Ett superproffs genom hela affären! Vi är jätte nöjda!
3etage Fastighetsmäklare
About company
3etage har sedan starten 2008 sålt mängder av bostäder runt om i Helsingsborgsregionen. Vi tror på att alla bostadsaffärer är unika. Därför erbjuder vi tre olika paket, färdigpaketerade med lösningar för marknadsföring, pris och försäljning. Vi arbetar med både bostadsrätter, villor och komersiella fastigheter. Vi känner väl...
1854 omdömen om 3etage Fastighetsmäklare
Sedan starten hos Reco 2015
Trevlig och tillmötesgående. Inte påstridig som andra mäklare kan vara. Lyssnade in våra behov som eventuella köpare.
Duktig och trevligt bemötande. Bra information om bostaden och kunde svara på alla svåra frågor vi hade.
Fullblods proffs, Sandra var väldigt behjälplig och hade all fakta på fastigheten som vi hade frågor på. Detta blev en väldigt snabb affär utan några vägbulor eller förhinder. Samma med kontrakts skrivning på deras kontor, proffsigt skött även där. Sandra får ett toppbetyg av oss. Mvh Thomas Ida & Jeanette Vi kan varmt rekommendera henne och 3etage
Lugn, tillgänglig och förtroendeingivande !
Jag är väldigt nöjd med hennes hjälp med att sälja mitt hus, även när jag var fast i Thailand på semester. Jag rekommenderar henne starkt.
Martin är en väldigt bra mäklare på alla plan, kan varmt rekommendera honom!
Proffsigt o trevligt bemötande. Väldigt informativ,höll mig hela tiden uppdaterad. En mäklare som verkligen rekommenderar.
Alltid snabb återkoppling på frågor och funderinga. Flexibel och förmåga att anpassa sig till kundens krav och önskemål
Alexander har varit klockren genom hela processen. Han har varit tillmötesgående, förstående och visat stort tålamod. Det märks tydligt att han är driven och engagerad i sitt arbete. Jag är mycket nöjd och kan varmt rekommendera honom!
Professionell, kunnig, hjälpsam
Jag är mycket nöjd med min upplevelse av Roger Billsten på 3etage Fastighetsmäklare. Genom hela processen har Roger varit professionell, tillgänglig och engagerad. Han har varit tydlig i sin kommunikation, gett bra råd och fått mig att känna mig trygg i varje steg. Jag uppskattar särskilt hans kunskap om marknaden och hans förmåga att skapa förtroende. Allt har hanterats smidigt och effektivt, och jag kan varmt rekommendera Roger till andra som söker en pålitlig och kompetent mäklare.
Saklig, kunnig, höll ihop de båda affärerna på ett bra sätt!
Martin genomförde försäljningen smidigt och visade upp engagemang och flexibilitet.
Proffsig och tillmötesgående. Han är duktig på att anpassa sig till sina kunder. Smidig och snabb på att återkoppla.
Roger är glad och framåt på ett oursäkteligt skånskt vis. Vår bostadsresa tog sina kringelikrokar mellan olika typer av bostäder, för att slutligen landa i något helt annat än vad vi föreställt oss. Roger var under resans gång noggrann och enkel att nå, med erfarenhet och lätthet bidrog han till att processen blev rolig och smidig. Fem Pepsi Max av fem möjliga.
Positiv, transparent, kunnig och lösningsorienterad. Ett nöje att jobba med honom
En riktigt kompetent och pålitlig mäklare, Jag kan varmt rekommendera Martin Persson!
Jag kan varmt rekommendera Roger Billsten. Från första kontakten till avslutad affär har kommunikationen varit tydlig, snabb och väldigt professionell.
Roger är trevlig och lättsam och bra på att möta en som kund i de här speciella situationerna som husaffärer är. Han har stor kunskap om fastigheterna han tagit sig an och har inte duckat för någon av de frågor som dykt upp under visningarna, oavsett karaktär. Vi gick på våra första husvisningar med Roger och även om det inte blev något av just dem så var vi positivt inställda till honom som mäklare eftersom vi blev så bra bemötta, och tittade extra på de objekt som han ansvarade för. Roger visade oss Pilfinksgatan 19 vid...
