Alltid positiv och lättillgänglig! Vi har haft en tät kontakt genom hela processen. Han hade också väldigt god kännedom om området.
Ola Olsson Possfelt
Ola Olsson Possfelt är mäklare på Fastighetsbyrån Göteborg Hisingen
.Ola Olsson Possfelt har varit registrerad mäklare sedan 2015-07. Ola Olsson Possfelt har varit aktiv på Reco.se sedan 2019-07 och har fått 86 omdömen med ett betyg på 4.9. Ola Olsson Possfelt har haft 20 försäljningar sen 2024-12 och har tillfrågat 97% av sina kunder efter omdömen.
-
97%
Andel tillfrågade kunder
-
20
Försäljningar
2024-12 - 2025-11
86 omdömen om Ola Olsson Possfelt
Lyhörd och flexibel med empati för mina egna ideer eller önskemål, det går fint att bola tankar med, öppensinnad och samtidigt ger bra tips/råd. Vi har kommit halva vägen i processen och hittills känns tryggt. Super nöjd!!!
Redan när vi tog in mäklare för att värdera huset sa vi att "han ska få sälja vårat hus" Varför? Jo för han såg vårat hus för vad det var och inte vad man kunde renovera för att få det sålt. Huset är över 100 år gammalt med den charm och brister som ett sånt gammalt hus har. Bra kommunikation och informativ. Målade inte upp nån drömbild inför försäljningen. Jag skulle rekommendera Ola till våra vänner om dom ska sälja.
Lätt att få kontakt med! Han har verkligen haft vårt bästa i första hand. Långdragen affär pga marknaden men Ola kämpade på!! Fem 🌟 till honom!
Bra och tydlig genom processen.
Mycket vänligt och trevligt möte med goda kunskaper om marknaden och fastigheter i synnerhet. Han har väglett oss igenom hela affären med stor trygghet.
Ola är ok, men skulle hjälpt mig lite mer , eftersom jag kände mig osäker ibland.
Ola är mycket kunnig och trevlig att ha kontakt med. Jag uppskattar att han kunnat anpassa allt efter våran besvärliga livssituation vid försäljningen av vårt radhus.
En fantastisk bra mäklare. Engagerad, kunnig och mycket förtroendeingivande. Allt gick så lätt från början till slut. Rekommenderas varmt.
Blev väldigt bra bemött. I mina ögon en kunnig, trevlig och smidig mäklare. Förväntningarna vi hade var att huset skulle säljas och han vet ju hur det blir bra. Och han löste det perfekt. Sammanfattning av det hela är att han var lätt att prata med och lättillgänglig när vi behövde fråga något. I det stora hela "det kunde inte vara bättre" . Tack Ola för hjälp och engagemang