Trevlig och effektiv, har god planering och konsekvenstänk. Ger aldrig ut en 5a i betyg eftersom förbättringar alltid kan göras. Men överlag är jag nöjd och arbetet utfördes.
Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Om företaget
Välkommen till Svensk Fastighetsförmedling i Nacka! Vi har koll på allt du behöver veta om att bo, leva och byta bostad i Nacka, Saltsjöbaden, Saltsjö Boo och Älta. Vill du sälja hjälper vi dig med allt från värdering till att hitta rätt köpare och är du ute efter en ny bostad i området ser vi till att du hittar ett objekt...
2941 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Sedan starten hos Reco 2016
Christoffer var proffsig, trevlig och kom med bra förslag. Genomförde affären på smidigt och gav en väldigt bra och positiv helhetsupplevelse. Jag kan varmt rekommendera Christoffer.
Supertrevlig, och allt har gått mycket smidigt.
Emma var varm, glad o kunnig i området
Henrik var en lösningsorienterad och engagerad mäklare genom hela köpprocessen. Det var enkelt att få svar på frågor och kommunikationen fungerade smidigt. Jag uppskattade hans tillgänglighet och professionella bemötande.
Vi är väldigt nöjda med Emma som mäklare och kan varmt rekommendera henne! Hon var tydlig, snabb och hjälpsam genom hela processen. Processen kändes trygg och professionell från början till slut. Stort tack för hjälpen!
Hej, Tack för det otroligt fina omdömet och stort grattis till er fantastiska bostad! Hälsningar, Emma
Utmärkt bemötande, informerade mig löpande om processen med köp av bostadsrätt, inväntade besked från bank och försäljning av villa. Rekommenderar varmt Henrik Hallquist som mäklare. Känns professionell och rakryggad.
Grym mäklare! Såld efter en privatvisning till bra pris.
Vi tycker att Daniel var helt ok, lätt att nå på telefon och trevlig
Tydlig kommunikation och proffsig mäklare.
Trevlig och kunnig - en bra mäklare!
Det var min fru som hade mest kontakt med Christoffer. Det lilla jag träffade honom upplevde jag honom som mycket bra.
Lyhörd, lätthet med kontakt både gällande tillgänglighet och socialt
Mycket nöjda! Christopher är lätt att få tag på, lyhörd och engagerad genom hela försäljningen. Detta är andra gången vi säljer med honom och vi kan varmt rekommendera honom.
Christopher är en trevlig och professionell mäklare som gjorde hela processen smidig och trygg. Alltid snabb på att svara och tydlig i sin kommunikation. Vi är väldigt nöjda och kan varmt rekommendera!
Bra, vi är nöjda med hennes arbete!
Hej Emelie, tack för det fina omdömet, vad kul att höra att ni är nöjda. Hälsningar, Emma
Professionell och trevlig! Mycket bra bemötande, information och kommunikation. Från start till slut är vi inget annat än nöjda med processen.
Vi köpte vår lägenhet via Maxine! Så professionell och allt snabbt på att svara! Kan starkt rekommendera :)
Jätteduktig mäklare ! Trevlig!
Super trevlig och professionell 😍
Tack snälla för det fina omdömet och grattis till dina fina lägenhet! Hälsningar, Emma
Christopher är en grym mäklare – professionell, lyhörd och otroligt engagerad. Hela köpet gick smidigt och tryggt tack vare hans kunnande och service. Rekommenderas starkt!
Professionell och trevlig. Gjorde ett snabbt och bra jobb med att hitta lämplig köpare av vår lägenhet när det var lite tidspress.
Tack Smedra för omdömet och äran att förmedla er lägenhet! Hälsningar, Emma
Daniel är en jättetrevlig person, hela transaktionen gick snabbt, smidigt och stressfrit
Hitintills har Carolina helt uppfyllt min ganska tuffa krav på en fastighetsmäklare.
Hej Veronica tusen tack för dem fina orden och jag hoppas och tror att du ska trivas fint i nästa boende.
Glad trevlig effektiv med kund fokus
Trevlig, professionell mäklare som arbetar nära sina klienter
Tack Jan Olof och det har varit väldigt trevligt att samarbeta med er. Jag önskar er nu all glädje så smått i nya bostaden och en trevlig sommar. Vänligen Carolina
Hon var mkt lyhörd och lätt att ha med att göra. Skötte allt professionellt
Tack Flor och Jan-Olof, jag önskar er all lycka i nya bostaden. Vänligen Carolina
Proffsig, lyhörd och starkt nätverk. Supernöjda med Maxine när hon mäklade vår lägenhet.
Är väldigt informationsrik, hanteringen skedde utomordentligt med snabb hantering av uppgifter och beslut, tack!
Tack Hampus för de fina orden och stort grattis till en fantastisk lägenhet!