Köpte våra drömhus med hjälp av Martin och hans fantastiska initiativet! Svårt affär som till slut gick väldigt smidigt med hans hjälp och allt arbete som han gjorde.
Jätte komplicerat affär som Roger fixade alldeles utmärkt! Väldigt tydligt kommunikation från första stund fram till slutet och alltid tillgänglig med bra tips och information.
Sakligt och professionellt bemötande i all kommunikation under hela processen, från visning av lägenhet, prisdiskussion till köpehandlingar.
Andreas var (och är) precis vad vi letade efter då vi skulle sälja vår bostad. En lugn, metodisk och kompetent mäklare som hörsammade våra önskemål och fanns närvarande vid behov under hela försäljningen. Kändes tryggt från början till slut. Rekommenderas varmt!
Andreas har gjort bra insatser för att få lägenheten såld i ett besvärligt läge. Energi på en lagom och bra nivå. Bra på att hålla kunden informerad.
Aktiv , korrekt och trevlig mäklare
Trevligt bemötande och duktig på att följa upp med all information vi önskade. Snabb och effektiv.
Det var toppen! Såld över utgångspriset.
Jag vet att hon gjorde sitt yttersta för vår bostad! Har sålt flertalet bostäder med Hannah och är lika nöjd nu som då. En stjärna helt enkelt! 🌟
Hannah Kjell är en proffsig mäklar som har kol på läget. Kan varmt rekommendera henne til andra. Är vänlig och har ett bra bemötande och bra kännedom om hennes portföljen. Eksakt som man vill ha en mäklare skal vara.
Hannah är fantastiskt! Kan varmt rekommendera henne som mäklare.
Mycket trevlig mäklare som är enkel att ha och göra med samt bra erfarenhet och kunskap i branschen.
Mycket trevligt bemötande o fin service. Absolut inget stt klaga på
Mycket proffiossionellt bemötande. Saklig och kunning inte påtvingande. Ett postivt möte
Andreas har varit professionell och trygg genom hela processen. Han lyckas sälja i en tid då utbudetvarir stort vilket är en grym bedrift.
Alltid bra bemötande, upplevs som kunnig och kan varmt rekommenderas!
Alexander har visat gott bemötande och stor hjälpsamhet och dessutom personligt engagemang.
Andreas Schultz har varit mycket bra . Kunnig , bra & snabb kommunikation.
Professionell och tydlig, positiv samt snabb process från start till försäljning
Otroligt hög service. Fixade en spontan visning - på en lördag dessutom. Nästan så man skäms. Men resulterade i att vi köpte bostaden. Smärtfritt, utmärkt kommunikation och dessutom fick vi kontakt med en mycket trevligare bank än den vi hade innan. Supernöjd.
Professionell, ärlig och genuin person. Bra kommunikation och samarbete.
Hannah har på alla sätt agerat mycket professionellt. Detta gör att jag känt mig väldigt trygg genom hela processen. Jag är mycket nöjd och belåten med samarbetet.
Roger ger ett kompetent intryck och har ett mycket trevligt sätt att bemöta sina kunder!
Professionellt bemötande från första kontakt fram till försäljning!
Hanna är en jordnära , mycket kunskap och man känner sig sedd, hörd och framförallt trygg då man som köpare ska investera i något nytt boende. Hade jag skulle sälja något så hade jag gärna givit uppdraget till Hanna. Toppen mäklare
Hannah är en erfaren, engagerad och professionell mäklare. Bra kommunikation och svarar snabbt på frågor och återkoppling. Rekommenderar verkligen Hannah!
Snabb på återkoppling, boka möten och svara på diverse frågor. Tydlig och supporterande vid avtalsprocessen.
Alexander är kunnig och påläst när man träffer honom. Helt klart en mäklare man har stort förtroende för.
Bästa Mäklaren jag har haft med att göra. Väldigt professionell och trevlig.
Alexander var trevlig, lyhörd och framförallt väldigt duktig på att hålla mig som säljare informerad och uppdaterad. Mycket nöjd med Alex! Han får 10/10!