Från första kontakt kändes allt genuint och all kontakt kändes väldigt personlig. Köpte min bostad med hjälp av Olle. Lätt att nå och kunde han inte svara för stunden återkopplade han varje gång tätt inpå. Kan varmt rekommendera honom.
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
About company
Välkommen till Svensk fastighetsförmedling i Falkenberg! Vi är mäklare med koll på läget i Falkenberg och trakterna i Halland vid Kattegatt. Är det hit du vill flytta? Då ska du kontakta oss. Vi kan våra områden i detalj, vet var förskolor och jobb ligger och hur du ska tänka inför en visning. Vi tillhör Sveriges främsta...
1838 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Sedan starten hos Reco 2016
Hejsan Oscar! Kan inte säga annat än detsamma. Tack för ert trevliga bemötande hela vägen. Jättekul att hitta er ett hus och läge ni kommer trivas i. Jag är gärna behjälplig i att göra en värdering av huset lite längre fram givetvis. Fram tills dess ska jag övertala mig själv och Hampus att lira innebandy med er! Vi hörs & ses snart igen!
Anna har hjälpt mig igenom min husaffär. Tryggt, proffsigt men också personligt!
Fantastisk och professionellt utförande!
Hampus bemötte oss med värme och förståelse för att vi stod inför en stor förändring i vårt liv. Väldigt lätt att prata med och hade svar på frågorna som dök upp under resans gång. Under mötet inför försäljningen gick han igenom allt lugnt, metodiskt och pedagogiskt där det fanns gott om utrymme för frågor. Väldigt sällan problem att nå honom, annars ringde han alltid upp kort där på. Ger honom bara massa plus och är väldigt nöjd med all hjälp, service och bemötande! Sort tack!
Hampus är förtroendeingivande, kunnig och lugn. Han känner in känslor på ett bra sätt, han förstår att det är stora affärer och har respekt för det. Och så klart väldigt trevlig.
Vad glad jag blir av att läsa detta, stort tack för dina fina ord! 😊 Det betyder verkligen mycket att ni upplevt det så, det är precis så jag vill att det ska kännas att göra en bostadsaffär. Har verkligen uppskattat vårt samarbete och är så tacksam för förtroendet!
Vi tycker båda att Daniella Ahlström är en mycket duktig mäklare. Hon är snabb och effektiv, men hennes sätt är så mjukt och behagligt att det aldrig känns an-strängt eller forcerat. Vi kommer verkligen att minnas Daniella med värme, glädje och tacksamhet. Kersti och Anders Danielson
Tack så jättemycket Kersti och Anders, så glad jag blir att ni är nöjda och att ni tog er tiden att lämna ett omdöme. Hoppas allt går bra för er i flytten och att ni snart får landa i lugn och ro. Stort tack igen för förtroendet, det har varit jätteroligt att hjälpa er.
Vi är väldigt nöjda med Olle! Han va alltid tillgänglig för svar på frågor och återkopplade snabbt! Trevlig och kunnig! Rekommenderar!
Hejsan Kajsa! Stort tack för din din Reco och ännu större tack för ditt förtroende gentemot mig och Svensk Fastighetsförmedling. Kul att allt gick smidigt! Nu ser vi till att hitta ert nästa boende! Ha det gott så länge.
Mycket proffsigt och snabbt jobbat. Vi fick god vägledning genom hela köpprocessen.
Tack! Vilken spännande husresa ni gör nu, hoppas ni kommer trivas riktigt bra!
Hampus har med lyhördhet och fingertoppskänsla matchat oss perfekt mot både köpare och säljare!
Så kul att höra! 😊 Det har verkligen varit roligt att få hjälpa er hela vägen, både med köp och försäljning. Tack för de fina orden och framför allt för förtroendet!
Mycket lätt att nå och snabba svar vilket är en trygghet när man står inför en sådan stor affär. Genuint trevlig och hjälpsam!
Stort tack för omdömet! 😊 Skönt att höra att du känt dig trygg under processen Sophie! Stort lycka till med din nya bostad!
Vi är väldigt nöjda med vår upplevelse som köpare! Daniella har varit med oss hela vägen, alltid varit tillgänglig och snabbt svarat på våra frågor. Hon har varit trevlig, engagerad och professionell genom hela processen och fått oss att känna oss trygga som köpare. Det märks verkligen att hon är väldigt kunnig och duktig på sitt jobb. Vi kan varmt rekommendera henne✨
Tack så jättemycket Fanny för de fina orden, vad roligt att ni är så nöjda! Stort grattis igen till ert första husköp, jag tror ni kommer trivas jättebra här!
