Hanne was always fast to respond and could answer all my questions professionally! I am very happy with my overall experience!
Fastighetsbyrån Norra Djurgårdsstaden
About company
Välkommen till oss på Fastighetsbyrån i Norra Djurgårdsstaden & Hjorthagen Vi är mäklaren med mest erfarenhet av försäljningar i Norra Djurgårdsstaden och Hjorthagen. Vi har varit verksamma i området sedan byggstart och är marknadsledande både på nyproduktion och på andrahandsmarknaden och vi hjälper dig gärna både med att...
1004 omdömen om Fastighetsbyrån Norra Djurgårdsstaden
Sedan starten hos Reco 2017
Christoffer är kunnig, mycket professionell och vänlig. Rekommenderas starkt!
Christoffer visar sig kunnig, kan sina fakta och sina objekt. Han är seriöst i sitt bemötande och kan förstår köparens position.
Det här är tredje gången vi tar hjälp av Christoffer för att sälja vår bostad. Han är engagerad, professionell, stabil och genuint trevlig!
Mycket engagerad mäklare med bra bemötande! Återkopplar kontinuerligt under hela processen. Rekommenderas varmt!
Bra energi och mycket fokus på projektet!
Tack! Det var ett nöje att arbeta med er, riktigt bra samarbete hela vägen 😊
Jag är mycket nöjd med Christoffers insats som mäklare vid försäljningen av min lägenhet i Norra Djurgårdsstaden, ett område han har stenkoll på. Försäljningsprocessen flöt på oerhört smidigt och kändes trygg från start till mål. Christoffer är trevlig, tydlig, kommunikativ och enkel att ha att göra med, och han höll mig löpande uppdaterad genom hela processen. Han var alltid snabbt tillgänglig när frågor eller funderingar dök upp. Jag kan varmt rekommendera!
Väldigt bra. Tydlig, ihärdig och kämpar på för att få säljarens vilja igenom. Bra uppdatering på processen och hur allting låg till under processen.
Hannes arbete och bemötande var jättebra! Hon agerar professionellt och med värme. Vi har sålt och köpt bostäder under åren och träffat olika mäklare från olika byråer. Fastighetsbyrån i allmänhet är inte enastående men Hanne sticker ut som ett positivt undantag!
Tack så mycket för de fina orden! 😊 Stort grattis igen till er nya bostad!
Christoffer hjälpte mig med både inköp och försäljning av min lägenhet i Norra Djurgårdsstaden. Han är högst insatt i bostadsmarknaden och gör sunda bedömningar av läget utifrån marknadsläget i stort samt individens förutsättningar och önskemål. Jag fick mycket uppskattad stöd och kloka tips och råd av honom under hela försäljningsprocessen. Utfallet blev en bra tajming av säljmoment och en mycket smidig säljprocess. Jag rekommenderar honom starkt 👍
Kunnig, trevlig, återkopplar snabbt och väldigt duktig!
Vi har redan såld med Christoffer och det var trevligt att upplever köpet med honom. Han är tillgängligt och engagerad och jag kan verkligen rekommendera honom som mäklare.
Trevlig och pålitlig mäklare
Trevlig och tillmötesgående. Tydligt kunnig. Förstod våra prioriteringar som köpare och kunde hjälpa oss hitta rätt objekt och presentera våra bud
Christoffer visade ett stort engagemang och var väldigt aktiv, vilket jag som köpare verkligen uppskattade. Utan hans arbete hade vi nog inte fått möjlighet att på ett så smidigt sätt köpa en fantastisk lägenhet.
Erik är väldigt kunnig och är hela tiden tillgänglig för att svara på frågor. Han har också ett mycket trevligt och professionellt bemötande.
Erik var påläst om fastigheten och svarade snabbt på mina frågor även efter visningen, såväl om bostaden men även marknaden i området i övrigt. Mycket uppskattat. Smidig signering också. Rekommenderas.
Engegarad och lyssnar noga i dialogen
Christoffer har varit tillgänglig, mycket behjälplig och tydlig genom hela processen. Vi är mycket nöjda med hur processen har gått och med det lyckade köpet!
Mycket nöjd! Christoffer hjälpte oss vid tidigare köp och nu senast sälj av våran lägenhet. Proffessionell på alla plan, med plus i kanten för en stor social kompetens vilket inger trygghet. I övrigt lyhörd, tillgänglig och väldigt hjälpsam. Varma rekommendationer!
Bra kommunikation och snabba svar på frågor. Köpet gick väldigt smidigt från visning till kontraktsskrivning!
Christoffer är en enastående mäklare. En genuin ”people person” som kombinerar värme, professionalism och en trygg närvaro på ett imponerande sätt. Han är lyhörd, tydlig och inger förtroende från första mötet. Med stort engagemang driver han affären framåt och presenterar alltid genomtänkta förslag med både realism och målmedvetenhet. Christoffer har en förmåga att skapa struktur och lugn i processen, samtidigt som han är affärsmässig och resultatinriktad. Tveka inte att höra av dig till Christoffer!
Trevlig och professionell. Gav ett tryckt intryckt.
Snabb och smidig process, tillmötesgående och trevlig
Bra bemötande från start. Bra resonemang kring prisförväntningar och försäljningsprocess.
