André har gjort ett mycket bra och engagerat jobb med lägenhets försäljningen!
Fastighetsbyrån Karlstad & Hammarö
Om företaget
Välkommen till Fastighetsbyrån i Karlstad & Hammarö! Oavsett om du ska köpa eller sälja bostad i området är vi engagerade och välutbildade mäklare som vill hjälpa dig till din bästa bostadsaffär. Genom vårt nära samarbete med Swedbank får du svar på alla ekonomiska frågor kring affären snabbt och smidigt. Vi känner både områdena...
4235 omdömen om Fastighetsbyrån Karlstad & Hammarö
Sedan starten hos Reco 2013
Stort TACK för ett jättefint omdöme! Så glad att ni uppskattar mitt jobb:) /André
Väldigt engagerad, glad och för alltid en bra dialog med dig om vad som händer före under och efter försäljning
Lyhörd och engagerad. Mån om kunden. Felaktighet i annons ett minus. De svar hon inte kunde ge på frågor kollade hon upp och återkom. Jag har känt mig trygg genom hela affären.
Serviceinriktad, lätt att få tag på, snabb på att återkoppla när man har någon fundering.Saklig och tydlig, jag är nöjd
Tack för ett fint omdöme Karin! Det uppskattas :) /André
Pålitlig Noggrann Intresserad Smidig Glad Lättsam Mån om att göra ett bra jobb Känner att vilken fråga som helst kan ställas utan att man känner sig dum Får en att känna sig delaktig
Imötekommende, duktig til å forklare alt ved kontrakten
Väldigt hjälpsam till en som aldrig köp en lägenhet innan och kan svara på alla frågor på ett bra sätt som man förstår.
Vi köpte genom Andreas, allt gick väldigt bra och smidigt. Han var lätt att få tag på och hade alltid svar på våra frågor och funderingar. 5 av 5.
Proffsig, lugn, serviceinriktad. Duktig att hålla oss uppdaterade. Smidigt o trevligt att sälja lägenhet via Jonas. Rekommenderas.
Jag har upplevt Ida som mycket professionell, snabb och serviceinriktad rakt igenom hela affären. Hon har i alla kontakter varit trevlig, lyssnande och tydlig. Jag kan varmt rekommendera Ida som mäklare.
Tillmötesgående, ärlig och lätt att ha att göra med.
Hon var påläst tydlig och trevlig
Beroende på tidigare erfarenhet av Jonas var det en självklarhet att välja honom som mäklare för försäljningen av Norrstrandsgatan , resultatet blev en snabb försäljning och till ett pris som blev betydligt högre än utgångspriset. Detta sammantaget gör att om ytterligare behovet av mäklare uppstår så är det en självklarhet att välja Jonas.
Linneas bemötande var med respekt och förståelse inför vår försäljning. Vi hade kontakt med andra mäklare innan men fick inte det förtroende för dom som vi fick för Linnea. Försäljningen av vårt hem gick ganska fort och smärtfritt då vi inte behövde ha en stor visning utan den visningen som var tog vi själva. Vi kanske ska börja jobba som husvisare? ;) Vi sålde vårt hem med hull och hår. Vi önska Linnea lycka till med den lille bäbisen
Amanda var mycket trevlig och hjälpsam. Vi hade förväntningar att få mer för lägenheten än vi fick men Amanda gjorde verkligen vad hon kunde.
Proffsig, trevlig, personlig, inlyssnande.
Mycket professionellt och trevligt bemötande. Stort kunnande om det objekt jag var intresserad av och det kändes tryggt att redan vid första mötet känna att vi träffat rätt av bostad och vid ett andra möte bra genomgång och avtal skrevs under.
Alltid trevlig på tfn och vid träffar. Pålitlig o kunnig och enkelt att få kontakt med😀👍
Amanda ingav en trygghet.. Amanda lät oss titta på lägenheten i lugn och ro och svarade på, eller tog reda på svar, för de frågor vi hade. Lätt att kommunicera med Amanda både via telefon och sms
En varm trevlig och omtänksam mäklare ser jag i Linnea Grahn som verkligen ser sin kund och bryr sig.
Amanda är en fantastisk mäklare! Vi har känt oss trygga med henne som mäklare under hela säljprocessen. Proffsig, trevlig och tillgänglig under hela resans gång!
Linnea är mycket professionell men samtligt inkännande och tydlig i all kommunikation. Linnea har ett otroligt fint bemötande och kunde svara på alla frågor som uppstod under processen. Vi har bara bra erfarenheter och rekommenderar henne varmt!
Tack snälla Camilla för ditt fina omdöme! Lycka till med ert framtida hem!
Vi har haft en lång dialog om försäljning. Det sköna är att det varit avslappnade möten utan stress och utan känslan av att man måste sälja direkt. Bra dialog hela vägen och bra återkoppling vilket jag tycker är A och O i försäljning. Lägenheten såldes på kort tid och allt har känts väldigt bra hela vägen!
