Mycket lugn och sansad , vilket professionellt uppförande. Rekommenderas starkt
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
About company
Vi på Svensk Fastighetsförmedling förenar det stora och det lilla. Genom att vara en av de största Bobutikerna har vi mycket resurser och erfarenhet i ryggen och våra kontor, som är utspridda i området, ger oss stor lokalkännedom och vi vet precis vad som gäller just nu på din ort! Du finner våra kontor i Hammarö, Forshaga...
2220 omdömen om Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Sedan starten hos Reco 2016
Jag trodde att vår försäljning skulle vara krånglig men Joakim fick det att gå lätt och bekvämt. Han var engagerad, förstående och tolerant trots att vi kanske vara lite töliga som säljare.
Då vi haft Johan som vår mäklare till fyra tidigare bostadsförsäljningar/köp kändes det tryggt att även nu anlita honom. Han ger bra information och håller oss informerade hela vägen. Vi upplever att han lyssnar in oss och har väldigt bra koll på marknaden. Dessutom är han mycket glad och trevlig, vilket är en bra bonus i sammanhanget.
Trevlig, tydlig, återkopplar snabbt. Rekommenderar
Härligt Andreas, kul att ni hittade rätt hus till slut. Lycka till med flytten.
Trevlig,ärlig,kunnig,har stor kunskap om marknaden
Trevlig. Enkel att ha kontakt med. Blev uppdaterad under hela proceduren.
Tack Kristina för ditt fina omdöme! Det har varit väldigt roligt att få vara en del av din resa mot ditt nya hem. Jag hoppas att du kommer trivas riktigt bra i lägenheten och önskar dig all lycka framöver!
Han är mycket bra och kan mycket på sitt jobb Och trevlig
Tack Yawer och tack för förtroendet att sälja din bostad!
Vi är jättenöjda med allt kring köpet!
Good guidance during viewing, clear and fast communication during the process of buying, signing and afterwards. He adapted well to our needs for English communication as we dont master Swedish yet. Good job! Tack.
Sanna är en professionell och fantastisk fastighetsmäklare. Hon var mycket hjälpsam genom hela köpprocessen.
Joakim har redan från start fått oss att känna oss trygga i vår försäljning, svarat snabbt på eventuella frågor och varit tydlig kring alla steg.
Mycket nöjda med Joakim, både jag och min sambo tycker allt har gått superbra , från första mötet till försäljning 👌🏻
Magnus är en mycket kunnig och erfaren mäklare med ett brett kontaktnät. Han har helt enkelt bra koll på läget och man märker snabbt att han har en lång erfarenhet inom bostadsförsäljning.
Mäklaren tog sig tid att gå igenom säljprocessen och återkopplade snabbt när jag ringde upp och hade frågor. Jag har en utmattning med minnesproblematik och hon gick lungt och sansat igenom mina frågor och påminde om upplägget varje gång jag ringde. Försäljningen gick fantastiskt bra och jag är mycket nöjd. Fick också till mig att flyttstäd och flytthjälp kan jag boka på mina sidor vilket känns oerhört smidigt. Jag är oerhört nöjd med hela säljprocessen så här långt in i försäljningen.
Trevligt bemötande och mycket hjälpsam
När vi har varit på visningarna så har hon varit precis som jag vill en mäklare ska vara. Gillar inte "bilförsäljartypen" som bara talar om att allt är så bra. Tycker hon gav oss ett bra intryck. När vi var och skrev kontrakt så tycker jag hon var professionell och förklarade bra.
Proffsig lyhörd mäklare som gjorde att försäljningen gick lätt.Rekommenderas
Jag tycker Sanna har varit suverän att ha och göra med! Hon har känts genuint trevlig och intresserad, samtligt som hon är tydlig! Jätte proffsig!
Victor skapade ett avslappnat och proffesionellt intryck redan från start, med tydlig kommunikation och engagemang. Rekommenderar honom verkligen
Tack Johan för de fina orden och ditt förtroende att sälja bostaden. Tycker allt funkade jättebra och ser fram emot eventuella framtida affärer med dig! Lycka till i nya bostaden!
Trevlig, effektiv och tydlig.
Jag har fått bra och tydlig information och bra bemötande.
Tack för omdömet Bigitta och hoppas du kommer trivas i din nya bostad!
Snabbt i kommunikation och otroligt bra att anpassa till kunds behov. Mycket duktig att förklara sacker på ett enkelt sätt.
Trygg erfaren engagerad inkännande. Realistiska förväntningar på försäljningen.
Väldigt roligt att få förtroendet att sälja din fina gård som du köpte av mig för 11 år sedan.
Han är lätt att ha att göra med, tydlig i sin kommunikation och svarar snabbt på frågor. En smidig och trygg mäklare.
Tack för det fina omdömet Hussein. Grattis till er nya bostad och en smidig affär.
Väldigt trevlig och smidig upplevelse att jobba med Anton. Kunnig, tålmodig och lyssnar in samt alltid med bra råd. Avslappnat och proffsigt.
Tack Hannes för ett fint omdöme och ett roligt samarbete. Ha en fortsatt fin vistelse i Italien så ses vi snart igen :)
Väldigt bra kontakt genom hela processen. Snabba och kunniga svar, bra uppföljning och alltid trevlig och hjälpsam. Kändes tryggt från start till mål.
Tack Erik för ett fint omdöme. Återigen stort grattis till ett fantastiskt boende!
Kunnig, positivt bemötande, engagerad. Som säljare behöver man var realist med dagens marknad med tanke på tid för försäljning och pris. Jag tyckte att vi hade en bra kommunikation under tiden försäljningen pågick.
