Jag har haft en bra kontakt med Malmö. Har dock det senaste pratat med två olika ang batongerna då bakegenskaperna på dem har förändrats men frågat om detta men inte fått någon återkoppling. Jag har varit nöjd med produkterna men lite missnöjd med de nya batongerna som jag inte är riktigt nöjd med och framförallt att jag inte fått någon återkoppling. Vi har enbart köpt choklad till vår egen bageriverkasmhetsproduktion. Det har tagit lite tid innan jag förstått chokladen och lärt mig hantera den utifrån sina egensakaper då vi upplevt att den skiljt sig från andras.
Malmö Chokladfabrik AB
6 omdömen om Malmö Chokladfabrik AB
Malmö Chokladfabrik tillverkar riktigt bra couvertyrer och våra pralintillverkande kunder älskar dem. Vi säljer stora mängder, inte minst av de veganska. Att kundservicen och snabba leveranser är i världsklass är pricken över i. Marcus på MARRON chokladfackhandel AB.
Bra produkter som håller vad de lovar! Alltid lätt att få kontakt med rätt person. Vi köper choklad till vår glasstillverkning och de har verkligen lyssnat på vad vi behöver och hjälpt oss fram med rätt produkt som de anpassar efter våra behov!
Grym service, snabba leveranser, fantastisk choklad att arbeta med.
Vi på Lejonet & Björnen letar alltid efter producenter av absoluta högsta kvalité och i Malmö Chokladfabrik har vi verkligen hittat exakt vad vi letar efter. Vi köper idag all vår choklad till vår produktion från dem och kan verkligen rekommendera alla att testa dem.
Svenskproducerad choklad som kan njutas med gott samvete. Rekommenderas.