Är det här ditt företag?
Här tar du kontroll över ditt företags Recosida, uppdaterar info och testa att samla in omdömen helt utan kostnad.
Uppdatera ditt företag3 omdömen om Kulturhuset i Jönköping
-
skrev om Kulturhuset i Jönköping
Ett av Jönköpings absolut mysigaste caféer, bland de flesta kallat Nyfiket. Mysig inredning och bra priser på både fika och lunchalternativ. Utöver caféet finns det även andra aktiviteter som lockar på tändsticksområdet, bl.a. loppisen på lördagar.
-
skrev om Kulturhuset i Jönköping
Ett mysigt fik som har en personlig stil på sin inredning. Mycket bra priser och goda mackor för hungriga och fattiga studenter. Loppis är också värt ett besök som är på lördagar, där kan man hitta riktiga fynd.
-
skrev om Kulturhuset i Jönköping
Ett av stans mest avslappnade caféer. Här har man suttit och hängt genom åren pga deras humana priser och vegetariska/veganska alternativ... I kulturhuset händer dessutom mycket annat trevligt som gör att man får anledning att besöka caféet Nyfiket.. Loppmarknad, utställningar, bio, föreläsningar osv.