Autocity Bilskador AB
4.5 i betyg av av
13 omdömen
FÖRSÄKRINGSSKADOR, PLÅTVERKSTAD, LACK,
SERVICE och BILVÅRDSANLÄGGNING
Vi är godkända av alla försäkringsbolag
och vi jobbar med ALLA BILMÄRKEN
SERVICE och BILVÅRDSANLÄGGNING
Vi är godkända av alla försäkringsbolag
och vi jobbar med ALLA BILMÄRKEN
Är det här ditt företag?
Här tar du kontroll över ditt företags Recosida, uppdaterar info och testa att samla in omdömen helt utan kostnad.
Uppdatera ditt företag13 omdömen om Autocity Bilskador AB
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Proffsig genomgång av bilens skador, hjälpsamma och gav bästa förslaget för åtgärder, vilket också sänkte priset. Mycket tacksamt och tryggt!
Klara på utsatt tid och nytvättad bil vid hämtning!
/Eric -
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Vänliga, proffsiga. Utmärkta jobb
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Autocity Bilskador och Erik som jag haft kontakt med är super proffsiga och trevliga. Kan verkligen rekomendera dem.
-
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Autocity Bilskador är den proffsigaste firman istan! Jag fick hjälp och service av dom båda snabbt och extremt bra när ingen annan firma kunde hjälpa mig. Supernöjd!
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Otroligt!
Väldigt bra bemötande och de gjorde allt i sin makt för att jag skulle få ut det mesta av självrisken! -
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Ger mitt absolut högsta betyg till Autocity Bilskador. De lämnade tillbaka bilen i mint condition och dessutom var den fint städad. Till ett bra pris. Mycket trevlig personal. Dessutom fixade de till en extra skada vi gjorde precis efter vi hade hämtat bilen åt oss helt utan kostnad. REKOMMENDERAS!
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Bättre blir det inte!
Efter att råkat ut för lackskador på min bil, blev jag om bedd att vända mig till Autocity Bilskador. Gustav hjälpte mig där och det är inget annat än proffs som jobbar där. Trevligt bemötande, lösningsorienterade, kommunikativa och noggranna. Supernöjd och kommer garanterat att återkomma till dem - kan varmt rekommendera dem. -
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Autocity är en helt fantastisk bilverkstad som jag antlitat flera tillfällen. De gör jättebra jobb och perfekta reparationer med plåt och lack. Dessutom är de trevliga och snabba.
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Normalt sett brukar jag inte rekommendera företag men här måste jag göra ett undantag. Jösses vilken proffsig service. De gjorde ett superbra jobb med vår bil, efter att vi fått dem rekommenderade från försäkringsbolaget. Snabba med mejl- och telefonsvar, trots att jag hade en hel del frågor. Resultatet var perfekt. Och vi fick tillbaka en nystädad bil, både in- och utvändigt. Jag hoppas självklart att undvika krockskador framöver, men skulle det ske så kommer vi garanterat att åka en omväg för att lämna in på samma ställe. Rekommenderas varmt!
-
-
skrev om Autocity Bilskador AB
De vet verkligen hur man hanterar ett serviceyrke och sina kunder samt vårdar sitt varumärke långsiktigt.
Skulle reparera en rostskada. De sa att rosten hade gått långt och de gjorde mkt klart att de kan fixa det men att jag tyvärr nog måste räkna med att den här rosten kan komma tillbaka inom några år.
Tyvärr kom den tillbaka efter endast 6 månader. Ska erkänna att jag då läste på ordentligt om konsumenttjänstlagen och div. branschorganisationers riktlinjer innan jag kontaktade dem igen.
OJ! Inte behövde jag ta till några som helst hänvisningar till lagar eller annat. Direkt, utan minsta tvekan sa dem "Vi fixar det såklart direkt utan kostnad för dig och den här gången skär vi bort plåten och svetsar dit en ny." (Det enda man kan tycka är att det hade varit toppen att göra det första gången men det gör inget när de visar en så bra inställning ändå).
När jag ändå stod där passade jag på att fråga om de kunde fixa en annan liten lackskada och vad det skulle kosta. "Inga problem, vi fixar det utan kostnad för dig eftersom du råkade ut för det här. "
När jag kommer för att hämta bilen är den skinande ren både utvändigt och invändigt förutom de fina reparationerna som det inte syns minsta spår av.
Jag kommer aldrig att söka upp en annan lackverkstad än denna. Rekommenderar dem varmt! -
skrev om Autocity Bilskador AB
Hämtade bilen efter skadegörelse, arbetet tog 1 vecka. När jag kontrollerade bilen var lacken dålig och felmaskerad på 4 ställen.
Jag reklamerade arbetet och Autocity såg det som självklart att åtgärda.
När jag hämtade bilen blev jag riktigt nöjd. Ett mycket bra arbete på en lyxbil! -
-
skrev om Autocity Bilskador AB
Helt ok. Fixade plåtskadan samt lackade min Renault snabbt.
Detta var en försäkrings ärende så jag har ingen aning om priset. -
skrev om Autocity Bilskador AB
Efter ett inbrott i min gamla Passat visade Autocity sin storhet när de dels lovade byta ut det krossade fönstrena samt montera de motordelar som saknades efter inbrottet. Det tog lång tid men de jobbade på och städade ur bilen ordentligt.
Jag tror att Autocity hade tjänat på att tacka nej till jobbet, för det tog nog mycket längre tid än de hade väntat sig.
Summa kardemumma var de trevliga och förtroende ingivande, bra helt enkelt. -