Mycket förtroendeingivande, tillmötesgående och trevlig.
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
About company
Vill du köpa eller sälja en villa eller bostadsrätt i Norrköping, Söderköping eller Finspång? Välkommen till en modern och proaktiv fastighetsmäklare. Vi kan våra områden i detalj, vi har koll på var köparna finns och vad du ska tänka på inför försäljning och visning. Våra mäklare vet var närmsta förskola ligger, hur du enklast...
2962 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Sedan starten hos Reco 2016
Hej Karolina! Stort tack för ditt fina reco. Det uppskattas jättemycket :) Grattis till er bostadsaffär och stort lycka till framåt! /Teo Ringdahl
Teodor har varit väldigt professionell, noggrann, tydlig och förtroendeingivande under vårt samarbete. Vi är väldigt nöjda med honom och över att han hjälpt oss att hitta en köpare av vårt hus på två månader.
Hej Marcus! Det värmer enormt att läsa ditt reco! Kul att ni kände att jag hade sådan stor påverkan i slutprodukten :) Det var även just som du skriver, ett samarbete! Stort grattis så får ni trivas så gott på nästa ställe! / Teo Ringdahl
Felix överträffade verkligen mina förväntningar och gjorde ett toppen jobb från början till slut.
Vi är väldigt nöjda med Per Illner. Väldigt professionell, ärlig och ödmjuk. Kan varmt rekommendera honom som mäklare.
Stort tack ännu en gång för ert förtroende 🙏
Väldigt bra bemötande till kund som inte är van vid husförsäljningar. Säljprocessen förklarades noggrant och i rätt takt så att jag förstod alla steg och kunde känna mig nöjd. Lyhörd mäklare.
Trevlig och bra, svarade snabbt och var väldigt engagerad. Gjorde ett bra från början till slut. Rekommenderar honom starkt.
När vi först kontaktade Felix var det för en förutsättningslös värdering. Felix gav med sin kompetens, sin lugna inställning och sina ärliga svar en fin grund för vårt beslut om att gå vidare med en försäljning. Under hela processen har Felix sedan varit en bra diskussionspartner utan att på något sätt pressa oss i någon riktning. Vi har känt oss trygga med hans kompetens, ärlighet och lyhördhet. Felix har, trots att vår försäljning gällde ett enkelt torp med lågt värde, fått oss att som säljare känna oss lika betydelsefulla...
Felix är en professionell, engagerad och mycket trevlig mäklare. Alltid tillgänglig med snabba svar och bra lösningar. Vi fick starkt förtroende för Felix och kände oss trygga med honom under hela vårt bostadsköp. Vi är mycket nöjda med Felix och rekommenderar honom varmt!
Felix mycket trevlig, informell ock tillmötesgående 😊
Smidigt och lätt. Fokuserad på att bli klar och inte dra i långbänk.
Tack Julia för rekommendationen och stort grattis till din nya bostad!
En av de bästa mäklarna vi fick hjälp av, väldigt trevlig och hjälpsam.
Tack Hassan, det var stora och vänliga ord vilket glädjer mig mycket. Jag hoppas ni kommer trivas riktigt bra i ert nya hus.
Enkelt och tydligt hela vägen men precis lagom mycket information och kontakt.
Jävligt skön och trevlig kille som gjorde ett grymt och smidigt jobb
Kind and helpful. Was able to call the seller for more info during our viewing. Facilitated a pleasant meeting.
Thanks Anna for the kind recommendation. Hope you'll enjoy your apartment. Talk to you soon, Best /Johan
Enkel och smidig process vid köp. Bra lokalkännedom.
Otroligt engagerad och professionell!
Tack för recon 👌🙏 Stort tack för att jag fått hjälpa till att sälja ert hus och alltid får vara med när ni ska byta bostad.