En supertrevlig och jordnära kille som verkligen gjorde allt för att underlätta för mig!
Tack för det fina omdömet Linda och stort lycka till med din nya bostad!
Vill du ha en mäklare som bryr sig då ska du anlita Sonja.
Använde Sonja när vi sålde vår lägenhet. Snabbrespons och högt engagemang, jättenöjda!
Trevlig, ytterst proffsig och en fröjd att samarbeta med. Mycket nöjd!
Tack Mats för förtroendet och ditt fina omdöme, det har varit en fröjd att få samarbeta med dig också! Stort grattis till försäljningen och lycka till i Göteborg!
Jätte trevlig super lättsam å hjälpsam. Har inget dåligt att säga om henne alls
Sanna var engagerad och hade god återkoppling till oss säljare. Sanna följde upp alla intresserade på ett bra sätt och ledde försäljningen till ett snabbt och tillfredsställande avslut.
Mycket kompetent och trevlig. Alltid tillgänglig och höll oss kontinuerligt uppdaterade under affären. Rekommenderar såväl Johan som Svensk Fastighetsförmedling å det varmaste!
Väldigt fint bemötande av Magnus och har gjort ett mycket bra arbete i en marknad som är minst sagt svår och lyckades få igenom försäljningen på ett mycket bra sätt! Jag rekommenderar Magnus som mäklare alla dagar i veckan till mina vänner och bekanta! Tack Magnus för en mycket väl genomförd försäljning! Hälsningar Kristian Peistorpet
Tack för förtroendet att hjälpa dig med försäljningen, vi fick kämpa ett tag men skam den som ger sig.
Sanna upplevs ha mycket på sitt bord, men trots allt lyckades hon få säljare och köpare att mötas. Upplevelsen är att alla parter är nöjda med hur köpekontraktet skrevs.
Sanna är engagerad och lyhörd, och styrde upp en smidig och snabb försäljning – till ett pris långt över förväntan! Professionellt genomfört från start till mål. Sanna rekommenderas varmt!
Trevlig, engagerad och ser till att allt blir bra för både säljare och köpare
Mycket sympatisk och trevlig mäklare. Lyssnar när vi pratar, och kommenterar vad han tycker. .Man blir glad av att träffa Magnus Ask. Alltid ett leende emot oss. Man blir glad att ha honom i sin närhet Klok man! Glad och mkt snäll. Tydlig i sitt tal. Tydlig när det gäller ta fram allt som gäller huset. Han pratar lagom mkt, när det gäller datum vi ska komma ihåg. Super trevlig mäklare, är vårat omdöme. 👍☘️🌹🇸🇪 Ewa Wikström
Fina ord Eva, väldigt roligt att höra. Jag uppskattar verkligen vårt samarbete och är tacksam att jag fick förtroendet att hjälpa er. Nu hoppas jag att du kommer att trivas i nya lägenheten.
Denna gång har jag personligen inte haft så mycket med Magnus att göra, det är sönerna som hållit i det. Men mina tidigare erfarenheter av husförsäljning som Magnus hjälpt mig med och att det har gått så pass smidigt att få sommarstugan såld, gör att jag är mycket nöjd.
Roligt att höra att du är nöjd Eleonor, det blev en väldigt tidig vårförsäljning av stugan.
Bara positiva omdömen. Vänligt o proffsigt bemötande!
Tack det samma Ebbe, väldigt trevligt att få både träffa och hjälpa er med försäljningen som gick ovanligt fort. Alltid roligt när ni som säljare har allt noga dokumenterat och koll på er fastighet.
Har fått superbra hjälp och vägledning, samt snabb återkoppling från Johan.
Victor är lätt att få tag på och ger snabb återkoppling efter visningar och kontakt med intresserade. Han har ett professionellt och gott bemötande mot säljare såväl som köpare. Hans förmåga att förklara på ett tydligt och lättförståeligt sätt gör att samtliga parter kan känna sig trygga och fullt införstådda med varje del av processen, särskilt vid påskrivning av avtal. Resultatet av försäljningen överträffade även våra förväntningar då han sålde vår bostad med lite vinst när vi varit beredda på att gå med förlust. Sammanfattningsvis...
Tack så jättemycket för det fina omdömet Saralisa!
Trevlig lättsam och engagerad i min husförsäljning
Mycket nöjd. Isabelle tog hand om allt praktiskt så det var väldigt smidigt. Kommunikationen var utmärkt, blev alltid trevligt bemött och det fanns alltid tid att diskutera.
Tack Björn för ditt fina omdöme! Jag uppskattar verkligen dina ord och är glad att du är nöjd med både processen och kommunikationen. Jag finns självklart här om du skulle behöva hjälp igen framöver! Stort lycka till med huslivet framöver!
Engagerad. Trevlig. Återkopplar under hela processen. Levde upp till förväntningarna.
Grym! Hjälpt till under hela processen. Kanon!
Stort tack för dina fina ord! Önskar dig all lycka i din nya bostad, och tveka inte att höra av dig om det är något jag kan hjälpa till med framöver!
Tydlig, inlyssnande, problemorienterad, trevlig och inger förtroende. Vi har haft Patrik i tidigare fastighetsaffärer och sökte själva kontakt med just honom på byrån även i den här affären. Vi kan varmt rekomendera honom som mäklare oavsett om det gäller villahus eller lägenhetsköp. Karlstad 2026 03-24Ulf & Cia Karlsson
Stort tack Ulf. Kul att hjälpa er till en ny bostad igen.
Kändes tryggt och bra med Johan! Erfaren med koll på läget och god kommunikation. Vi är väldigt nöjda och tacksamma för hans insats vid vår försäljning.
mycket nöjd, snabb och smidig affär