Bra bemötande och smidig affär, Rasmus verkar genuint intresserad att genomföra köp på bästa sätt
Svensk Fastighetsförmedling Alingsås
About company
Välkommen till en av Alingsås mest anlitade mäklarfirmor! Vi finns på många platser i landet, men varje kontor är lokalt och vi som arbetar på Svensk Fastighetsförmedling bor också i Alingsås. Därför har vi full koll på bostadsmarknaden här och vi har starka kontaktnät både när det gäller köpare och säljare. Genom kvalitet...
1450 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Alingsås
Sedan starten hos Reco 2016
Bemötandet var mycket professionellt, trevligt och förtroendeingivande. Mikaela var engagerad, tillgänglig och tydlig i sin kommunikation genom hela processen.
Mikaela är väldigt Kunnig och erfaren Hon har varit väldigt Hjälpsam och tillmötesgående Hon har varit Förstående och väldigt kompletterande med sin erfarenhet och kunskap
Trevlig och ger ett pålitligt intryck
Super härlig lättsam och proffsig! Super nöjda!!
Väldigt bra och smidig. Får än att förstå allt och hjälper till. Väldigt resonabel och försöker göra allt så bra som möjligt för att parter.
Nicklas gör ett grymt jobb och är så enkel att kommunicera med.
En mycket trevlig person och väldigt enkel att kommunicera med! Gör ett grymt jobb!
Vi mötte en mycket trevlig mäklare som på ett professionellt sätt och med bra driv genomförde vår fastighetsaffär.
Tack P-G och Anita för fina ord och för förtroendet att sälja ert fina hus, tack för ett gott samarbete längs vägen :) Hoppas ni ska trivas lika bra i Varberg framåt. / Mikaela
Mycket kunnig och tydlig! Rekomenderas varmt!
Kunnig och har ett proffsigt bemötande
Otroligt nöjd! Professionell, engagerad och personlig genom hela processen. Kände mig trygg och väl omhändertagen från första mötet till avslutad affär. Rekommenderas varmt!
Johan är mycket entusiastisk och var av de mäklare jag valde mellan den som siktade högst. Efter en massa pusslande med granntomter osv fick han allt på plats och skapade en win-win för alla parter! bra jobbat och tack/Fredrik
Från det allra första besöket, då Nicklas ordnade en extra enskild visning för mig, till det snabba genomförandet av mitt köp, kan jag inte vara annat än helnöjd!! Vill gärna rekommendera Nicklas fullt ut!! Ulf Bergqvist 2026-09-20
Mycket trevlig och enkel, bemötte våra önskemål med flexibilitet!
Nicklas är lugn och tydlig när han förklarar hur han tänker och en glad o trevlig grabb som man kan skoja med och få ett gott skratt
Stabil och enkel att ha att göra med. Lätt att få tag på och alltid hjälpsam när det behövs. Väldigt nöjd med hela processen.
Jag har upplevt Anton som en bra mäklare det enda negativa är att viss information var lite svår att förstå.
Smidig bostadsaffär. Vi är väldigt nöjda och Peter är super!
Vi är otroligt nöjda med Peter som mäklare när vi köpte vårt hus. Redan från första mötet gav han ett väldigt varmt, personligt och tryggt intryck. Hela processen kändes smidig och vi kände oss väldigt väl omhändertagna som köpare. Stort tack för ett fantastiskt fint bemötande!
Trevligt bemötande , professionell i sin roll och alltid snabb med information.
Peter har varit informativ, följt upp och återkopplat i hela processen. Professionell i bemötandet, hjälpsam och varit tillgänglig hela tiden.
Mycket bra service och snabba affärer! Inga konstigheter.
Grym mäklare som kommunicerade väl vad gäller förväntningar och hade ett mycket gott bemötande
Anton är en fantastisk mäklare! Vi är supernöjda med allt från första start. Han är lätt att få kontakt med under resans gång, han uppdaterar varenda steg, ångrar verkligen inte valet av mäklare! Anton får av oss 5/5 stjärnor för ett väl utfört arbete!
Trevligt bemötande, enkel att ha o göra med. Tydlig i sina förklaringar.
