Th Pettersson AB
1.0 i betyg av av
1 omdömen
Är det här ditt företag?
Här tar du kontroll över ditt företags Recosida, uppdaterar info och testa att samla in omdömen helt utan kostnad.
Uppdatera ditt företag1 omdömen om Th Pettersson AB
-
skrev om Th Pettersson AB
Struntar i reklamationer och verkar inte ha något intresse överhuvudtaget av att ha nöjda kunder. Det har gått utför med TH Pettersson på Herculesgatan i Göteborg. De var bra förr, men inte nu längre.
Jag köpte 4st nya ContiPremiumContact6 i april. De drar upp hemska mängder med grus och annat skräp från vägen.
Jag kontaktade TH Petterson efter två veckor om detta. De svarade att de skulle kontakta Conti. Det har ju inte hänt. Jag har varit där två gånger till sedan dess och fått samma svar. Men det är ju inte Conti jag köpt däcken av, det är TH Petersson jag köpt de av, så det är de som måste hantera reklamationen, men det struntar de fullständigt i.
Jag har köpt sommar och vinterdäck hos TH Pettersson vart 4:e år senaste 20 åren, men det här var definitivt sista gången. Aldrig mer TH Petersson.