Svensk Fastighetsförmedling Kinna

Svensk Fastighetsförmedling Kinna

4.9 / 5 baserat på 308 omdömen
Välkommen till Svensk fastighetsförmedling i Kinna!

Här i Kinna och Marks kommun har vi på Svensk fastighetsförmedlings kontor koll på alla områden, vare sig det gäller centralorten eller landsbygden. Mäklarkontoret ligger i Kinna men vår lokalkännedom sträcker sig längre än så. Vi hittar ditt drömboende i hela Marks kommun och orter som Horred, Tostared och Björketorp bland många andra.

Vi har lång erfarenhet av mäklar- och bostadsbranschen och kan svara på frågor under hela affären. Vårt mål är att du ska vara hundra procent nöjd med ditt nya boende.

Utmärkelser

308 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Kinna

Sedan starten hos Reco 2016
  • sålde sitt hus med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Örby
    2023-03-28 Verifierad kund
    Pär är en Lugn och metodisk mäklare med bra marknadskunskap.

    Han har varit noggrann genom hela processen och bra på att förklara alla teknikaliteter som innefattar en bostadsaffär.

    Vi känner att vi fått allt stöd vi behövt för att nå i mål med en försäljning även under den oroliga marknaden som nu råder.

    Vi skulle utan tvekan anlita honom igen för en försäljning.

    /Tobias A. Henningsson
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Örby
    2023-03-23 Verifierad kund
    Kunnig och tydlig i alla steg inför försäljning. Jag har stort förtroende för Pär och skulle rekommendera/anlita honom igen vid behov!
    Gilla
  • sålde en tomt med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2023-03-21 Verifierad kund
    Pär är en bra fastighetsförmedlare som har gjort mycket för oss iom vår försäljning, så stor eloge till honom.
    Även hans kollegor har alltid varit hjälpsamma och trevliga.

    Anledningen att han inte får full pott att är att jag upplevde dem en aning dyra men det kanske är så överlag i förmedlingsbranchen.
    Gilla
  • köpte sin lägenhet med hjälp av Simon Andreassen en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Skene
    2023-03-14 Verifierad kund
    Jag hittade en bostadsrätt som kändes som en perfect fit för mig och min blivande sambo och bad Simon om en förhandsvisning vilket han löste samma dag.
    Vårt intresse ökade ännu mer efter visningen och vi var beredda att göra en snabb affär med säljaren.
    Simon uppfattade detta galant och med lite rådgivning från honom lade vi ett bud som säljaren tackade ja till samma dag.

    Simon är trygg och skapar ett förtroende. Han är snabb, flexibel och gör allt för att båda parter skall bli nöjda. Alltid lättillgänglig och glömmer aldrig att återkoppla när han har lovat det.