Mycket trevlig, professionell och hjälpsam mäklare. Väldigt bra bemötande och service!
Tack, Egzon! 😊 Stort lycka till med ert nya boende! 🏡
Jättebra mäklare vi är supernöjda med henne
Tack så jättemycket Edvin, vad roligt att ni är nöjda! Grattis till ert första husköp, hoppas ni kommer trivas jättebra!
Mycket kunnig och trevlig. Hon fokuserar verkligen på kunden. Har kunden i fokus. Mycket nöjd med henne.
Vad roligt att höra Anette! Tack så jättemycket för ditt fina omdöme. Stort grattis till ditt nya boende, hoppas du kommer trivas jättebra!
Smidig och trevlig att ha och göra med😀
Tack Lennart, vad roligt att ni är nöjda! Grattis igen!
Anna har varit fantastiskt hjälpsam och alltid anträffbar och kommit med snabba svar. Kan varmt rekommendera Anna som din mäklare!
Tack snälla du! Så roligt att jag fick vara med och hjälpa till när ni hittade ert hus!
En fantastisk mäklare som visade fint engagemang och högt kunnande. Tvekade inte det minsta att anlita Hampus när vi anlitade mäklare till försäljning av vårat hus.
Vad kul att höra, stort tack! 😊 Det har varit väldigt roligt att först få hjälpa dig med köpet och nu även få förtroendet att hjälpa er vidare med försäljningen. Det uppskattar jag verkligen och jag ser fram emot fortsättningen! 🙏
Hon är vänlig, rar och inlyssnande. Ibland var det lite svårt att få kontakt.
Tack, det var roligt att få hjälpa er med försäljningen av denna fina villa och den underbara trädgården! Roligt att det blir någon som bor där och förhoppningsvis kommer trivas lika bra som du.
Mycket tillmötesgående mäklare. Kunnig och trevlig mäklare som vi varmt rekommenderar
Tack snälla! Det har varit så roligt att följa er resa fram till nu. Var rädda om er!
Hampus som mäklare är engagerad och lätt att få kontakt med. Det har varit enkelt genom hela processen vilket känts tryggt. Är väldigt nöjd och rekommenderar andra.
Stort tack för de fina orden! 😊 Så kul att höra att du känt dig trygg och att allt flutit på smidigt genom hela processen. Tack för förtroendet och för att jag fick hjälpa er, det uppskattas verkligen!
Kort sagt, professionell, kunnig, och med humor, samt att hon var där hela vägen. Visst, jag klandrar henne inte att hon inte hittade allt, som förrådet, då jag förstår att hon säkert flera andra platser att tänka på, men kunskapen att ett förråd på vinden ingår i köpet hade varit ett plus, men inte heller ett minus. Starkt rekommendation, men jag tror hon växer med mera erfarenheten.
Tack för ditt omdöme och för värdefull feedback! Det tar jag med mig framåt. Jag hoppas att du kommer trivas jättebra i ditt nya hem!
Daniella har varit en toppenmäklare att ha och göra med utifrån oss som köpare. Hon har varit väldigt engagerad, enkel och trevlig att ha och göra med genom hela processen, från första visningen tills husköpet var klart! Alltid lätt att få tag på, snabb på att återkoppla och väldigt hjälpsam kring alla frågor som dykt upp längs vägen. Om hon inte haft svar direkt har hon snabbt kollat upp det och återkommit. Hela processen har känts trygg och vi är väldigt nöjda med både engagemanget, bemötandet och hjälpen vi fått. Vi kan varmt rekommendera henne. 5/5 och ett stort tack från oss!
Tack snälla vilka fina ord! Vad glad jag blir och vi alla är så glada att vi kunde också hitta ett hus till er efter er försäljning. Stort grattis igen! Där kommer ni trivas hur bra som helst.
Från mig får Shkodran Ramadani 100 av 100 i betyg ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Alltid trevlig, professionell, engagerad och tydligt, med kontinuerlig och bra information. Jag kan varmt rekommendera honom och Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg.
Stort tack för de otroligt fina orden och för din rekommendation! ⭐️ Det har varit väldigt roligt att få hjälpa dig genom hela processen. Jag uppskattar verkligen förtroendet. Stort tack och all lycka framöver! 😊
Väldigt proffsig i sitt arbete; har koll.