Fungerade bra, bra bemötande och professionell
Supersnabb på att svara på mejl och sms. Höll oss uppdaterad så fort det kom ny info om försäljningen. Hela tiden en bra dialog med oss som säljare. Jättenöjda med Adam.
Första mötet blev så bra, fick ett stort förtroende för henne. Vi hade innan disk om vi skulle ta den mäklarfirman vi köpte huset av men det gjorde vi inte efter mötet med henne. Det är alltid lite oro o funderingar när man tar beslutet att sälja men det avtog i kontakten med henne o hon bemötte oss o förstod hur vi tänkte o gav oss jättebra info. Hon är en jättefin person, trevlig, lugn o kunnig. All kontakt har varit enastående. Jättenöjd med träffen då vi skulle skriva kontrakt på försäljningen, priset för huset o hennes...
Vad glad jag blir att läsa era fina ord! Det har varit så roligt att vara en del av er försäljningsprocess och få visa ert mysiga hus för framtida ägare. Jag hoppas ni också kommer stortrivas i er nya bostad. Ha en riktigt go vecka!
Det kändes tryggt och enkelt att genomföra vårt bostadsköp med Jonas som mäklare. Vi upplevde honom förtroendeingivande från första stund. Alla rekommendationer!
En mäklare som är trevlig, alltid ärlig med vad som gäller och mycket enkel att ha att göra med! Rekommenderar Jonas starkt.
Jag tycker Adam varit mycket tillmötesgående och trevlig när vi haft kontakt med honom. Han har varit intresserad av oss som köpare och ställer frågor och besvarar oss det vi vill veta. Jag och min man känner oss mycket väl omhändertagna av Adam. Han är glad positiv och trevlig. En väldigt bra mäklare i alla avseenden.
Fredrik har ett bra bemötande kanske lite för påstridig. Vi fick förtroende för Fredrik men levde inte helt upp till vår förväntan från första mötet Tycker att vi själva fick göra mycket man lovar stajlister men det såg vi inte röken av.
Mycket trevligt bemötande och mycket hög servicegrad.
Jonas är kommunikativ, entusiastisk över objekten han visar, hjälpsam och trevlig utan att det känns påklistrat. Jag skulle rekommendera honom till många och kommer själv att ta kontakt med honom när det är dags för sambon och mig att sälja.
Trevlig. Lätt att prata med. Bra som mellanman
En fantastik och tillmötesgående mäklare. Väldigt trevlig och professionell i sitt arbetet. Vi rekommenderar honom verkligen
Professionell och lyhörd. Engagerad och kunnig. Som köpare fick jag all hjälp man kan önska sig.
Jonas är en trygg och erfaren mäklare. Vår försäljningsobjekt var inte det enklaste men med Jonas lugn och öppna kommunikation fick vi till en bra försäljning
Duktig och proffsigt arbete , med vänlig med korrekt information om objekt.
Tog tillvara mina intressen på ett bra sätt.
Jag har blivit jätte bra bemött utav Ida och mina förväntningar var att sälja min bostad lite snabbare än vad jag hade tänkt mig, men det är inte mycket man kan göra åt när marknaden är som den är. Men till slut så fick vi den såld vilket jag är tacksam över, ida har även alltid uppdaterat mig i god tid och hjälpt mig så mycket som möjligt med allting när det gäller försäljningen vilket jag uppskattar dessutom så är hon alltid trevlig och försöker alltid sitt bästa för o se till att bostaden blir såld, vilket hon har gjort ett jätte bra jobb på. Mvh
Från starten fram till nuet fortsätter mäklaren vara extremt vänlig och trevlig. Hon överträffade våra förväntningar genom att ständigt lyssna på köparens önskemål och handla efter dem, samt erbjuda mycket snabb hjälp. Avslutningsvis rekommenderar vi utan tvekan denna mäklare till andra köpare/säljare.
Trevligt och proffsigt bemötande och bra utfört jobb
Trevlig och engagerad tjej med glimten i ögat. Gör gärna affärer med henne igen.
Vart trevlig, bra bemötande. Har vart väldigt bra och duktig att ha med att göra med
Mycket kunnig och engagerad!👍
Ida har guidat oss genom denna försäljning med säker hand. Vi har fått den hjälp och stöttning vi efterfrågat! +++++
Bara positivt och väldigt lillmötesgående.
Lugnt och proffesionellt bemötande. Snabba återkopplingar. Positiv och ”lättvindig” i kommunikation.
Mycket bra och vi gillade henne redan från första kontakten från oss som då var i Thailand. Snabbt svar och sen har det har det på räls.
Superproffsig & engagerad. Förstod verkligen hur tankarna snurrade på en annan & stöttade hela vägen ut. Supernöjda är vi!🤩
Otroligt proffsig och omtänksam genom hela säljprocessen! Hon förstod vår situation, anpassade sitt säljande och bemötte oss på ett sätt som gjorde en stressig säljprocess till en härlig upplevelse! Rekommenderar starkt Kristin!
Stort tack för dina fina ord Sanna! Det har varit så roligt att få jobba med er och ni har gjort ett fantastiskt arbete med förberedelser som gjorde det så smidigt. Ha en härlig dag!