Jag säger som reklammakarna:"Det är svårt att släppa en bra mäklare." Det är andra gången jag anlitar Anna Lena. Vänlig, lyhörd, påläst, kunnig och inga som helst tvivel att anlita henne igen! Med vänlig hälsning Birgit Granquist
Anna-Lena Gustavsson
Anna-Lena Gustavsson är mäklare på Fastighetsbyrån Gävle
.Anna-Lena Gustavsson har varit registrerad mäklare sedan 2003-04. Anna-Lena Gustavsson har varit aktiv på Reco.se sedan 2014-11 och har fått 372 omdömen med ett betyg på 4.7. Anna-Lena Gustavsson har haft 33 försäljningar sen 2025-10 och har tillfrågat 95% av sina kunder efter omdömen.
Jag stortrivs med mitt arbete. En affär är sällan den andra lik och man möter hela tiden nya människor som är i livets olika skeden. Det är otroligt intressant och roligt.
Hur skulle du beskriva dig själv som mäklare?
Som mäklare är jag social, affärsmässig, driven och påläst. Med många års erfarenhet av branschen ser jag vikten av nöjda kunder som en kärna i mitt arbete.
Vad gör du helst på fritiden?
Min lediga tid spenderar jag helst med min familj och vår busiga, bolltokiga hund Messi. Vi har även fyra travhästar som vi tränar och tävlar med. En perfekt kontrast mot mäklarjobbet. Sedan är det både jättekul, spännande och nervöst att stå på sidan och se dem tävla.
372 omdömen om Anna-Lena Gustavsson
Jätte bra, informativ, snäll rekommenderas starkt🥰
Anna-Lena är en väldigt duktig mäklare. Allt kring mitt köp flöt på precis som det skulle, och jag kände mig trygg genom hela processen. Det är inte för inte som hon tillhör inventarierna på Fastighetsbyrån – hon har varit med så länge att man nästan förväntar sig att hon står med på ritningen över kontoret. 😄 Kan varmt rekommendera Anna-Lena!
She is helpful, good communication. I got good service from her.
Bra och hjälpsam med mitt första lägenhetsköp!
Bra bemötande och en bra resa! Även när budgivare 1 hoppas av i sista minuten så lyckades Anna-Lean rädda situationen men budgivare 2.
Väldigt trevlig och saklig och förklarar allt så man förstår. Väldigt glad och harmonisk
Anna-Lena genomförde visning och kontraktskrivning på ett bra sätt.
Mäklaren uppträdde professionellt och förklarade bra de olika stegen i affären. —-
Eftersom jag varit 5 % delägare av min sons lägenhet har jag inte deltagit i försäljningen i främsta ledet Men de gånger jag träffat Anna Lena har jag upplevt det possitivt