Bra kvalitet på installationen. Bättre beskrivning av färgåtergivning hade önskats.
Elitfönster På Plats Huddinge
Om företaget
Välkommen till Elitfönster På Plats Huddinge! Dags att byta fönster och dörrar? Vi säljer svensktillverkade kvalitetsfönster och dörrar. Alltid korrekt och snyggt monterade utav våra certifierade montörer. Bor du i Botkyrka, Huddinge, Salem eller Stockholm? Ta då tillfället i akt att kontakta Nichlas Finnman som är din ansvariga...
54 omdömen om Elitfönster På Plats Huddinge
Sedan starten hos Reco 2020
Montaget blev verkligen bra. Tråkigt att färgen ni valde inte levde upp till era förväntningar.
Tydlighet. Bra kommunikation. Snabba svar vid frågor
Stort tack Maria. Snyggt med ny ytterdörr.
Trevlig, kunnig, bra kundbemötande
Tack Jan. Blev fint med nya fönster.
Fungerade väldigt bra. De kom i tid och var snabba och effektiva. Kändes tryggt hela vägen.
Kanon. Hoppas vi får förmånen att byta fler fönster i ert fina hus.
Allt fungerade som det ska Vi har köpt nya fönster yill hela huset Så vi är nöjda med både företaget och Nichlas
Stort tack för dem orden Lennart.
Kunnig och var tillgänglig under hela projektet. Det saknades dock lister när vi fick leveransen av fönster men det löste man direkt. Väldigt kunniga och effektiva montörer så en stor eloge till Donald och Anders.
Exceptionellt bra arbete! Bra montering, noggrant och proffsigt! Kan starkt rekommendera.
Bra bemötande, lyhördhet för våra önskemål och info som var adekvat. Vi fick förtroende för Nichlas redan när hembesök för förslag till offert gjordes. Kändes som vi hade kontroll över köpet och vi blev inte pådyvlade något vi egentligen inte ville ha/inte behövde. Detta betyder mkt för oss (vi tog in fler offerter och aggressiv försäljning får oss att backa). Er offert var inte den billigaste men kontakten kändes bäst. Vi fick installerat när det var sagt att det skulle ske, och är nöjda med arbetet. Det var lätt att få...
Det var nog den finaste betyget vi fått. TACK!
Trevlig och hjälpsam. Erbjöd sig att hjälpa mig med att sätta upp gardinerna. Jag fick hjälp av hemhjälpen men tanken var god.
Lätt att prata med. Har bra koll på läget. Känns som att han har kundens bästa som utgångspunkt vid planeringsmöten.
Jag känner mig mycket nöjd med dom gånger vi mejlat och sms:ar! Samt är även mycket nöjd med montaget.
Vi har blivit väldigt bra bemötta. Man levde upp till våra förväntningar. Snabb och väldigt bra bemötande.
Mkt. Bra bemötande både vid den första kontakten och fortlöpande under arbetets gång.
Nya fönster till stugan. Fick hjälp på plats att välja produkter i min prisklass och snabba svar på frågor och ändringar efter besöket tills jag bestämt mig. Bra service och trevligt bemötande.
Nichlas visad Proffsigt agerande med stort tålamod och bra humor. Supertrevligt att göra detta projekt som blev kanon, byte av garagedörrar till att bli en huvudentre med sido fönster var sida om dörr samt byte av balkong och fönster på ovanvåningen. Hantverkarna var även dem kanonbra.. Stor rekommendation./ Christer
Professionell, kompetent och vänlig.
Vi är mycket nöjda från start till mål. Nichlas gav goda råd under planeringen, leveransen var prickfri och montaget blev väldigt snyggt.
Proffsigt och bra bemötande! Skulle bara byta en dörr men jobbet behandlades med respekt.
På bästa sett.från början till slutet alla som var där och jobbade dem var proffs.är mycket nöjd.byte alla mina fönster.
Trevligt bemötande, leveranstider hölls och god uppföljning.
Vi bytte ut våra 70-tals fönster mot nya vändbara. Leveranstiden var lång. Men allt personligt bemötande - från första kontakt till att vi hade våra fönster var enkelt. Snabbt, smidigt och professionellt. Riktigt imponerad av hantverket hos dem som monterade fönstren.
Bara positivt vid alla tillfällen. Leverans o montering desdutom vid utsatt tid
Bra och proffaigt hela vägen, från kontakt med säljare till montage.