Lyhörd och snabb på att återkoppla! Kan varmt rekommenderas!
Vi sålde vår lägenhet via Christoffer. Otroligt nöjda - Christoffer är kommunikativ, tydlig och väldigt anpassad efter kundens önskemål. Han lyckades ordna en snabb och smidig affär. Har bara gott att säga om honom.
Han är mycket förtroendegivande och lyhört för våra önskemål. Vi anlitar honom fortsatt.
Han är väldigt hjälpsam och kunnig samt svarar snabbt när man har frågor och man känner sig väldigt trygg som köpare. Vi är supernöjda med allt stöd vi fick när vi köpte!
Trevlig, erfaren mäklare med stort register på köpvilliga kunder. Finns ingen bättre mäklare
Lätt att nå och extremt kompetent. Kändes tryggt att kunna bolla med Erik för oss som köpare. Man känner sig i trygga händer och Erik var hela tiden flexibel med visningar och väldigt lätt att ha kontakt med. Rekommenderar!
Vi kan varmt rekommendera Erik. Han var otroligt lätt och trevlig att ha att göra med genom hela processen, samtidigt som han var mycket professionell, insatt och trygg i sitt arbete. Erik förstod snabbt hur vår lägenhet skulle säljas på bästa sätt och hade en tydlig plan för både upplägg och presentation. Han visste exakt hur bostaden skulle lyftas fram för spekulanter och var skicklig på att få fram det som gjorde den attraktiv. Inför varje möte var han alltid välförberedd och påläst, och han var dessutom väldigt snabb...
Christoffer har varit superduktig under hela processen! Han återkopplar otroligt snabbt, hjälpsam och har mycket kunskap. Man känner sig väldigt trygg med honom som mäklare! 10/10!
Påläst, lösningsorienterad och kommunikativ.
Erik var påläst om området och lägenheten. Han visades oss runt och verkligen sålde in fördelarna med att bo där på ett mycket positivt sätt. Han var lösningsorienterad och tillgänglig, vi är supernöjda!
Väldigt tillmötesgående och flexibel med tider, svarar på meddelanden snabbt och vid oregelbundna tider.
Otroligt trevlig och snabb med alla kontakter oavsett tid när det gällde både stort som smått.
Professionell, pålitlig och kunnig.
Jag upplevde att Christoffer var genuin, trevlig och kompetent. Hela processen kändes trygg och Christoffer svarade alltid snabbt när man hade frågor
Toppen!
Är så tacksam för allt stöd jag har fått av Hanne, hon är verkligen så duktig! Hon är engagerad, lätt att kommunicera med och man känner sig väldigt trygg med henne som mäklare. Allting gick så smidigt hela vägen - stort tack Hanne!
Tack så mycket för de fina orden! 😊 Det har varit ett nöje att få hjälpa dig, och jag är glad att du kände dig trygg och att allt gick smidigt. Stort tack för ett fantastiskt samarbete!
Vi köpte lägenhet via Christoffer och är väldigt nöjda. Vi upplevde att han var ett bra bollplank och stöd även för oss som köpare genom hela processen. Även lyhörd för våra preferenser.
Jag kunde inte fått en bättre mäklare, än Hanne. Utrolig duktig på sitt jobb. Mycket påläst, om området och föreningen
Stort tack Siv! 😊 Var ett nöje att hjälpa dig.
Trevligt bemötande, kunnig, följer upp och tillgänglig för frågor/hjälpsam!
Stort tack Klara! 😊 Hoppas du trivs bra i din lägenhet!
Hanne gjorde ett fantastiskt jobb med att svara på mina frågor och föra kontakt vid alla tillfällen i processen. Stort tack för det!
Stort tack Rebecca för dina ord! 😊 Hoppas ni trivs mycket bra i er fina lägenhet! 😊
Hanne är kompetent, engagerad och hjälpsam. Helt enkelt gick allt väldigt smidigt.
Stort tack för dina fina ord Helena! 😊
Vi köpte bostad genom Hanne som genom hela processen var mycket professionell och engagerad vilket kändes tryggt. Snabb och tydlig kommunikation och väldigt trevlig och lättsam! 🌟
Så roligt att höra! 😊 Tack för att ni tog er tid att skriva. Önskar er all lycka och många härliga stunder i ert nya hem, vi ses på tillträdet! 🌟
Punktlig, informerad, kommunikativ och lyhörd med ett trevligt bemötande och professionell ton. Jag kan verkligen helhjärtat rekommendera Christoffer Parenkranz som en förtroendeingivande mäklare.
Professionellt bemötande, bra kommunikation, bra råd, hjälpsam
Tack snälla för din fina recension Helén! Det har varit ett nöje att hjälpa dig genom försäljningen och jag är glad att du är nöjd med processen. Hör gärna av dig om du behöver hjälp framöver, jag finns alltid här som bollplank. Vi ses på frånträdet! :)
Tog alla mina frågor på stort allvar och såg till att få snabba svar från förening och ekonomiska förvaltare.
Tack Oskar för din fina recension! Det har varit ett nöje att hjälpa er och jag är glad att ni är nöjda. Önskar er all lycka i ert nya boende! :)