Professionellt bemötande, trots mitt obetydliga objekt. Noggrann och tydlig. Han överträffade mina förväntningar.
Fastighetsbyrån Heby
Om företaget
Välkommen till Fastighetsbyrån Heby! Vi mäklare här på kontoret i landsbygdskommunen Heby har koll på både orten, marknaden och mäklarbranschen. Vi ger dig stöd genom hela bostadsaffären och marknadsför din bostad på allra bästa sätt, så att den får så många spekulanter som möjligt här i trakterna runt Uppsala och Sala. Har...
828 omdömen om Fastighetsbyrån Heby
Sedan starten hos Reco 2018
Stort tack Marita! Det finns inga obetydliga objekt, oavsett värde i kronor är det lika viktigt att alla blir nöjda!
Trevlig och saklig på visningen. Möjligen var det lite väl många på visningen eftersom objektet var så litet. Han var även proffsig i budgivningen och gav raka svar. Han förklarade lugnt vad som gällde vid kontraktsskrivningen så jag är helt nöjd med Henrik under mitt köp.
Kunnig och professionell mäklare som gör allt för kunden.
Jätte trevlig o lätt att prata med honom har god kemi när det kommer till kunder mvh Christer
Vi är mycket nöjda med mäklaren. Professionell, engagerad och alltid tillgänglig för frågor. Hela försäljningen gick smidigt och vi kände oss trygga genom hela processen. Rekommenderas varmt!
Trevlig och kunnig, var tydlig hur allt skulle gå till
Har fungerat mycket bra med ett snabbt avslut på affären
Jag har blivit väldigt bra bemött av Henrik från första början. Han har svarat på alla frågor jag haft, och det har varit många eftersom jag aldrig tidigare köpt hus. Helt suverän!
Jag har haft kontakt med Ingela i många år och har alltid gett mig ett gått förtroende. Så när jag skulle sälja så var Ingela det självklara valet. Och jag tycker hon har varit rak och ärlig hela tiden.
Jag upplever Ingela som mycket kunnig , vi har haft en bra dialog under hela uppdragstiden , att marknaden ser ut som den gör kan ingen lastas för , men jag är ändå nöjd att vi fick till ett avslut som är helt ok .
Min uppfattning och upplevelse av Henrik är att han är mycket inkännande, lyhörd, pålitlig och erfaren. Väldigt trevlig och personlig på ett bekvämt sätt. Vi förväntade oss att sälja inom ett år men sålde inom en månad med Henriks hjälp. Mycket smidigt och med flera goda råd.
Tillmötesgående gällande visningar, lätt att få kontakt med. Väldigt trevlig och förklarade hela processen på ett lättförståeligt sätt. Var ärlig och svarade på de frågor vi hade.
Stort tack för ditt fina omdöme Daniel! Det gläder mig att ni upplevde processen som tydlig och att ni kände att ni fick svar på era frågor längs vägen. Tack för ett trevligt samarbete och för ert förtroende. Jag ser fram emot att få hjälpa er med er kommande försäljning och önskar er stort lycka till i ert nya hus!
Allt var bra , trevligt bemötande, allt var positivt
Ger ett professionellt, men ändå lättsamt intryck. Hade god kunskap om objekt och kunde ge svar på de frågor som jag hade.
Ingela har varit fantastisk från första mötet och ändå fram till att affären var klar, jag fick fullt förtroende för henne från start.
Väldigt bra bemötande och proffsigt hela vägen. Alltid kontaktbar på telefon och snabba svar som uppskattas. Vi är väldigt nöjda.
Väldigt nöjda, professionell och skapade en smidig process
Blev bemött på ett trevligt sätt.Ordning och reda.Blev precis som vi hade tänkt oss.Perfekt kan inte blivit bättre
Jättenöjd med erfarenheten! Camilla skötte allting exemplariskt.
Tack snälla Amelia för de fina orden! Vad roligt att höra att du är nöjd med försäljningen och att du kände dig väl omhändertagen genom hela processen. Tack för förtroendet att få hjälpa dig med din bostadsaffär. Önskar er all lycka till i den spännande tid som väntar er!
Jag anser att Henrik gör ett utmärkt arbete, Inga klagomål!
Väldigt trevlig och blev bra bemött.
Blev glatt och trevligt bemött av Hendrik. Under visning så var han med och lyssnade och redo att svara på frågor, utan att vara för inträngande.
Tyckte han va lugn, tydlig och en glad person.
Henrik har varit mycket proffsig vid försäljningsprocessen. Vi har fått återkoppling på våra frågor och köpet har gått smidigt till. Vi är mycket nöjda!
Jag har köpt och nu sålde min lägenhet med hjälp av Henrik Johansson, faktiskt nöjd, gick fort och utan stress. Han har kunskap och erfarenhet. Hoppas att han hjälper mig deklarationen i framtiden. Tack Henrik.
Tack Valentina, roligt att du är nöjd. Självklart får du hjälp med deklarationen!
