Tycker Mert är väldigt trevlig och proffesionell!
Svensk Fastighetsförmedling Enköping
About company
Välkommen till Svensk fastighetsförmedling i Enköping! Här i Enköping i Uppsala län finns massor av fina områden att bo i. Ska du sälja eller köpa ett boende här? Då ska du höra av dig till oss på Svensk fastighetsförmedlings kontor. Vi har koll på Enköping som stad och även om trakterna runt omkring. Dessutom tillhör vi en...
2557 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Enköping
Sedan starten hos Reco 2016
Professionell, trevlig och kunnig. Det kändes tryggt att ha honom som mäklare i försäljning av bostaden. Han såg alltid till att vi kände oss trygga när vi var osäkra och lite oroliga.
Säljprocessen gick smidigt, Filip gjorde ett bra jobb.
Vi är mycket nöjda med hela försäljningsprocessen och kan varmt rekommendera Filip. Från första kontakten till avslutad affär har han varit lyhörd, engagerad och alltid tillgänglig för våra frågor och funderingar. Det som särskilt utmärker Filip är att han konsekvent gör det lilla extra för sina kunder. Dessutom är vi väldigt nöjda med slutresultatet. Vi vill rikta ett stort tack för ett fantastiskt arbete och rekommenderar honom varmt till alla som söker en kunnig, lyhörd, engagerad och resultatinriktad mäklare.
Professionell, trevlig och lätt att få tag på genom hela processen.
Mycket bra och professionell upplevelse.
Filip har varit fantastisk från början till slut. Som köpare har vi känt oss trygga genom hela processen, mycket tack vare hans stora engagemang, tillgänglighet och lyhördhet för våra önskemål. Han har varit enkel att komma i kontakt med, transparent och tydlig i sin kommunikation. Samtidigt har han varit lösningsorienterad och tillmötesgående, vilket har gjort processen både smidig och positiv. Filip har verkligen visat att det mesta går att lösa, och tack vare hans engagemang har vi nu landat i vårt drömboende. Vi kan...
Jag upplevde honom som väldigt lugnt och profotionellt.
Inget dåligt att tillägga eller säga. Nöjd genom hela processen!
Tack så mycket för det fina omdömet Johanna och tack för förtroendet med försäljningen! Nu ska vi försöka hitta en ny bostad till er!
Hej! Jag tycker att han är en väldigt duktig, snäll och hjälpsam mäklare. Han har svarat på alla mina frågor sen första samtalet ända till kontrakt skrivningen. Han har alltid funnits där när jag behövt hjälp eller hade funderingar. Jag är så glad att jag fick en så härlig mäklare på vår affär och vill tacka honom så otroligt mycket för hans hjälp, tid han la och hans bästa bemötande.
Tack för att du hjälpte mig att sälja.
Trevlig, ordning och reda, klar och tydlig Köpet inte klart än, så hoppas han fortsätter så Eva och Janne
Tack så mycket för det fina omdömet Eva och Janne! Det gläder mig att allt känns tydligt än så länge. Det ska jag se till att bibehålla. Nu inväntar vi tillträdesdatumet. Tveka inte att höra av er om det dyker upp någon fråga eller fundering innan dess.
Han var bra och svara proffsigt svara snabbt på när man skrev eller ringde honom
Fungerade alldeles utmärkt 👌
Kunnig, trevlig och hjälpsam.
Mkt bra. Kan rekommendera denna mäklare
Bra bemötande vid visningen Vi blev förvånad när han ringer oss på fredagseftermiddag och säger att vi vunnit budgivningen! Försäljningsprocessen fortsätter dock med nu visning på söndagen dvs 2 dagar efter Hugos besked!! Det fanns ju möjligheter att ytterligare budgivare tillkommit
Hej Sune, Tack för att du tog dig tid att lämna feedback och bra att ni var nöjda med visningen. Jag förstår att ni reagerade när visningen låg kvar efter vårt samtal på fredagseftermiddagen, och jag beklagar att min kommunikation gjorde situationen otydlig. För att förtydliga händelseförloppet: budgivare 1 hade meddelat att de valde att stanna i budgivningen. Ni var då budgivare 2 och hade det högsta budet, på en nivå som säljarna kunde tänka sig att gå vidare med. Det var därför jag ringde er på fredagseftermiddagen...
