Anton är en stjärna! Trots ostabilt marknadsläge lyckades Anton sälja vår lägenhet inom tidsramen vi hade. Han är otroligt lyhörd och tålmodig i sitt arbete mot kund. Han är även väldigt kommunikativ och genuin vilket gjorde hela processen smidig och transparent. Anton är en mäklare att räkna med och jag rekommenderar honom starkt!!
Svensk Fastighetsförmedling Bromma
Om företaget
Välkommen till Svensk fastighetsförmedling i Bromma! Funderar du på att flytta till Bromma och Stockholms västra förorter? Då ska du titta in till oss på Svensk fastighetsförmedling och kontoret i Abrahamsberg. Vi har lång erfarenhet av mäklarbranschen och känner till Brommas alla mysiga bostadsområden. 85 års erfarenhet...
619 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Bromma
Sedan starten hos Reco 2016
Vid försäljning av vår lägenhet har Anton varit lyhörd och haft bra tålamod då det var svårsålt och krävdes många visningar under period med höga räntor. Vi är mycket nöjda från början till slut och känner tillit till Svensk fastighetsförmedling i Bromma.
Anton är en helt enastående mäklare. Vi sålde vårt hus under en utmanande period, men Anton visade ett engagemang och en arbetsinsats som verkligen imponerade. Han la ner otroligt mycket tid på att hitta rätt köpare och ställde alltid upp för visningar – oavsett tidpunkt. När vi valde att pausa försäljningen efter ett halvår, fanns han där utan tvekan året efter – med samma driv och energi. Och den här gången lyckades han dessutom stänga affären till ett rimligt och bra pris. Det som verkligen särskiljer Anton är hans...
Very well educated and knowledgeable. Helped a lot in the deal.
Bra kommunikation, både kring frågor och uppdateringar. Trevlig och professionell!
10/10 som vanligt! Rekommenderar Anton starkt.
Världsklass! Rekommenderas starkt om man köper eller säljer i Bromma. Han hjälpte oss med båda. Super nöjda.
Anton hjälpte till att matcha mig med en drömlägenhet. Anton är lyhörd och relationsskapande vilket gjorde att processen kändes trygg. Jag rekommenderar varmt Anton för din nästa bostadsaffär.
Grym mäklare! Tillgänglig och driven. Kunde inte varit nöjdare med processen.
Mycket förtroendeingivande, transparent och kunnig om marknaden. Ser till både köpare och säljares intressen på ett proffsigt och sakligt sätt. Skulle absolut anlita Anton igen.
Anton var mycket engagerad i försäljningen av vår lägenheten. Under ett halvår där marknaden var lite skakig och köpare och säljare hade svårt att mötas., var han hela tiden ett stöttande bollplank med tips utifrån sin erfarenhet hur vi skulle tänka och agera. Till slut gav det utdelning vilket vi är väldigt glada över och till stor del ett resultat av Antons idoga arbete.
Anton Bjärkenrud visade ett stort engagemang och en otrolig kunskap vid första mötet på visningen. Redan där kände jag att jag hamnat hos rätt mäklare. Anton är lättillgänglig i telefon och hjälper till när det behövs. Jag kan varmt rekommendera Anton! :)
Anton är alltid inlyssnande, trygg och professionell på lagom personligt vis. Han visar ett genuint intresse för kunden och bostaden. Rekommenderas varmt!
En mycket kunnig och trygg mäklare som är närvarande och tillgänglig. Försäljningen överträffade våra förväntningar och allt gick väldigt smidigt. Vi har enbart gott att säga om Anton Bjärkenrud och kan varmt rekommendera honom.
Allt gick väldigt smidigt! Snabb att agera, lägenheten var ute till försäljning inom en vecka.
Väldigt medmänsklig och alltid lätt att få kontakt med! Punktlig och alltid i tid! Lätt att prata med i ur och skur! Ger alltid tid för samtal! Kunnig och hjälpsam! Sviker inte finns alltid där när du behöver hans hjälp och stöd! En älskvärd person som man behöver i en svår situation!
Träffa Anton innan du säljer ditt hus. En fastighetskunnig, närvarande mäklare med stort engagemang och lugn. Bra för både säljare och köpare.
Duktig och erfaren, väldigt drivande i att hitta en smidig och trygg lösning. Var väldigt påläst och kunde i detalj svara på alla frågor om lägenhen.
Anders är kunnig, effektiv och uppfyllde våra förväntningar på en smidig fastighetsaffär. Det känns tryggt med en mäklare som är förtrogen med området där villan såldes.
Lugn förtroende skapande affärsminded Effektiv charmig
Trevlig, kunnig och lätt att samarbeta med.
Riktigt kunnig och hjälpsam! Pedagogisk vilket är viktigt för mig som förstagångsköpare!
