Påläst, engagerad och väldigt tillgänglig kommer vara saknad nu efter all kontakt: Varma rekommendationer till en mycket bra mäklare.
Svensk Fastighetsförmedling Trelleborg
Om företaget
Välkommen till Svensk fastighetsförmedling i Trelleborg! Trelleborg som är Sveriges sydligaste stad ligger på söderslätt i Skåne. Här jobbar vi på Svensk fastighetsförmedling för att hjälpa dig att få ut det allra bästa av din bostadsaffär. Vi är kunniga både inom mäklarbranschen och det geografiska läget. Allt för att vi ska...
252 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Trelleborg
Sedan starten hos Reco 2016
Jenny genomförde en mycket trevlig och informativ visning. Det var lätt att komma i kontakt med henne både innan och efter visningen och hon hade svar på våra frågor. Kan varmt rekommendera Jenny. //Patrik L
Mycket bra, kunnig, visning, foto ,styling .Allt fungerade bra!
Ola va väldigt bra från början och till slut. Vi är jätte nöjda med Ola under hela processen :)
Genomgående proffsigt och tydligt med alltifrån information till försäljningsstrategi. Uppfyllde våra förväntningar till fullo. Har haft en snabb och effektiv kommunikation genom hela processen. Vi är mycket nöjda med allt och hur snabbt vi kunde få till en försäljning.
Det kändes tryggt att handla med Ola. Han var bra på att förklara och var noggrann.
Tillgänglig, kunnig, hjälpsam
Gav väldigt bra information på visningen, sådant jag aldrig hört någon annan mäklare informera om, föreningens ekonomi mm. Mycket trevlig och bemötande.
Mycket klientvänlig. Proffsig visning, svar på alla frågor. Mycket hjälpsam med allt. Mycket stor kunskap om allt vid köp av bostad. Härlig utstrålning med humor. Väldigt väl förberedd inför kontraktsskrivning. Mycket snabb och skicklig handläggning samt återkoppling till kund. Mycket förtroendegivande intryck som leder till tillit. Bästa Mäklare jag stött på hittills.
Väldigt tillmötesgående, lyhörd
Allting flöt på bra, inga problem, nöjd! Mvh
Vår upplevelse med Petra som mäklare har överträffat alla våra förväntningar! Hon har varit super engagerad genom hela försäljningsprocessen, och vi har hela tiden haft en väldigt nära kontakt med henne. Hon har varit bra på att lyssna och respektera våra önskemål, och hon har verkat genuint intresserad av att hjälpa oss. Utöver att vara en super trevlig person som är enkel att kommunicera med, är hon även en exceptionellt duktig och kompetent mäklare som är bra på att tänka strategiskt och vara många steg före. Vi kunde...
Trevligt bemötande och mycket tillgänglig. Fixar och trixar tills alla blir nöjda. Tillmötesgående. Snabb på att ge svar och feedback när vi hade frågor. Ser nu framemot att Petra ska sälja vårt hus😊
Trevligt bemötande, tillgänglig och svarade snabbt på ev frågor. Flexibel. Mån om att göra det så bra som möjligt för mig som säljare.
Väldigt erfaren och tillmötesgående.
Kunnig, trevlig och proffessionell
Förtroendeingivande, lugn och empatisk. Gav fortlöpande information.
Vi blev väldigt väl bemötta av Ola. En trevlig kille som verkar vara genuin och tog sig tid till att lyssna och besvara alla våra frågor. Vi hade inga direkta förväntningar då vi tidigare hade lagt bud på ett annat hus där mäklaren inte var så trevlig eller förstående. Ola däremot var väldigt behjälplig och förstående över alla frågor vi hade. Han verkade försöka hjälpa oss, för vårt och säljarens bästa, på ett genuint sätt, utan att försöka ”sälja in” huset. Man vågade förlita sig till honom. En otroligt bra mäklare!
Ola är nog en av de bästa mäklarna vi har haft att göra med. Riktigt bra serive, kunnig och lyhörd. Han tog sig tid att svara och visade själv ett intresse för ens funderingar. Våra förväntningar på mäklare överlag var inte höga då vi hade kommit från en budgivning och mäklaren där var inte speciellt lyhörd eller intresserad av att ha en god kommunikation. När vi träffade Ola och fick vara en del av processen så motbevisade Ola våra tankar om mäklare. Ola hade en god kommunikation, var lättillgänglig och hade ett bra tillvägagångsätt. Vi skulle absolut rekommendera Ola till nära och bekanta.