Proffesionell och super duktigt! Kan strakt rekommendera Emma ifall ni ska sälja!
Tack snälla Fanny för det fina omdömet och förtroendet att sälja din fina lägenhet! Hälsningar, Emma
Väldigt duktig och kunnig! Glad och trevlig!
Tack snälla Mathias för ditt fina omdöme och förtroendet att förmedla er fina lägenhet! Hälsningar, Emma
Jag fick bra hjälp av Christopher. Enkel och trevlig.
Väldigt professionell och lyhörd mäklare. Rekommenderar starkt Maxine!
Maxine är superproffsig, informativ i varje steg och väldigt kunnig. det har varit ett sant nöje att köpa och sälja denna bostad i samarbete med Maxine. önskar henne all luycka frmöver med sina kommande arbeten. Vi är SUPERNÖJDA.
Maxine var alltid lättillgänglig och professionell. Hade hon inte svar på en specifik fråga såg hon till att ta reda på det men Maxine hade nästan all information jag efterfrågade. Jag som köpare kände mig hela tiden trygg och informerad. Jag är mer än nöjd med Maxine och hade själv anställd henne vid nästa försäljning.
Proffesionell och engagerad genom hela processen.
En fantastisk mäklare som har varit trygg, kunnig och hjälpsam från början till slut. Maxine är professionell och samtidigt väldigt personlig i sitt bemötande. Kan varmt rekommenderas!
Henrik har varit mycket kommunikativ, hjälpsam och engagerad i alla delar av processen. Vi har fått hjälp och förslag under tidens gång och det har slutat i en lyckad försäljning. Stort tack.
Väldigt insatt och hade mycket tålamod 👍
Hej Tomas! Tack för det fina omdömet! Hälsningar, Emma
Lätt att få svar och vägledande i försäljningen. Smidigt och snabbt att sälja:-)
Vänlig, korrekt och lösningsorienterad
Carolina är väldigt genuin och driven. Hon har haft super tålamod med vårt objekt och även med vår halv dåliga kommunikation med henne. Vi är super nöjda och skulle rekommendera henne till nästa kund!!
Hej Angelica, vad fint att vi landade och att ni känner er nöjda. All lycka till framöver. Vänligen Carolina
Bra bemötande rakt igenom. Snabb återkoppling på frågor och väldigt tillmötesgående.
Hej Jonas! Tack för det fina omdömet! Hälsningar, Emma
Han är duktig och vi är nöjda. Kan rekommendera honom!
Kunnig, effektiv, snabb och tydlig kommunikation.
Christopher var professionell, engagerad och höll mig informerad genom hela processen. Jag kände mig trygg från start till avslut och även om slutpriset blev lite under förväntan så är jag nöjd.
Vi är verkligen nöjda med Christopher. Väldigt proffsig, lätt att prata med och alltid snabb på att svara. Allt gick smidigt och kändes tryggt hela vägen. Rekommenderas varmt!
Mycket trevligt och korrekt bemötande. Har tidigare erfarenhet av att jobba med Carolina, vilket var anledningen till att jag kontaktade henne. Försäljningen var ett dödsbo,med många dödsbodelägare. Något som kräver en erfaren mäklare. Hon skötte kontakten med alla inblandade på ett mycket professionellt sätt så att alla kände sig delaktiga. Carolina hittade en seriös köpare väldigt tidigt, vilket gjorde att jag slapp kostnader för Hemnet och att hålla öppna visningar.
Tack Börje för dem fina vitsorden. Du och samtliga Dödsbodelägare har verkligen varit tillmötesgående och fina att samarbeta med trots för er en svår stund. Önskar dig all lycka framöver. Vänligen Carolina
Även fast min sambo redan hade en bra relation med Carolina genom tidigare bostadsaffärer fick även jag snabbt ett gott förtroende för Carolina som mäklare. Hon är lyhörd, väl förberedd och medveten om marknaden och respektive inblandade parter, med en rak och positiv inställning. Rekommenderas varmt!
Hej Jesper, Tack för dem fina orden och det har varit fantastiskt trevligt att även få lära känna dig. Jag hoppas att ni kommer att trivas fint i er nya bostad. Vänliga hälsningar Carolina
Vi är mycket nöjda med vårt samarbete med Christopher Storm. Han är kunnig, professionell och inger ett stort förtroende genom hela processen. Hans bemötande är proffsigt och engagerat, och han är alltid tillgänglig för att svara på frågor och funderingar. Christopher gör det lilla extra. Han är noggrann, håller det han lovar och arbetar hårt för att uppnå bästa möjliga resultat. Vi kände oss trygga från start till mål och kan varmt rekommendera honom till andra som söker en engagerad och pålitlig mäklare. Han har sålt 2 av mina bostäder, och sålt för rekordsummor båda gångerna!