    Toppbetyg!
    Gilla
  • sålde sin stuga med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Hyssna
    2023-03-14 Verifierad kund
    När vi kontaktade Svensk Fastighetsförmedling var det för att få en preliminär värdering av fastigheten. Våra förväntningar var låga eftersom den var kostnadsfri.
    Emma tog sig an uppdraget. Hennes försiktiga värdering grundades på kunskaper som vi förstås inte hade själva. Vårt hem hade i hennes ögon kvaliteter vi själva hade förbisett. Det gav oss mod att överväga en försäljning och vi fick tillräcklig tid på oss att komma till beslut.
    Alla steg har undervägs tagits i samråd med Emma. En ynnest att få ha en så kunnig och samtidigt tålmodig person vid vår sida när vi tar ett av vårt livs kanske viktigaste ekonomiska beslut.
    Gilla
  • sålde sin stuga med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Hyssna
    2023-03-14 Verifierad kund
    Emma har ett lättsamt sätt i bemötande av människor, samtidigt som hon är väldigt respektfull och lyhörd för önskemål. Hon är ärlig och rak i sina uttalanden. Hon upplevs verkligen kunna "sin sak"!
    Våra förväntningar var att få ledning genom försäljningen av fastigheten utan att uppleva oss "överkörda" och det har hon verkligen uppfyllt på ett väldigt positivt sätt. Det har kännts tryggt med Emma!
    Kan bara sammanfattas som att det varit alltigenom bra. Har tänkt många gånger att hon är verkligen på rätt plats i sin yrkesroll! Framförallt har man kunna ställa alla frågor till henne och fått kloka svar, utan att känna sig som mindre vetande. Kunde inte varit bättre!
    Mvh Ingela Torvaldsson
    Gilla
  • Peter S
    sålde sin lägenhet med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Skene
    2023-03-09 Verifierad kund
    Väldigt duktig mäklare
    Fin återkoppling till mig som kund
    Rekomenderar henne varmt
    En väldigt GO tjej🙂
    Tack Peter det var snällt , Med vänlig hälsning, Martina Martina Ericsson
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Skene
    2023-03-08 Verifierad kund
    Martina är suverän på alla sätt, kunnig, proffsig, glad, trevlig, snabb, ständigt återkopplande, helt enkelt väldigt bra och trygg att ha som mäklare!
    Tack snälla för det, väldigt fint sagt. Martina Ericsson
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Petter Johansson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2023-02-26 Verifierad kund
    Mycket bra och proffsigt bemötande!
    Gilla
  • sålde sin lägenhet med hjälp av Simon Andreassen en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2023-02-24 Verifierad kund
    Professionell och skötte affären toppen bra. Jag är mycket nöjd som kund.
    Gilla
  • köpte sin lägenhet med hjälp av Simon Andreassen en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2023-02-22 Verifierad kund
    Trevlig, Hjälpsam och lättsam!
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Simon Andreassen en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Örby
    2023-02-11 Verifierad kund
    Gav bra information på visningen och fixade snabbt en andra visning. Sen gick det oväntat snabbt. Från första och andra budet! Upplevde att informationen varit saklig och informativ. Och det hela gör att det känns tryggt att gå in i denna husaffär med Simon, som "lots".
    Tack för de fina orden Gun!
    Det är en självklarhet för mig att en husaffär skall kännas trygg och säker på alla vis.
    När man är med i en budgivning går det oftast snabbt, detta då det är önskvärt från både säljare och köpare att kunna enas och komma till ett avslut.
    Jag är säker på att du kommer trivas i din nya fina villa. speciellt med en kaffe från altanen med utsikt över Öresjön.
    Simon Andreassen
    Gilla
  • köpte sin lägenhet med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2023-02-06 Verifierad kund
    Väldigt trevlig och engagerad mäklare som gjort ett fantastiskt bra jobb
    Tack för de fina orden, hoppas ni kommer trivas i er fina lägenhet. Martina Ericsson
    Gilla
  • köpte sin lägenhet med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2023-02-06 Verifierad kund
    Blev bemött väldigt bra av Martina.vi hade förväntningar att lägenhet skulle bli våra Vilket de blev.Martina bemötte oss väldigt bra Hon är en duktig mäklare
    Tack, ja va härligt att lägenheten blev er, där kommer ni nog trivas bra. Martina Ericsson
    Gilla
  • sålde sin lägenhet med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2023-02-06 Verifierad kund
    Lugn och metodisk. Erfaren och realistisk. Håller en bra i formaterad. Lätt att komma i kontakt med.
    Tack för att jag fick hjälpa dig ännu en gång att sälja din lägenhet. Martina Ericsson
    Gilla
  • sålde sin bostad med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Berghem
    2023-02-03 Verifierad kund
    Pär är en mycket positiv och trevlig mäklare. Han ingav förtroende från första stund och hade rätt inställning och kämparglöd genom hela processen. Pär var målinriktad, levererade det han lovat och levde upp till våra förväntningar.