Tack! Det kändes så rätt med dig som köpare till detta hus! Hoppas du kommer att trivas bra.
Mycket nöjda med hur smidigt allt flöt på i affären!
Stort tack för den fina rekommendationen! 😊 Det gläder mig att ni är nöjda och att ni upplevde hela affären som smidig. Lycka till framöver!
Vill man ha en mäklare som är proffsig, tillgänglig och lyhörd ska man absolut vända sig till Hampus! Vi är supernöjda, tack för all hjälp!
Tusen tack för ditt omdöme Julia och framför allt att ni är nöjda:) Stort lycka till med ert nya drömboende!
Alltid trevlig och lättsam. Lätt att även komma i kontakt med
Det har varit riktigt kul att få hjälpa er med försäljningen, och jag uppskattar verkligen förtroendet. Önskar er all lycka framåt! 😊
Vi köpte huset via Svensk Fastighetsförmedling och det var självklart att sälja med dem också. Mäklaren Hampus svarade när vi ringde och han är en mycket trevlig kille som passade tiden perfekt. Kontraktet skrevs och efter några veckor var huset såld. Allt gick otroligt smidigt. Hampus uppdaterade oss löpande och skötte affären galant. Vi kommer definitivt välja Hampus igen nästa gång!
Stort tack för de fina orden och för förtroendet! 😊 Väldigt roligt att få hjälpa er med försäljningen och extra kul att höra att ni är så nöjda. Ni är varmt välkomna tillbaka nästa gång!
Hampus har en personlig approach som inger förtroende. Han levererade på sina löften och höll en bra kommunikation under hela processen.
Stort tack för de fina orden och för förtroendet! Det har varit väldigt roligt att få hjälpa dig genom hela processen. Önskar er all lycka framåt med er nya bostad! 😊
Daniella är mycket proffsig i allt. Tydlig och bra information hela vägen. Snabba återkopplingar. Mycket fint bemötande. Rekommenderas varmt som mäklare.
Tack så jättemycket, vad roligt att ni är nöjda! Jätteroligt att jag fick hjälpa er och tack för förtroendet och den fina rekommendationen.
Super bra, alltid tillgänglig och kunnig. Riktigt proffs.
Hej Hanna! Stort tack för dina ord. Det har varit ett samarbete som sträckt sig över tid, är glad över din attityd och vilja att samarbeta! Tack för din fina insats. Vi hörs & ses snart igen. Allt gott!
Bra erfarenhet, väldigt hjälpsam och bra bemötande.
Tack, och stort grattis till ditt bostadsköp :)
Olle är väldigt tydlig, trevlig och genuin. Detta gjorde att jag kände mig trygg och säker genom hela affärens gång.
Hej Carl & stort tack för ditt förtroende gentemot mig och Svensk Fastighetsförmedling. Fint att läsa och få del av din upplevelse, tycker vårt samarbete fungerat felfritt likväl, tack för ditt goda bemötande. Vi ses & hörs snart igen!
Duktig och kunnig i sitt yrke, gjorde allt hon kunde för att hjälpa oss med att sälja vår bostad!
Tack för förtroendet att få hjälpa er. Lycka till med husletande nu :)
Alltid varit trevlig och tillgänglig. Bra på att uppdatera när det händer något eller om något ändras.
Tack för förtroendet att få hjälpa er. Lycka till med husletande nu :)
Jag har varit helnöjd med Shkodrans hantering och kommunikation ang min försäljning. Att han fick agera tolk var bara bonus
Tack för din fina reco Per. Trevligt jag fick hjälpa till med försäljningen.
Hampus gjorde ett väldigt bra jobb. Han är kunnig och enkel att kommunicera med
Stort tack för de fina orden och för förtroendet! Det har varit väldigt roligt att få hjälpa er genom försäljningen 😊
Hampus var toppen, väldigt professionell, snabb på att svara och mycket hjälpsam genom hela processen. Jag kände att han representerade oss väl och förstod vad alla parter behövde och förväntade sig.
Stort tack för de fina orden och för förtroendet! Det har varit väldigt roligt att få hjälpa er genom hela processen, och jag är glad att ni känt er trygga och väl representerade hela vägen 😊
Esperienza davvero eccellente! Shkodran Ramadani mi ha accompagnata in tutto il percorso di acquisto della casa con grande professionalità, disponibilità e attenzione. Ha saputo ascoltare le mie esigenze, consigliarmi nel modo giusto e gestire ogni fase con serietà e competenza. Sempre disponibile per qualsiasi dubbio o necessità. Sono molto soddisfatta del risultato e lo consiglio assolutamente!