Jag är mycket nöjd med min upplevelse av Felix. Han var professionell, engagerad och tillgänglig genom hela köpprocessen. Jag fick snabb återkoppling på mina frågor och kände mig trygg från visning till kontraktsskrivning. Kan varmt rekommendera Felix till den som söker en kunnig och pålitlig mäklare. ☺️🤩
Vi är mycket nöjda med Per Illner och hela processen kring vårt bostadsköp. Per var professionell, engagerad och alltid tillgänglig för att svara på våra frågor. Vi blev bemötta på ett trevligt och respektfullt sätt och kände oss trygga genom hela affären. Han var tydlig i sin kommunikation och såg till att allt gick smidigt. Vi kan varmt rekommendera Per Illner till andra som söker en kunnig och pålitlig mäklare.
Stort grattis till ett fint hus 🥂 Kommer bli toppen för er 🥰 O tack för recon🙌🙏
Trevligt bemötande & snabb återkoppling.
Engagerad och lyhörd runt val av bostad. Professionell i sin utövning.
Tack för recon men framförallt grattis till ett fint hus 🥂.
Skapat trygghet och är otroligt professionell. Han brinner för sitt jobb och sina kunder.
Tack för recon. 🙏 Tack för att jag fått hjälpa er att sälja huset 🥰
Hängiven och gjorde skillnad i vår lyckade affär, där andra misslyckats. Engagerad och driven med goda kunskaper om bostadsmarknaden. Gjorde vår bostadsförsäljning snabb och smidig på ett snyggt och proffsigt sätt. Inger förtroende både för köpande och säljande part. Rekommenderar starkt!
Tydlig, seriös och väldigt enkel att ha att göra med. Kan varmt rekommendera Per.
Tack för en bra Reco och stort grattis till ett fint hus 🥂
Bra mäklare som var både kunnig och hjälpsam. svarade alltid snabbt på frågor och funderingar under processens gång och hjälpte även till att ta kontakt med andra banker.
Vi är glada att vi valde att gå vidare med Ayman som mäklare. Tack vare Ayman har vi hittat rätt köpare för vår lägenhet. Den blev såld vid förhandsvisning och till en köpare som känns helt rätt. Mäklaren har hela tiden återkopplat och stämt av med oss under hela processen.
Stort tack för ert förtroende! Det har varit ett nöje att hjälpa er genom försäljningen. Jag önskar er all lycka framöver och finns gärna här om ni behöver hjälp igen!
Snabb och smidig kontakt. Svarade fort på våra frågor! Allt fungerade perfekt ⭐️
Tack snälla Jessica för fina ord! Detta blev jättebra! Hälsningar. Emelie :)
Per har hjälpt oss mycket med förklaring han är trevligt
herzlichen Dank für Ihre großartige Bewertung – ich habe mich wirklich sehr darüber gefreut! Herzlichen Glückwunsch zu Ihrer wunderschönen Wohnung. Ich wünsche Ihnen von Herzen alles Gute und bin mir sicher, dass Sie sich dort sehr wohlfühlen werden.
Jag tycker att Felix har varit underbar under hela försäljningen! 5av5
Engagerad. Driftig. Trevlig. Snabb affär. Kunnig.
Trevlig och förstående mäklare. Vi är mycket nöjda.
Tack för recon men stort grattis till ett fint hus. Lycka till med barnafödandet
Det var lätt att komma i kontakt med Per och han svarade alltid snabbt på eventuella frågor och funderingar. Han upplevdes engagerad och förstående.
Stort grattis till ett fint riktigt fint hus och tack för recon 🙏
Hans bemötande var trevligt och professionelt Eftersom det var första gången vi sålde ett hus, så var vi tacksamma för all hjälp som Johan hjälpte oss med, uppdateringar hela tiden hur det fortskred med försäljningen. Vi upplevde att Johan var en mycket bra mäklare, och skulle rekommendera honom till andra.
Tack Gun, vad roligt att ni är nöjda. Det har varit så trevligt att få hjälpa er och jag hoppas verkligen ni kommer trivas fint i er nya lägenhet. Vi hörs, hälsningar Johan
Nathalie har varit fantastisk som mäklare! Hon är otroligt driven, alltid tillgänglig och kom med smarta insikter genom hela processen. Hon jobbade aktiv för att skapa försäljningsmöjligheter kring lägenheten och var alltid super trevlig. Kan varmt rekommendera Nathalie!
Johan sköter sitt arbete mycket bra och vi har bara upplevt positiva erfarenheter så vi kan varmt rekommendera honom .