Gick enligt plan, bra bemötande. Smärre anmärkningar på fönster. En miss var leveransen som skulle ha skett med liten bil upp på tomten, blev slitsamt. I övrigt godkänt.
Trevligt bemötande och väldigt saklig, seriös.
Bra genomgång och förslag som passade våra behov. Utbyte av samtliga fönster och ytter-/altandörrar på en våning.
Snsbb respons och smidig installation.
Kunnig, saklig, trevlig och pålitlig! Lätt att få kontakt! Han gjorde 3 olika förslag beroende på antal dörrar och fönster! Vi tog det största med 5 dörrar och 9 fönster! Allt fungerade bra!
Trevligt och kunnigt bemötande från Nichlas! Ingav förtroende.
Mycket bra Stora förväntningar Kan rekommenderas Elit fönster
Tillgänglig Lätt att diskutera med Mänsklig
Trevligt bemötande och riktigt bra leverans. Nöjd med hela arbete
Köpte 13 fönster 2 altandörrar av Nichlas Finnman,allt gick som planerat,Adam va så snabb med monteringen. Tackar för ett proffsigt utförande. Kan rekommenderas.
Bra bemötande. Mera tydligt när transport en/leveransen skulle komma
Trevlig, kunnig, omsorgsfull.
Smidigt, bra och kompetent! Nya fönster och dörrar i hela huset i princip.
Hej Fantastiskt bra bemötande och kundservice med allt från start till färdigt arbete, svarar alltid på Mail och mobilen om man hade några frågor. Killarna som monterade samtliga fönster, balkongdörrar och entrédörr gjorde ett superbra arbete. Vi kommer att rekommendera Nichlas Finnman på Elitfönster till alla vi känner. Mvh Tobias Ö
Bra kontakt och kommunikation genom hela affären, proffsigt!
Vi bytte både fönster och ytterdörr och blev otroligt nöjda. Både säljare och montörer var mycket duktiga. Förhoppningsvis kommer vi inte behöva byta på ett tag men gör vi det så blir det Elitfönster igen!
Jag köpte nya fönster inkl.montering. Nichlas har skött hela processen mycket bra och han ska ha en stor eloge för att han är snabb och svara och att att informationen om vad som gäller har varit tydlig. Jag har inte själv fler fönster jag behövde byta, men jag rekommenderar Elitfönster på plats för alla som har sådana planer.
Dyrt, men väldigt väl genomförd installation (jämfört med förra gången då vi anlitade Hemmafönster). Kan rekommenderas!
Snabbt, proffsigt och otroligt trevligt!
Jag köpte tre badrumsfönster. Jag tycker att jag blev väl bemött. Inga problem med offert eller order. Det tog lite tid att tillverka och leverera fönstren, men det förvarnade Nichlas Finnman för. Nöjd med installation och slutresultat.
Fönsterbyte i hela huset (23 st). Grymt bra projektledare (Niclas F) och ansvarig för arbetet (Adam). första gången som mina förväntningar, bemötande etc överträffas. Varma rekommendationer till alla att anlita dom!
Toppen fönster, proffsigt montage. Överträffade mina förväntningar.
Vi köpte en altandörr. Elitfönsters Nichlas Finnman har varit en utmärkt kommunikatör mellan oss och Elitfönster som företag.. Har nämnt för NF att vi saknade ett show room i första början. Allt har fungerat bra från allra första början till färdig installation. Tack!
Nichlas skötte det hela perfekt. Allt löpte å smidigt och enligt plan. Snickaren Adam på plats var väldigt kunnig och snabb. De bytte ut 17 partier och byggde upp väggar under 4st fönster. Tackar för ett proffsigt utförande. Mvh Jonas Reutervik
Vi köpte en balkongdörr inklusive installation. Trevligt bemötande från både sälj och installatörer. Lång leveranstid inklusive installation är enda saken som jag ser som behov av förbättring. I övrigt allt toppen.
Vi bytte ut 13 fönster samt två altandörrar och vi är verkligen supernöjda med ALLT.....från de små enskilda detaljerna till helheten, från Nichlas trevliga bemötande och hans kompetens till Adams proffsiga utförande....riktigt bra genomfört 👍🏼
Bytte ytterdörr med sidoglas. Blev väl bemött allting fungerade precis som överenskommet. Mycket bra hantverkare.