Fastighetsbyrån Malmö City
About company
Ska du flytta i eller till Öresundsregionens mittpunkt - Malmö? Vi finns på flera platser i Malmö och kan varje stadsdel i detalj, både vad gäller vardag och bostadsmarknad. Vårt mål är att erbjuda en affärsmässig och personlig mäklartjänst, anpassad för just dig och dina önskemål. Att både köpare och säljare känner sig nöjda...
3763 omdömen om Fastighetsbyrån Malmö City
Sedan starten hos Reco 2013
Som förstagångsköpare uppskattar jag verkligen upplägget och tydligheten! Dessutom supertrevligt bemötande :)
Snabb, smart, serviceminded! Anlita Johanna och du kan känna dig trygg.
Professionell och snabb kommunikation! Vi köpte vår lägenhet av Tobias och fick en bra upplevelse under hela processen och visningen. När det sedan var dags att sälja var det ett enkelt val att anlita honom. Rekommenderas!
Allting har gått bra en så länge.
Mycket trevligt och professionellt bemötande. Enkel att ha att göra med. Hon har tagit ett enormt ansvar genom hela processen och verkligen drivit försäljningen av min lägenhet framåt med stort engagemang. Kan varmt rekommendera Nina Hjelm Yilmaz.
Mycket bra märklare som erbjuder seriösa pålitliga affärer och ser till affären känns bra för inblandade parter med trygghet. Säljaren och köparens intresse bevakas utifrån de muntliga överenskommelser som han förmedlar med tydlig och rak kommunikation.
Mycket bra intryck, seriös mäklare
Mycket seriös och duktig mäklare med glimten i ögat. Mycket pålitlig. Vi kommer anlita honom när det blir dags att sälja
Mycket bra jobbat från Johanna Olsson och mycket bra bemött tack Johanna
Matilda var hemskt trevlig, engagerad och stöttande
Jag är mycket nöjd med Haris som hjälpte mig vid köpet av min lägenhet. Han var professionell, engagerad och väldigt tillgänglig genom hela processen. All information var tydlig och han skapade ett tryggt intryck från första visningen till avslutad affär. Jag upplevde att han verkligen gjorde ett väldigt bra jobb och jag kan varmt rekommendera honom till framtida personer som funderar på att sälja sin bostad genom denna Haris.
Professionell mäklare, en som man känner sig trygg med. Handlades ypperligt med en säljare (mig) som hade lite tid. Rekommenderar.
Blev väl bemött av mäklaren. Hon var lyhörd för frågor och var enkel att ha kontakt med. Från början till påskrivet kontrakt så var kommunikationen alltid tydlig och bra. En väldigt bra upplevelse och ett väldigt proffsigt bemötande.
Vi valde Johanna Meyer som vår mäklare då vi tyckte att hon sålde in sig själv till oss på ett bra sätt. Tanken var då att hon kunde sälja in vår lägenhet också. Det kunde hon. Vi är mycket nöjda med Johanna. Hon har uppträtt trevligt, lugnt, sakligt och professionellt hela vägen till kontraktsskrivning. Det har känts tryggt hela vägen. Vi rekommenderar Johanna Meyer varmt.
Johanna är kunnig och ger ett väldigt lugnt och seriöst intryck. Vi kände omedelbart ett stort förtroende för henne, och kunde slappna av då hon tog hand om försäljningen åt oss. Vi upplevde att så trygga som vi kände oss i processen även var viktigt att köparen skulle känna. Och så blev det. 2 veckor efter första visningen är lägenheten såld och kontrakt skrevs igår. Johanna gick igenom alla papper med oss, och vi uppfattade att både vi och köparen kände oss nöjda med att vi gjort en bra affär. Från början till slut har...
Köpte en lägenhet via Marina. Marina är en otroligt proffsig och kompetent mäklare som samtidigt ger ett varmt, tryggt och personligt intryck. Mina varmaste rekommendationer!
Mycket hjälpsam och varm sitt bemötande både gentemot säljare och köpare.
Vi träffade många mäklare innan vi hittade Ericka och kunde inte varit mer nöjda med vårt val! Ericka har varit en klippa i processen. Hon har varit tydlig, tillmötesgående och kommunikativ på alla tänkbara sätt. Bemött oss och våra såväl önskemål som orosmoment med förståelse och hög service. Vänder oss gärna till henne igen i framtiden!”
Ericka är en stabil mäklare som man tryggt kan överlåta sin försäljning till. Vänlig och saklig, kunnig och tålmodig.
Haris var engagerad och lätt att ha att göra med genom hela processen. Alltid tillgänglig för frågor och tydlig i sin kommunikation. Försäljningen kändes trygg och vi är väldigt nöjda med resultatet. Rekommenderas varmt!
