oss en positiv upplevelse! Vänligt och proffsigt mottagande. Det behövdes ett större engagemang av företaget för att fixa skadan på ett däck/hjul vilket sköttes med omtanke till vår fördel. Vi återkommer gärna! Aros Autos verkstad rekommendera vi gärna vidare.
Vad roligt att höra att ni är nöjda med upplevelsen och att bilen rullar som den ska igen! Stort tack för den fina rekommendationen, ni är alltid välkomna tillbaka :) Ha en fortsatt fin dag!
Mycket bra service 👍😁 vi fick snabbt en tid och bra reparation till vättig kostnad
Härligt att höra att allt gick smidigt! Stort tack för ditt omdöme och alltid välkommen tillbaka! Ha en fortsatt fin dag!
Alltid trevligt och enkelt lämna och hämta bilen .
Tack för det fina omdömet Mats! Kul att höra att du hade en smidig upplevelse. Ha en fin dag!
Alltid en viss oro över att åka över 30 mil för bilköp, men här var bilen exakt som beskrivet och på bilderna. Vi gjorde hela affären på distans, bestämde datum och tid för köp, och när jag väl kom dit var allt redan förberett och klart. Lokalerna var fina och luftiga, och bemötandet var otroligt vänligt. Atmosfären var professionell men samtidigt avslappnad, och jag fick intrycket av att de verkligen strävar efter att göra varje kund nöjd utan att döma någon. Ett särskilt tack till Filip, som såg till att allt flöt på...
Superkul att höra Patrik, tack för det! Hoppas resan hem gick bra. Jag ska hälsa Filip detta! Ha en fortsatt fin dag :)
Vi var inne flera gånger och såg oss omkring, varje gång fick vi ett professionellt och trevligt bemötande. När vi väl slog till så gick det så smidigt med säljare Thomas som verkligen var mån om att allt skulle kännas bra. Efter köp kom jag tillbaka med frågor och råd, varje gång samma bra service! /Robert m. Fam, Enköping
Kul att höra Robert! Alltid skönt när man får förtroende och affären känns smidig. Stort tack för du tog dig tid att lämna ett omdöme. Ha en fortsatt fin dag!
Stort TACK till våra trevliga försäljare Fredrik och Filip i samband med vårt bilbyte. Det kändes väldigt tryggt att göra affär med er. Gunnar och Monica från Köping
Det var härligt att höra Monica! Jag ska hälsa både Filip och Fredrik från er. Tack för ditt fina omdöme och ha en fortsatt fin dag!
Jag köpte en bil av Tomas på Aros Auto i Enköping. Fick ett mycket trevligt och förtroendeingivande intryck och bemötande. Det är en stor affär att köpa en nästan ny bil så att känna att man kan lita på försäljaren är A och O. Den känslan får man med Tomas. Stort tack för hjälp och att du hört av dig efteråt för att kolla att allt är till belåtenhet. Mycket uppskattat! Kan varmt rekommendera Aros Auto! Jesper Eriksson
Hej Jesper, vad kul att höra att du känner dig både trygg och nöjd efter ditt bilköp! Som du själv nämner är det den viktigaste delen i upplevelsen. Tack för ditt omdöme och ha en fin dag!
Trevligt bemötande och mysig anläggning en familjer känsla
Kul att höra att vi mötte dina förväntningar:) Välkommen tillbaka och tack snälla för omdömet! Ha en fin dag.
Snabb service och trevligt bemötande
Tack för fint omdöme Hanna och roligt att du är nöjd :) Ha en fortsatt fin dag!
Trevligt och proffsigt bemötande. Mycket bra service och lätt att boka. Speciellt från Alexandra.
Härligt att höra att du är nöjd Alf! Jag ska hälsa Alexandra från dig! Varmt välkommen tillbaka och ha en fortsatt fin dag.
Här får man möta engagerad personal som lyssnar på, och bryr sig om sina kunder. Jag fick så bra hjälp och råd var jag ska vända mig med min Kia med ett sannolikt garantiärende. De är tyvärr inte längre återförsäljare för Kia vilket är riktigt tråkigt. Eskilstuna nästa…
Kul att du är nöjd med hjälpen och tack för det fina omdömet! Hoppas att det löste sig för dig tillslut! Alltid välkommen tillbaka om du behövs bolla något igen :) Vänligen, Rebecca
Trevligt bemötande och kunnig personal. Mitt ärende löstes snabbt och bra
Härligt att höra Pierre! Tack för du tog dig tiden att lämna ett omdöme och välkommen tillbaka :) Ha en fortsatt fin dag!
Bra service, lätt boka tid och väldigt bra bemötande.
Vad bra att du är nöjd med upplevelsen hos oss! Du är alltid varmt välkommen tillbaka när det behövs. Önskar dig en fortsatt fin dag!
De hjälpte min mamma att få en generator billigt från skroten då min mamma har en äldre bil och ingen mening att köpa ny generator till den. Kostnaden sjönk till knappt nått och gjorde en service där vi fick reda på allt som behövs göras. Tack så mycket för bra service, snabb återkoppling, snabb reparationstid och bra bemötande, speciellt Alexandra. 🥰 Vi är så nöjda, nu hoppas vi att bilen håller ett bra tag till.
Vad skönt att det löste sig för din mamma Beatrize! Aldrig kul när saker krånglar... Jag ska hälsa till Alexandra att ni var nöjda och glada :) Ni är varmt välkomna tillbaka när det behövs. Ha en fin dag! Vänligen, Rebecca
Mycket nöjd från start till slut!
Vad bra Charlotte, det blir vi glada för :) Hoppas du får en fortsatt fin dag!
Trevliga kundmottagare och bra service
Härligt att höra Mattias. Tack för ditt fina omdöme och att du tog dig tid att dela med dig! Ha en fin dag :)
Greatest car service centre in Enköping. Also appreciate their customer support and friendly staff
Thank you very much Malinda, we´re happy that you had a good experience! Welcome back and hope you have a great day!
Snabb och smidig service vid försäkringsärende med gammal saab!
Vad kul att höra Ida! Alltid skönt när saker och ting flyter på :) Tack för att du nog dig tid och lämnade ett omdöme och välkommen tillbaka när du behöver. Önskar dig en fortsatt trevlig dag!
Så nöjd. Trevlig personal. Brydde sig om både bilen och mig.
Tack så mycket Monika och vad roligt att höra att du fick en bra upplevelse! Du är varmt välkommen tillbaka! Ha en fortsatt fin dag :)