Tack Tommy för de vänliga orden, det uppskattas. Vi hörs / Johan
Vi är otroligt nöjda med Per som mäklare. Han är ihärdig, kunnig och alltid positiv, vilket gjorde hela försäljningsprocessen både trygg och smidig. Per var mycket tillmötesgående, lyhörd för våra önskemål och alltid tillgänglig när vi hade frågor eller funderingar. Hans engagemang och professionalism gjorde att vi kände oss väl omhändertagna från början till slut. Vi kan varmt rekommendera Per till alla som söker en engagerad och skicklig mäklare!
Stort tack för dom värmande orden och tack för att jag fått hjälpa till att sälja er bostad.
Trevlig och kommunikativ. Snabb respons både för säljare men även för mig som köpare. Rekommenderas starkt!
Är verkligen nöjd med Pers arbete. Kunnig, transparent och med hög integritet. Rekommenderas!
Kul Daniel att jag fått hjälpa till att sälja er fastighet och tack för recon =)
Felix har verkligen varit behjälplig i min bostadsaffär. Han har hört av sig precis lagom och stöttat på alla sätt jag behöver utan att jaga på mig (då jag haft den som kommande i nästan två år). Han ger ett väldigt värmande och pålitligt intryck och man känner att man hamnat i rätt händer. Kan varmt rekommendera Felix!
Petra lyssnade på vad vi ville och informerade tydligt om hela resan fram till försäljning. Hon informerade direkt om hur visningarna hade gått.
Mycket trevligt bemötande. Höll ett tilltalande och proffsig sätt. Och tack och lov inte ett säljande sätt vilket är det värsta jag vet utan ingav förtroende och kunnighet.
Fick verkligen toppen service och är så nöjd med allt!
Tack för det, Melie! Grattis till din första bostad.
Teodor är en mycket personlig mäklare som verkligen anstränger sig extra för sina kunder. Han är väldigt skicklig på att medla och kommunicera mellan säljare och köpare, vilket gjorde hela processen smidig. Vi kände ett högt förtroende för honom och kände oss väldigt trygga genom hela processen. Vi blev mycket nöjda med hans insats och kan varmt rekommendera honom till andra.
Oskar! Tack verkligen för ditt fina reco! Det har varit ett rent nöje att samarbete med er från första visningen vi träffades på! Det blev ju även väldigt smidigt med ert nya boende! Stort tack för ert förtroende och för ett väldigt bra samarbete från start :) /Teo Ringdahl
Bra bemötande, håller tider och kommunikativ.
Trevligt bemötande och mycket flexibel då vi kunde mötas på annan ort för att signera kontraktet.
Så smidigt det blev! :) Grattis till eran stuga. Hälsningar. Emelie Hagstedt
Extremt trevlig, känns inte som att han försöker sälja utan han bara hjälper till.
Hej Julia! Kul att du känner så! Den känslan vill jag skapa till både mina säljare och köpare. Tack för ditt fina reco. Stort grattis till en jättefin lägenhet så ses vi senare i sommar! :) MvH Teo Ringdahl
Trevlig kunnig och mycket tillmötesgående. Tack Emelie :)
Ibland går det snabbt i svängarna! Grattis till eran stuga i Norrköping. Palace har gått i graven men spårvagnen finns kvar! :) Hälsningar. Emelie
Mattias visade upp sin goda kunskap och erfarenhet vid försäljningen av min bostadsrätt. Duktig och lyhörd. Kan verkligen rekommendera Mattias.
Tack för rekommendationen Pär!
Väldigt bra mäklare! Detta är andra gången vi säljer med Emelie, och vi har varit lika nöjda båda gångerna. Hon är lätt att få tag på, svarar alltid på våra frågor och är mycket trevlig och professionell. Vi kan varmt rekommendera henne!
Tack snälla för fina ord! Ser redan fram emot vår nästa gång i team! :) Hälsningar. Emelie
Tydlig och trevligt bemötande!
Tack så mycket och stort grattis!
Försäljningen fungerade bra. Det gick snabbt och inga konstigheter.
Tycker det gick väldigt bra! :) Grattis till försäljning! Hälsningar. Emelie