    Tack så mycket för de fina orden! Väldigt kul att få hjälpa er till en lyckad affär! Pär Brundin
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Fritsla
    2023-02-01 Verifierad kund
    Emma är en väldigt duktig mäklare som hjälpte oss i försäljningen av vår villa. Hon är proffsig och lugn och duktig på att hantera kunder som är lite lätt neurotiska som jag kan vara!
    Kan varmt rekommendera henne till alla som vill sälja, eller köpa för den delen!
    Gilla
  • sålde en tomt med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Hällingsjö
    2023-01-29 Verifierad kund
    Fungerade bra, inte lättaste tiden för att sälja tomt för nybyggnation, men han lyckades.
    Tack Robert! Kul att vi kunde gå i mål till slut! Pär Brundin
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Öxnevalla
    2023-01-24 Verifierad kund
    En mkt kunnig och duktig mäklare på alla plan. Ett mkt gott bemötande precis som det ska vara. Mkt proffsig och ordentlig. Kan med varm hand rekommenderar Emma!! En toppen mäklare.
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Horred
    2022-11-18 Verifierad kund
    Otroligt skickligt, bara lovord!
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-11-03 Verifierad kund
    Emma är en fantastisk mäklare , hon löste allt snabbt smidigt och tryggt!
    Gilla
  • sålde sin lägenhet med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-10-12 Verifierad kund
    Mycket trevligt bemötande av Emma..
    Vi har haft Emma tidigare som sålt vårat hus så hon levererar till 100 % även denna gång när hon sålt våran lägenhet..
    Hon är verkligen en trevlig mäklare Vi är mycket nöjda med Emma …
    Gilla
  • köpte sin lägenhet med hjälp av Petter Johansson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-10-04 Verifierad kund
    Kunnig och snabb på att svara på eventuella frågor. Noggrann med att båda parter hänger med på vad som händer i sälj-/köpprocessen
    Gilla
  • sålde sin lägenhet med hjälp av Petter Johansson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-09-29 Verifierad kund
    Helt fantastiskt.
    Affären gick precis som jag ville och lite bättre upp ändå tack vare Petter.
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-09-26 Verifierad kund
    Emma är trevligt och sakkunnig mäklare på mitt åsikt. Hon var bekant med objektet som köpte vi. Hjälpsam när har vi skrivit på kontrakt. Snabb återkoppling vill jag också markera som en god tecken.
    Gilla
  • skrev om Petter Johansson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    2022-09-20 Spontant omdöme
    Otroligt hjälpsam och positiv! Kan absolut rekommenderas!
    Gilla
  • sålde sin bostad med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Örby
    2022-09-11 Verifierad kund
    Utmärkt säljuppdrag 👍 bra bemötande bra information vid försäljning🙌
    Tack för det Jack, har varit trevligt att hjälpa dig och dina syskon med försäljningen. Martina Ericsson
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Hällingsjö
    2022-08-31 Verifierad kund
    Mycket bra och trevlig mäklare. Lätt att prata med och svarar på alla våra frågor.
    Tack för de fina orden och grattis till ert fina hus, vi ses snart igen. Martina Ericsson
    Gilla
  • Michael F
    sålde sitt hus med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Torestorp
    2022-08-22 Verifierad kund
    Jag anlitade Martina för att sälja mitt lantliga mexitegelhus från sjuttiotalet. Ett fint och bra hus med vackert läge, men självklart fanns det små skavanker. Martina gjorde ett väldigt bra jobb med att guida mig genom försäljningen och att sälja huset till ett bra pris efter budgivning, i en smidig affär. Jag har sålt flera hus och lägenheter tidigare men det är fortfarande en lite nervös process. Martinas arbete gjorde dock att det kändes tryggt och proffsigt hela vägen. Jag rekommenderar verkligen Martina Ericsson på Svensk Fastighetsförmedling Kinna.
    Tack för det fina betyget, har bara varit roligt att hjälpa dig. Martina Ericsson
    Gilla
  • köpte sin lägenhet med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-07-14 Verifierad kund
    Oerhört trevlig och behjälplig! Lätt att ha att göra med genom olika kommunikationsmedel med snabba informativa svar. Emma överträffade mina förväntningar! :)
    Gilla
  • sålde sin bostad med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Mark
    2022-07-01 Verifierad kund
    Pär Brundin skötte försäljning av Toftakärr på ett utmärkt sätt.
    Tack så mycket Bertil! Kul att höra att ni är nöjda! Pär Brundin
    Gilla
  • sålde sin bostad med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Mark
    2022-06-29 Verifierad kund
    Bra bemötande, och kunnig. Försäljningen gick snabbt👍🏻
    Tack så mycket för den fina recensionen! Pär Brundin
    Gilla
  • köpte sin bostad med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Istorp
    2022-06-29 Verifierad kund
    Ett bra trevligt och proffsigt intryck. Dock är inte affären klar ännu, så betyget kan bli högre.
    Gilla