Professionell och noggrann. Dessutom lättsam och har koll på läget.
Super trevlig mäklare som kan sin grej!
hans erfarenhet och råd i förberedelserna av visningen gjorde stor skillnad
Johan rekomenderar jag starkt till den som tänker sälja sin bostad.Mycket inkännande mäklare som tar hänsyn,alltid återkopplar även under hans semester.Hittade dom optimala köparna till vårt hus som gjorde att det kändes bra att lämna det ifån sig.Rekomenderar Johan varmt.
Johan har under hela resan gett ett pålitligt , roligt och kompetent intryck. I turerna fram och tillbaka har Johan vart tillgänglig långt utöver vad en kan förvänta sig och alltid med ett leende på läpparna ,ingen lite bedrift! Johans bemötande och kompetens har bidragit mycket till att göra en känsloladdad och ibland stressig procedur så smärtfri den bara kan bli. Toppen-betyg till Johan och jag har ingen oro kring objektet utan ser framför mig många fina minnen i min nya bostad.
Enkelt smidigt, tillmötesgående och proffsig. Gjorde så alla möten, visningar och skrivningar gick snabbt men ändå innehöll det som är viktigt. 👍
Jag är väldigt nöjd med det bemötande som jag fått av Rasmus! Jag har därför rekommenderat honom / Svensk fastighetsförmedling till en granne som även hon ska sälja sitt radhus inom kort. Säger därför - heja dig Rasmus - ditt professionella och insiktsfulla bemötande skapar ett mycket gott förtroende! Att sälja ett hus är för min del är stor och viktig affär - jag har känt mig trygg och nöjd under hela processen!
Kunnig, erfaren och engagerad.
En duktig och noggrann mäklare med ett positivt bemötande.
Peter gav oss ett bra bemötande och fick oss att känna oss trygga med husköpet.
Thomas är otroligt lätt att prata med och lugn o fötterna på jorden. Och alltid lätt till skratt och bra på att förklara hur det går till att köpa hus
Stort tack för dina fina ord, Ronny! Vad roligt att höra att du kände dig trygg genom hela köpet. Jag uppskattar verkligen att du lyfter både kommunikationen och bemötandet. Lycka till i ert nya hus!
Ett bra och mycket snabbt jobb av Rasmus, toppen mäklare
Vi fick ett bra bemötande, trevlig och professionell, kan varmt rekommendera!!
Engagerad och kunnig mäklare som ingav en trygghet och ett lugn samtidigt som man kände att han var motiverad. Satte högst värdering av alla mäklare vi tillfrågade och slutresultatet nådde något högre än det ändå. Skulle köra på Johan nästa gång igen.
Mycket trevlig och bra mäklare. Gjorde affären snabb och smidig. Rekommenderas varmt!
Johan var engagerad, tillgänglig och flexibel. Han levererade en genomarbetad och bra beskrivning av objektet samt ett aktivt arbete i samband med visning och signering. En trygg kontakt inför och under hela processen.
Professionell och effektiv. Johan agerade och var tillgänglig direkt, valde att tillmötesgå oss och hittade lösningar så att vi kunde fortsätta med köpet utan problem.
Seriös och förtroendeingivande. Ville det bästa för både säljare och köpare. Snabb på att svara och noggrann.
Vi fick ett mycket bra bemötande och hjälp med att fatta rätt beslut. Mikaela hade svar på de flesta av våra frågor. Om inte så återkom Mikaela via SMS, mail eller telefon.
Väldigt förtroendeingivande och professionell mäklare som vi inte släpper taget vid!
Mikaela är kunnig, trygg och lätt att få kontakt med. Rekommenderar varmt Mikaela! För mig blev det en bra och snabb affär! Jag är jättenöjd!
Stabil, öppen och snabb med kontakt och uppföljning.
Sticker inte ut åt något håll.
Jag är mycket nöjd med samarbetet med mäklaren. Genom hela processen. Jag har fått tydlig information, snabba svar på mina frågor och känt mig trygg från början till slut. Jag kan varmt rekommendera denna mäklare till andra som söker en pålitlig och kompetent. / ibra & Jennie