Det märks att Mert är insatt i branschen och har bra koll, tydlig och hjälper till när det behövs. Helhetsintrycket är väldigt positivt, så kan inte annat än att rekommendera han.
Lätt å få kontakt. Trevlig å lättsam.
Lugnt och trevligt bemötande. Absolut inte påträngande utan mer respektfullt närvarande för frågor och diskussioner vilket passar mig.
Oscar has been so thorough and professional with all his dealings and work during the selling process of our apartment. He has been available to hear and address our concerns and thoughts throughout the process. He is very honest, reliable and has always followed up on even tiny details. He takes feedback seriously and goes out of his way to listen to needs. He is calm and provide reassurance in a very trustable manner. Highly recommend Oscar, he deserves all the praise! Tack Oscar!
Thank you so much for these kind words! It has been an absolute pleasure working with you throughout the sale of your home. I always strive to make the process as smooth, transparent, and reassuring as possible, so hearing your feedback means the world to me. Thank you for your trust and collaboration! I wish you all the very best in your next chapter! Tack själva!
Var snabb på svar all fråga, tack för bra jobbet
Stort tack för dina uppskattande ord! Det gläder mig att du uppskattade den snabba återkopplingen och hjälpen under processen. Tack själv för ett trevligt samarbete och för förtroendet!
Mycket trevlig. Saklig. Hade svar på alla våra frågor och hade god kunskap om objektet.
Filip har varit tydlig och bra
Mycket servicevänligt och trevligt bemötande. Jag satt i Spanien och min fru på plats i Enköping när vi genomförde köpet utan problem. All dokumentation och bilder toppenkvalitet vilket gjorde att jag kände mig trygg.
Tack så mycket för det fina omdömet Per och vad kul att affären kändes smidig och trygg! Härligt att höra att ni trivs i huset nu när ni fått bo in er lite! Ni är varmt välkomna att höra av er om jag kan vara behjälplig med något framöver.
Trevlig, trygg, informativ, tydlig
Jag är otroligt nöjd med min erfarenhet av Omid Sader på Svensk Fastighetsförmedling i Uppsala. Omid är professionell, engagerad och väldigt lyhörd genom hela processen. Han tog sig tid att svara på alla mina frågor, var alltid tillgänglig och höll mig uppdaterad från början till slut. Det som verkligen utmärkte Omid var hans positiva inställning, noggrannhet och förmåga att skapa trygghet. Jag kände mig väl omhändertagen och kunde alltid känna att mina önskemål stod i fokus. Hela processen gick smidigt och professionellt tack vare hans stora engagemang.
Det betyder väldigt mycket att få läsa dina ord. Jag är särskilt glad över att du lyfter fram tryggheten, noggrannheten och att dina önskemål fick stå i fokus. För mig handlar en lyckad bostadsaffär inte bara om själva resultatet, utan också om att kunden känner sig väl omhändertagen hela vägen. Stort tack för ditt förtroende och för en väldigt fin återkoppling!
Bra och pålitlig mäklare Rekommenderar starkt, Tack Omid
Tack så hjärtligt för förtroendet och den fina rekommendationen! Det betyder mycket att du upplevde mig som pålitlig och att du är nöjd med hjälpen. Jag önskar dig allt gott framöver och tackar för en väldigt trevlig kontakt!
Trevlig, tydlig, trygg och effektiv
Tack för den fina återkopplingen! Det gläder mig att du upplevde kontakten som både tydlig och trygg. Jag försöker alltid hålla en hög servicenivå och samtidigt se till att processen går framåt på ett effektivt sätt. Tack för förtroendet!