Mycket bra bemötande vid alla kontakter både per telefon,vid visning och vid köp.Mycket kunnig och gav en mycket bra information på visningen om hur man lättare förstår att tolka ekonomin i en årsredovisning.Mycket behaglig person dessutom.Toppbetyg till Jenny både som människa och mäklare!
Tack så mycket för de fina orden! En mycket viktig uppgift för mig som mäklare, är att ge ut så mycket information som möjligt - för att ge så mycket underlag som möjligt till kunden att fatta ett tryggt och bra beslut. Glad att få vara med i ditt stora beslut om din nya bostad. Tror du kommer att trivas riktigt bra där.
Det var en självklarhet att välja Jenny Borgström till att sälja lägenheten, eftersom vi blev så väl bemötta av henne när min mamma köpte den. Jenny ringde eller skrev och uppdaterade oss under hela processen. Rekommenderar varmt Jenny Borgström vid köp eller försäljning
Tack så mycket, Katarina, för rekommendationen! Glad att kunna hjälpa till ännu en gång - trots omständigheterna. Och tack för förtroendet att sälja din mammas fina och trivsamma lägenhet.
Påläst, bra på att snabbt informera på ett konkret och trevligt sätt Ola ger en känsla av ärlighet och öppenhet. Lever klart upp till våra förväntningar.
Proffesionellt bemötande och bra kontinuitet i återkopplingen - hela vägen!
Jenny känns väldigt seriös och samtidigt personlig. Jag ger henne högsta tänkbara betyg.
Tack så mycket Martin, för den fina rekommendationen. Tackar ödmjukast för förtroendet att sälja lägenheten.
Saklig, kunnig och ett trevligt bemötande
Bra professionellt bemötande från första telefonsamtalet till genomförandet av affären. Bra lokal förankring och kännedom om marknaden. Ola Strand ingav förtroende särskilt viktigt när säljaren är något äldre .
Eftersom vi anlitat Jenny B. tidigare var våra förväntningar högt ställda . Hon gjorde oss inte besvikna den här gången heller . Jenny är en oerhört kunnig och erfaren mäklare och dessutom mycket trevlig att ha att göra .med . Upplever att hon har förmågan att göra såväl säljaren som köparen nöjda. Till alla som har planer på att anlita en mäklare i Trelleborgsområdet , vill jag starkt rekommendera Jenny Borgström Svensk Fastighetsförmedling . Hans Kronqvist
Tusen tack för att, för fjärde gången, ha fått förtroendet att ännu en gång få göra affär med er. Bästa betyget man kan få som mäklare, är när en kund återkommer - och ännu bättre när de gör det om och om igen. Så än en gång varmt TACK! och tack så väldigt mycket för den fina rekommendationen. Önskar er varmt lycka till i er nya bostad - och nya stad! Ta hand om er!
Mycket positivt och entusiastiskt. Kanske bör vara lite tydligare kring villkor, vad som utförs etc i fråga om besiktning/kontroll av lägenheten. Annars funkade allt som överenskommet och ett positivt genomförande så här långt av samarbetet!🌞
Väldig trevlig och tillmötesgående. Perfekt för sitt yrke.
Tack så väldigt mycket för rekommendationen och det fina betyget. Alltid en extra glädje i yrket när köpare och säljare "klickar" på bästa sätt! Jätteroligt att just ni köpte, och ska flytta in i detta hus.
Jenny Borgström skötte försäljningen på ett föredömligt sätt. Hon var kunnig, intresserad påläst och positiv. Allt gick snabbt och smidigt. Dessutom återkom hon med info snabbt när det efterfrågades. Anders Hellberg/Köpare av Murkelvägen 7B
Tack så jättemycket för den fina rekommendationen. Just så! skall en affär upplevas! Önskar er lycka till med er nya bostad - och varmt välkommen ner till Skåne - och Beddingestrand.
Vi är väldigt nöjda att vi valde Hugo som mäklare. När vi snabbt behövde få vår bostad såld ställe han upp direkt och gjorde allt för att bostaden snabbt skulle komma ut till försäljning. Han fanns alltid tillgänglig o svarade alltid snabbt på våra frågor och funderingar
Mycket bra service. Otroligt duktig och hjälpsam för den som är osäker och oerfaren.
Mycket nöjda! Vi tycker Hugo skötte allt till vår belåtenhet.
Bra, informativ, saklig och pedagogisk. 1a gången jag köper och det berättade för Petra och hon har varit hjälpsam och förstående.
Mycket trevlig kille. Höll oss uppdaterade hela tiden Utgångspriset blev lite lägre men OK. Priserna har ju sjunkigt lite de senaste månaderna. Vi är nöjda trots allt.