Christian är vänlig, inlyssnande och kompetent. Han förmedlar bra information och välunderbyggda prisprognoser. Christian var väldigt engagerad och hjälpsam genom hela försäljningsprocessen. Vi kände oss mycket trygga med all hjälp med allt ifrån styling av bostaden, fotografering, besiktning, marknadsföring och slutligen förhandling med köpare. En toppenmäklare!
Toppenbra samarbete! Anton hjälper till med allt och lite till. Svarar alltid snabbt och är en otroligt duktig säljare. Tusen tack för försäljningen!
Anton har varit proffsig, tillmötesgående och lätt att ha att göra med. Vi har fått tydliga, raka och ärliga svar på frågor och goda rekommendationer på hur vi får till bästa försäljning. Anton har även anpassat sig efter våra önskemål på ett föredömligt sätt.
Hej Anton är driven och återkopplar i tid. Fullt förtroende från min sida.,
Anton är vänlig och korrekt. Han var väl påläst om objektet och bostadsrättsföreningen. Han skötte budgivning perfekt och kontraktsskrivningen fungerade perfekt.
Vi är så nöjda! Anton är en lugn och hjälpsam person som Inger förtroende. Vi förväntade oss inte att få det vi begärde men vi fick det. Anton har skött denna affär perfekt. Vi har ochså köpt en bostad av Anton som vi nu ska renovera.
Anton är fantastisk! Jordnära kille med hög tillgänglighet. Professionell i sitt bemötande och härligt avslappnad.
Vi fick ett trevligt bemötande från första kontakt av visningen på bostadsrätten och en bra genomgång vid kontraktsskrivningen.
Hej Vill tacka dig för att du tagit dig tiden att lämna ett omdöme. Mvh Christian
Professionell, korrekt, tillgänglig och tydlig i sin kommunikation.
Väldigt trevlig, serviceinriktad, kunnig, informativ , saklig och tydlig. Ställer dessutom upp för kompletterande frågor och möjlighet att vid detta speciella köp, visa lägenheten igen! Kan varmt rekommenderas!
Väl bemötande av mäklare och ett smidig bostadsköp.
Anton är en mycket hängiven och professionell mäklare. Mycket tålmodig och vara positiv alltid. Han anpassar försäljningsplan efter marknadsförhålland och ge bra förslag till oss. Vi är väldiga nöjda med honom.
Tillgänglig, vänlig och resultatinriktad
Anton va väldigt duktig och professionell
Anton har varit mycket tillmötesgående och visat ett stort intresse av att hjälpa till på många sätt Hittills har vi bara positivt att säga om vår mäklare och hoppas på fortsatt bra relation Ann Adling Roberg/ Hans Pornes syster och god man
Professionell, trevlig och inlyssnande. Tillänglig och känsla för att göra en bra försäljning inkl pris
Hej! Jag har redan svarat på frågor i min mobil! Är mycket nöjd med Christian Lippichs arbete med att få min avlidne brors lägenhet såld. Han har visat stort engagemang och det har känts tryggt för mig som ensam dödsboansvarig. Vänlig hälsning, Inga Säfholm
Hej Inga. Stort tack för ditt omdöme! Mvh Christian
Otroligt sympatisk och kunnig mäklare. Fantastisk service och mycket smidig process. Kan varmt rekommendera! Stort tack Anton!!
Anton är en duktig och erfaren mäklaren. Jag är jättenöjd att har tagit kontakt med honom för att sälja min lgh. Tusen tack!!!
Otrolig bra service och guidning genom hela säljprocessen. Kan varmt rekommendera att samarbeta med Christian.
Hej Vill tacka dig för att du tagit dig tiden att lämna ett omdöme. Mvh Christian
Vi är mycket nöjda med Christians arbete i försäljningen med vår lägenhet.
Hej Vill tacka dig för att du tagit dig tiden att lämna ett omdöme. Mvh Christian
Anton Bjärkenrud gav redan vid vårt första möte ett mycket bra intryck. Han svävade aldrig iväg med fantasipriser etc, utan har från första början varit realistisk och jordnära. Denna husförsäljning har, utan jämförelse, varit den bästa affären i mitt liv. Med winwin-känsla för alla inblandade parter. Stort tack, Anton!
Anton var mäklare i mitt bostadsköp. Han är trevlig, lätt att ha att göra med och tydlig. Jag är väldigt nöjd!
Anton har varit väldigt professionell genom hela processen kring försäljning av lägenheten. Vi uppskattar hur tillgänglig och kommunikativ han varit, samt rådgivande längs vägen. Kan varmt rekommendera att anlita Anton.
Anton har från start varit superproffsig och behjälplig. Vi känner oss väldigt nöjda och trygga med Anton som mäklare!
Duktig mäklare engagerad och driven bra med köpare och säljare
Trevlig, kunnig, påläst. Gav ett mycket bra första intryck. Skött affären på ett mycket proffsigt sätt.
Hej Vill tacka dig för att du tagit dig tiden att lämna ett omdöme. Mvh Christian
Kunnig, inlyssnande, starkt driv...och vet hur man får till en rätt affär.