Ingela har varit samarbetsvillig, flexibel och haft ett mycket bra bemötande i denna långa process! Kan varmt rekommendera henne till andra!
Han är artig och trevlig. Lätt att ha att göra med. Håller alltid vad han lovar. Punktlig. Återkopplar. En mäklare att rekommendera!
En enormt trevlig kille. Lätt att få tag i.
Trevlig mäklare och lätt att få tag på vid funderingar över hus försäljningen
Tack så mycket för ditt omdöme Per-Erik! Jag uppskattar att du tog dig tid att dela med dig av din upplevelse. Det är viktigt för mig att vara tillgänglig och ge snabb återkoppling när frågor dyker upp. Tack för förtroendet och lycka till med nästa kapitel!
Vänlig, professionell, snabb återkoppling
Tack för de fina orden! Det har varit ett nöje att få hjälpa er genom köpet. Jag är övertygad om att både du, Ola och Jazza kommer att trivas fantastiskt bra i huset och njuta av det fina läget vid vattnet. Önskar er många härliga stunder i ert nya paradis!
Varmt och proffsigt bemötande. Kunde inte vara mer nöjd.
Mycket trevlig och väldigt lätt att fråga och få ett bra och utförligt svar
Ingela är professionell, tydlig och ödmjuk i sitt bemötande. Hon ser till köparens och säljarens bästa utifrån de förutsättningar som finns. Jag förväntade mig egentligen ingenting av Ingela då jag var i en kris mitt i livet med ändrade familjeförhållanden. Men Ingela fick mig att känna mig trygg i både min husförsäljning och mitt husköp. Kände att hon visade proffessionalitet och medmänsklighet. Kan varmt rekommendera henne!
Alltid snabb på att återkoppla. Ställer alltid upp. Trevlig. Sköter allt utmärkt. Finns inget att anmärka på. Hon är en otroligt bra mäklare som jag rekommenderar till alla.
Camilla är en ansvarsfull och engagerad person, svarar snabbt på frågor och tar itu med eventuella funderingar. Hon är vänlig och jag är mycket nöjd med informationen hon ger.
Tack Sefora för dina vänliga ord! Hoppas att du kommer att trivas i Gåvan och att du kan locka hit din syster också :-)
Snabb och smidig att göra affär med
Camilla gjorde ett bra jobb, när dessutom möjligheten för en snabb affär dök upp så såg hon till att den blev av och jag som köpare har haft en god upplevelse av henne som mäklare.
Tack för dina vänlig ord Mattias! Det var ju lite annorlunda omständigheter men det löste sig ju bra ändå. Hoppas att du ska trivas i Sätra Brunn!
Uppmärksam och snabb återkoppling. Okomplicerat kommunikation
Tack för ditt fina omdöme - det blev ändå en ganska okomplicerad försäljning, trots förutsättningarna vi hade.
Vi tycker att hon är kunnig, hjälpsam, trevlig vi fick förtroende för Camilla direkt vid första mötet, precis vad vi ville känna av vår mäklare.
Tusen tack för dina vänliga ord! Försäljningen gick ju snabbt, så vårt samarbete blev ju inte så långt - men jag är glad att jag fick möjlighet att hjälpa er att sälja ert charmiga hus!
Ett bra bemötande med regelbundna uppdateringar.
Noggrann och kommunikativ. tydlig!
Trevlig, informativ, snabb på att återkoppla. 5/5 genom hela processen.
Tack Sami :-) Ska bli spännande att se hur huset kommer att se ut när du är färdig med det. Och välkommen till Gåvan!
Ingela är proffsig, snabb och flexibel.
Hon var kunnig och allt sköttes bra. Hon förklarade tydligt. Mycket trevligt bemötande och bra service. Skulle definitivt rekommendera henne till andra!
Tack Tanaparn för dina vänliga ord :-) Hoppas att du mår bra efter omständigheterna.
Proffsig och mycket trevlig. Lätt att få tag på och svarar på frågor. Uppdaterar löpande under processens gång. Väldigt nöjd!
Jättetrevlig och bra på att förklara hur saker går till
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Ingela är en trygg person I sitt bemötande. Hon ger tid, lyssnar och stöttar vid behov. Vi kände oss trygga med henne i hela försäljningsprocessen.
Enkel, proffsig och ärlig dialog under hela processen. Kunde inte vara mer nöjd!
Jag upplever att mäklaren har ett mycket professionellt bemötande och förmågan att förklara saker på ett förståeligt sätt. Mäklaren har kontinuerligt återkopplat under hela processen och förklarat vad som händer och man har också kunnat diskutera och bolla tankar kring försäljningen och fått goda råd. Jag har aldrig känt att jag behöver höra av mig eller påminna mäklaren om någonting utan jag har helt kunnat låta processen gå av sig självt och det har varit en väldigt trevlig upplevelse. Sedan har jag många bekanta som...