Trevligt och kunnig om bostaden på visningen, gav väldigt gott intryck. Behjälplig under budgivningen och effektiv. Bra på att kommunicera och verkar duktig och professionell.
Tobias har hela vägen varit tydlig och mycket professionell. Jag skulle rekommendera honom till någon som ska sälja eller köpa objekt.
Vi är otroligt nöjda med vår mäklare och hela processen från start till mål. Han har varit professionell, engagerad och alltid snabb med återkoppling. Vi har känt oss trygga genom hela försäljningen, och han har hanterat allt på ett smidigt och väldigt kompetent sätt. Vi uppskattar särskilt hans tydliga kommunikation och genuina vilja att göra det bästa för oss som säljare. Vi kan varmt rekommendera honom till alla som söker en pålitlig och kunnig mäklare!
Proffesionell, korrekt, snabb samt vänlig.
Lyhörd, lätt att ha att göra med och med tydlig försäljningsstrategi. Mån om att få ett bra pris, inte bara sälja snabbt.
Som köpare för första gången fick jag bara positiv känsla. Ett mycket bra bemötande, tillgänglighet, engagemang och god service. Jag rekommenderar starkt Cihan som mäklare!
Väldigt bra bemötandet och kompetent mäklare! Cihan sålde min lägenhet på en vecka och jag behövde inte ens lägga ut min lägenheten på hemnet. Vid framtida försäljningar kommer jag garanterat att välja Cihan igen.
Väldigt bra bemötande. Informerade mig väldigt väl genom alla steg. Är jätte nöjd
Trevlig, kunnig och professionell. Enkel att ställa frågor till!
Bra bemötande, tillgänglig, engagerad och god service. Väldigt nöjd med att ha Haris som mäklare!
Ordning och reda, snabb responstid. Opartisk. Med beröm godkänd.
Jag var väldigt nöjd med Tobias som mäklare. Han var väldigt tydlig och gav uppdateringar snabbt. Höll bra kontakt och lyssande in på önskemål under processen. Rekommenderar Tobias varmt!
En mycket engagerad och kompetent mäklare som var lyhörd, kunnig och alltid tillgängligför frågor. Allt såhär långt i processen sköttes proffsigt och smidigt. Kände mig hela tiden välinformerad och trygg. Kan starkt rekommendera!
Johanna är en proffsig, trevlig och glad mäklare som kommunicerar på ett bra och tydligt sätt samt inger förtroende och kompetens. Alltid bra bemötande och levde lätt upp till våra förväntningar.
Seriös, trevlig och kunnig är något som kännetecknar Maxim. Entusiastisk tyckte vi att hon var vid första mötet och visste precis fördelarna med just vår lägenhet. Snabb och effektiv i hanteringen av både visningarna och sammanställningen av handlingarna efteråt. Vi kan verkligen rekommendera Maxim för vilka uppdrag som hels i samband med lägenhetsförsäljning, vilket vi redan gjort. Vänligen Elna o Christer!
Otroligt ödmjuk och duktig på vad han gör. Proffsig & saklig men samtidigt ett väldigt varmt, fint bemötande hela vägen! 10/10!
Har inget negativt att säga om Johanna! Bra bemötande genom hela processen, snabb återkoppling och flexibel med visningar utifrån våra förutsättningar. Uppskattar även hennes öppenhet att för att prata engelska då min partner inte är flytande på svenska.
Tydlig och snabb kontakt, gjorde hela affären enkel.
Hon är bäst och tydligt Hon har stor erfarenhet
Mycket trevlig och kunnig, pedagogisk och tillmötesgående vid vårt lägenhetsköp. Tillgänglig så att vi snabbt kan få svar på våra frågor som dyker upp titt som tätt. Och så fick vi gott kaffe 😃
Excellent :-). Vi är mycket nöjda med Haris.
Bra på alla sätt och vis. Trevlig, snabba ryck när det blir napp, lösningsorienterat.
Vi är mycket nöjda med Johanna och kan rekommendera henne varmt. Professionell, lyhörd och med mycket bra kommunikation genom hela processen. Snabb och lyckad försäljning.
Mäklaren har uppfyllt våra förväntningar gällande försäljningen av lägenheten.
Han var noggrann och mkt påläst.
Mkt enkelt att göra affär med Malin lyhörd trevlig bara gott att säga en av dom bättre mäklare jag haft att göra med rekommenderar starkt att anlita henne eller köpa av henne.
Tredje gången Tobias hjälper oss med försäljning och vi är lika nöjda som alltid. Bra kommunikation och snabbt förlopp.
Tobias har agerat professionellt i alla sammanhang
Tobias var under hela försäljningsprocessen hjälpsam och tillmötesgående.