Verkligen snäll og professionell…. Let at prate med bedste service… jeg er mycket nöjd….. kan värmt anbefalles ….
Petra är proffsig, lyhörd, alltid tillgänglig, ödmjuk och väldigt trevlig. Vi träffade 4 st olika mäklare i vårt hus innan vi valde Petra, hon var den som vi fick mest förtroende för och hennes koncept tilltalade oss (hon var även den enda som ringde upp efter mötet och frågade vad vi tyckte om hennes offert). Bra på att sälja in sig själv och då även bra på att sälja vårt hus tänkte vi. Eftersom vi själv letar nytt hus har vi varit på många visningar och träffat många olika mäklare. Petra är den som ger absolut bäst intryck.
Tusen tusen tack, Lottie! Så fint omdöme! Jag är rörd och otroligt tacksam för era omdöme! Det är sådana kunder som ni som gör att jobbet är såååå kul och givande! Hårt arbete lönar sig och jag vill ju gärna bli rekommenderad. 🤗 Nu hoppas jag att ni snart också skriver på ett kontrakt ✊🏼 Ha en fin kväll, vi hörs snart!
Jag tycker att Petra var väldigt professionell och trevlig.
Tack snälla för ditt fina omdöme! Det värmer i hjärtat. Ha det så gott, så hörs vi. Med vänlig hälsning, Petra
Petra har ett väldigt trevligt bemötande och kunde förklara på ett bra sett hur hela försäljningsprocessen skulle gå till och vilka åtagande som vi resp. hon hade. Väldigt kunnig och alltid tillgänglig, de få frågor som inte kunde besvaras direkt fick vi återkoppling på snabbt. Lyhörd för våra synpunkter och idéer. Vi valde mellan 3 olika mäklare och är väldigt glada över att vi fastnade för Petra.
Tack snälla för ditt/ert fina omdöme! Det värmde i hjärtat! Jag älskar mitt jobb för att mina kunder ger mig energi 👍🏼 Jag hoppas ni kan rekommendera mig vidare. Ha en fin kväll! Petra
En trevlig och erfaren mäklare som står orubbad när marknaden rasar.
Hugo gjorde allt för att få lägenheten såld, ansträngde sig med kontakt mellan mig och potentiella köpare och var snabb till att fixa nya visningar vid behov. Bra bemötande och mycket bra mäklare överlag. Toppen.
Lugn och sympatisk mäklare! Ingav förtroende.
Hugo är en mycket bra mäklare. Trygg och säker i sitt arbete. Vänlig och tillmötesgående.
Min upplevelse av Hugo Hallenberg var enbart positiv. Han var lugn och inte påträngande, vilket jag uppskattar. Vi fick titta runt i lägenheten i lugn och ro. Hugo höll sig i bakgrunden hela tiden och svarade på våra frågor efterhand. Sen när min bank inte hade tid att ha möte med mig på flera dagar så använde Hugo sig av sina kontakter och fixade ett ok med banken under dagen! Det var fin service!
Hugo är en professionell mäklare som bemöter sina kunder på ett lugn och tryggt vis. Återkopplade hela tiden om vad som hände och gjorde sitt yttersta för att försäljningen skulle bli så bra som möjligt. Fotona och deras designers gjorde ett professionellt arbete med lägenheten som väckte nyfikenhet om att vilja veta mer. Allt var toppen. Tack.
Mycket bra på alla tre punkterna.
Jenny has been very nice and supportive with us from the beginning. She has helped us a lot during all the process and was very patient helping us translate all the paperwork. She explained clearly all the contract claused and answered to all our questions. We definitely recommend her! :)
Thank you so much for the great recommendation! Glad to be able to help. Hope you will enjoy your new house.
Mäklaren var jättetrevlig. Vi fick ett väldigt gott intryck direkt. Han var lagom ”på” under visningen och hade bra koll på objektet och kunde svara på nästan alla frågor annars tog han reda på det. När vi skrev på pappren var han tydlig och förklarade allt bra.
Ola är trevlig, saklig och tydlig.
Hugo är en väldigt lugn och stabil mäklare som uttrycker säkerhet när han utför sitt arbete. Han lyssnar och tar till sig ens önskemål så att affären blir så smidig och trevlig som löjligt för båda parter. Väldigt hårt arbetande man som ständigt var närvarande när man hade frågor eller funderingar kring saker o ting. Rekommenderar starkt Hugo! Man får den där bra magkänslan när man lyssnar på han och det kommer gå riktigt bra för både han och eran försäljning!