  • köpte sin stuga med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Torestorp
    2022-06-22 Verifierad kund
    Proffsigt och trevligt bemötande.
    Emma är kunnig, påläst, engagerad, ständigt tillgänglig, trevlig och mån om att det ska bli rätt och bra för samtliga parter. Vår upplevelse av vårt husköp med Emma är enbart positiv vilket har bidragit till att vi har upplevt ännu mer att det var rätt husköp för oss. Det har känts tryggt att ha Emma som mäklare även som köpare. Helt enkelt bästa mäklaren!
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Istorp
    2022-06-18 Verifierad kund
    Bra bemötande och lyhörd för våra förutsättningar
    Pigg, glad och trevlig samt professionell i sin yrkesroll
    Tack för ett bra samarbete hoppas ni får en fin sommar Martina Ericsson
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Istorp
    2022-06-16 Verifierad kund
    Trevligt kontakt, lätt att prata med, interesserad och lått att komma i kontakt när frågor dök upp. Supernöjd efter först husköp. Tack Martina!
    Tack , glad att få hjälpa er med ett första hus, ni kommer säkert trivas kanonbra. Martina Ericsson
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-06-12 Verifierad kund
    Mycket bra mäklare, hjälpsam lyhörd, duktig samarbetsvillig rekommenderas starkt. Svensk fastighetsförmedling i Kinna är trevliga, snälla och hjälpsamma.
    Gilla
  • sålde sin lägenhet med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-06-03 Verifierad kund
    Jag är supernöjd med Emma och tycker hon är en duktig säljare och känns genuin . Jag har fullt förtroende för Emma och kan varmt rekommendera henne som mäklare.
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Martina Ericsson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinnahult
    2022-06-01 Verifierad kund
    Bra och positivt bemötande. Kände att hon såg varje spekulant som individer och hon var tjänstvillig samt svarade på alla frågor.
    Tack Solveig , grattis till ditt fina hus och välkommen till kommunen Martina Ericsson
    Gilla
  • köpte sin lägenhet med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Kinna
    2022-06-01 Verifierad kund
    Bra bemötande ordning och reda
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Sätila
    2022-05-23 Verifierad kund
    Emma var trevlig, personlig, tydlig och professionell.
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Pär Brundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Horred
    2022-05-21 Verifierad kund
    Trevligt, duktigt och kompetent.
    Tack så mycket och grattis till ert nya hus!
    Mvh Pär Brundin
    Pär Brundin
    Gilla
  • sålde sin stuga med hjälp av Simon Andreassen en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Öxabäck
    2022-05-20 Verifierad kund
    Bra engagemang, service och kommunikation!!
    Tack Viktor!
    Vi ses på onsdag för tillträdet=)
    Simon Andreassen
    Gilla
  • sålde sitt hus med hjälp av Simon Andreassen en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Istorp
    2022-05-19 Verifierad kund
    Simon har skött hela försäljningen på ett mycket bra sätt och jag har blivit väldigt fint bemött.
    Tack Karin.
    Vi har haft ett bra samarbete och detta medförde att försäljningen blev så lyckad!
    Simon Andreassen
    Gilla
  • köpte sin stuga med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Horred
    2022-05-18 Verifierad kund
    Emma är en mycket engagerad mäklare. Hon hade mycket att berätta om huset, stugan och omgivningen. Dessutom var det enkelt att komma i kontakt med henne.
    Jag har varit med på en del visningar och Emma var den mest engagerade mäklaren jag hittills har träffat.
    Gilla
  • köpte sitt hus med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Björketorp
    2022-05-18 Verifierad kund
    fantastisk bemötande och kunnig på sin sak.. proffs ut i fingerspetsarna..
    Gilla
  • sålde sin stuga med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Örby
    2022-05-01 Verifierad kund
    Emma hjälpte oss att sälja vårt fritidshus. Vi fick ett proffsigt bemötande från början till slut och priset vi i slutändan fick var över all förväntan! Vi ger Emma våra varmaste rekommendationer.
    Gilla
  • sålde sin stuga med hjälp av Simon Andreassen en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Torestorp
    2022-04-30 Verifierad kund
    VÄNLIGT O KUNNIGT BEMÖTANDE
    TOG SIG TID ATT LYSSNA PÅ VÅRA ÖNSKNINGAR ANG. FÖRSÄLJNING AV STUGAN
    VI REKOMMENDERAR SIMON ANDREASSON TREVLIG MÄKLARE
    Gilla
  • sålde sin stuga med hjälp av Emma Lundin en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Örby
    2022-04-29 Verifierad kund
    Emma gjorde en kanonjobb när hon sålde vår sommarstuga. Trevlig och lättsamt samt väldigt serviceminded. Vi är mer är nöjda och kan verkligen rekommendera Emma!
    Gilla
  • köpte sin stuga med hjälp av Petter Johansson en del av Svensk Fastighetsförmedling Kinna
    • Horred
    2022-04-29 Verifierad kund
    Fick bra hjälp, och lagom insäljande :)
    Gilla