Jag tycker Omid är en bra Mäklare👍
Tack, det uppskattar jag verkligen! Det har varit ett nöje att få hjälpa dig och jag är glad att du är nöjd med min insats. Stort tack för förtroendet och för de fina orden! 👍
Det blev en snabb och smidig affär. Han hade förstått vårt önskemål. Fick bra tips. Jättenöjd med all information och hjälp.
Så roligt att höra att ni upplevde affären som både snabb och smidig. Jag är glad att jag kunde fånga upp era önskemål och bidra med information och tips som kändes värdefulla för er. Tack för ett trevligt samarbete och stort grattis till er nya bostad!
Jag är väldigt nöjd med Mert och hela försäljningsprocessen. Han har varit engagerad, realistisk och tålmodig genom hela resan. En tydlig mäklare som förstår komplexiteten i objektet. Startade i god tid med målet att runt sommaren få lägenheten såld och det gick precis som han planerat.
Trygg, kommunikativ och förtroendeingivande mäklare. Var tydlig med saker som han ej visste men återkom ganska snabbt med svar på funderingar som uppstod kort därefter. Recensionen är skriven ur köparens perspektiv.
Tack för det fina omdömet Sakariye! Jag hoppas du kommer trivas i din nya lägenhet! Du är varmt välkommen att höra av dig om jag kan vara behjälplig med något i framtiden.
Är nöjd med Oscars arbete och rekommenderar gärna honom till andra som behöver sälja sin lägenhet
Tack så mycket för det fina omdömet Erika och för förtroendet att hjälpa dig med försäljningen. Du är varmt välkommen att höra av dig igen om jag kan vara behjälplig med något i framtiden.
Mycket positiv upplevelse genom hela processen...gick snabbt och smidigt, och jag kände mig trygga från början till slut.
Tycker att Hugo är väldigt bra och seriös som mäklare, kan starkt rekommendera/ Lasse
Vi är otroligt nöjda från budgivning till köp av bostadsrätt. Vi har alltid fått bra respons på frågor vi haft och snabba svar. Vi har fått en bra känsla genom hela köpet!
En seriös och hjälpsam mäklare som hjälpte mig och min sambo med vårat första husköp.
Trevlig och återkom snabbt och kunnig
Jättebra och tydlig, svarade fort och väldigt trevlig och professionell!
Mert är en väldigt gedigen och duktig mäklare. Han kan sitt jobb ut i fingerspetsarna och är väldigt duktig på att förklara samt sprida kunskap även om du frågar dumma frågor.
Mycket nöjd med Hampus! Trevlig och professionell. Otroligt smidig affär, stort plus är att han alltid varit snabb på att återkoppla. Kan verkligen rekommendera!
Agerade snabbt och serviceinriktat under köp-processen, bistod även med relevant information och var hjälpsam.
Hittills har allt fungerat till belåtenhet så det är bra.👍
Isak är driven, kompetent och var ett stort stöd i processen att sälja vårt radhus. Vi är mycket nöjda med hela processen och utfallet på försäljningen. Isak svarade snabbt och effektivt på våra frågor och kom med bra tips och la upp hela processen på ett oväntat smärtfritt sätt.
Hugo var proffsig, men ändå personlig i sitt bemötande. Han hanterade försäljningen på ett mycket bra sätt och såg till att vi fick det pris vi ville ha, efter marknadens mått.
Väldigt professionell och kunnig, har känts tryggt genom affären. Kunde inte ha valt en bättre mäklare!
Super trevlig, tog verkligen tid på sig att svara på frågor och var väl påläst/insatt i bostaden och omgivningen. Verkligen hjälpsam vid kontraktskrivningen. Har enbart bara +++++ att säga 🙏
Viktigt för oss: visa intresse. Svara på kommunikation. Ärlighet och tydlighet var också viktiga bitar. Och Hugo levde upp till förväntningarna.
Tycker han va trevligt och mötes gående och framför allt att det blev en snabb affär och trevligt hus köp ifrån han.