Tack så hemskt mycket för ditt fina omdöme! Det uppskattas verkligen. 😊 Önskar dig all lycka framöver!
Hampus var fantastisk från första kontakt och hela vägen till bostadsköp. Otroligt bemötande under hela processen, enkel att kontakta och alltid positiv och tydlig. Mycket uppskattat!!
Stort tack för de fina orden Ludde! Kul att få vara en del av er resa, ser fram emot att följa er framöver:)
Det här är tredje gången vi gör en bostadsaffär tillsammans med Olle, och det säger en hel del om hur nöjda vi är! Vi har både köpt och sålt genom honom och har därför fått uppleva båda sidorna. Vid det här laget känns han nästan mer som familj än som vår mäklare! Han är fantastisk att ha att göra med, engagerad, kunnig, trygg och alltid snabb på att återkoppla. Man känner verkligen att han bryr sig och gör sitt yttersta för att allt ska bli så bra som möjligt, för både säljare och köpare. Samtidigt är han enkel och väldigt...
Hej Elin & Kevin! Detta är utan tvekan den finaste rekommendation jag fått, bli så himla glad. Stort tack för att ni har ett sådant förtroende för mig. Tycker vårt samarbete fungerar väldigt bra! Nu ser vi till att vi på SF hittar er ett hus som passar er också. Vi hörs & ses snart! Hälsa alla!
Olle var väldigt pedagogisk, förklarade tydligt och tyckte inte att någon fråga var dum. Vilket var skönt när man som jag var första gångs köpare. Väldigt trevlig och duktig mäklare!
Hejsan Alicia! Stort tack för din Reco. Det betyder jättemycket! Självklart finns det inga dumma frågor - bostadsaffär är inget man gör varje dag! Tack för ett mycket bra bemötande. Känns som du kommer trivas i din nya lägenhet!
Han lun och han hjälper mig all jag behöver veta.Jag är nöjd
Tack för förtroendet och för att jag fick hjälpa till med din bostadsförsäljning! 😊 Stort lycka till framöver!
Hampus Sevholt är en kunnig, intresserad och social person samt förmåga att fånga in det viktiga i ett samtal. Hälsar Bengt och Gunnel Rasmusson.
Tack för det fina omdömet Bengt och Gunnel, hoppas ni svänger förbi med "plåtis" om ni har vägarna förbi!
Träffade Sofie första gången 2018 när jag köpte min lägenhet. Nu när det var dags att sälja för att flytta vidare var Sofie ett självklart val. Hon är trevlig, hjälpsam och har varit en trygghet för mig som både förstagångsköpare och förstagångssäljare. Under försäljningen har hon varit engagerad, lätt att få tag på och alltid hjälpt till när jag haft frågor. Jag har känt mig trygg och väl omhändertagen genom hela processen. Rekommenderar henne varmt!
Stort tack för förtroendet att få hjälpa dig med även försäljningen :)
Super trevligt bemötande, snabb på att återkoppla. Proffsig på alla sätt och vis☺️ Gjorde mitt fösta bostadsköp till en toppen upplevelse.
Tack så mycket för ditt fina omdöme! 😊 Superkul att jag fick möjligheten att hjälpa dig med ditt allra första bostadsköp. Stort lycka till i din nya bostad!
Jag är väldigt nöjd med bemötandet och all hjälp. Shkodran är kunning och enkel att ha att göra med
Tack för dina fina ord! Jag önskar er stort lycka till i ditt nya boende. 😊
Trevligt och professionellt bemötande. Jag tycker att vi fick bra svar av mäklaren på alla de frågor som vi efterfrågade. Vi är nöjda med köpet av bostaden och den hjälp som mäklaren gav oss. Vi känner oss trygga och nöjda med köpet av lägenheten.
Tack för omdömet May Flor! stort lycka till med nya lägenheten:)
Återkopplar alltid snabbt efter visningar
Tack för ett gott samarbete :)
Pga semester hade vi mest kontakt med en annan mäklare i ärendet. Men Sofie var tillmötesgående och pålitlig i den kontakt som vi hade.
Grattis till ert bostadsköp och tack för omdömet :)