Valentina är mycket proffsig och engagerad i sitt uppdrag både mot säljare och köpare. Bostaden var såld efter 3 veckor och en visning.
Fastighetsbyrån Karlstad & Hammarö
About company
Välkommen till Fastighetsbyrån i Karlstad & Hammarö! Oavsett om du ska köpa eller sälja bostad i området är vi engagerade och välutbildade mäklare som vill hjälpa dig till din bästa bostadsaffär. Genom vårt nära samarbete med Swedbank får du svar på alla ekonomiska frågor kring affären snabbt och smidigt. Vi känner både områdena...
5729 omdömen om Fastighetsbyrån Karlstad & Hammarö
Sedan starten hos Reco 2013
Valentina gav ett varmt och genuint intryck från start. Bra med information genom hela försäljningen. Lättsam och enkel att kommunicera med och gav ett tryggt intryck. Jag rekommenderar Valentina till alla som ska sälja/köpa boende.
Professionellt bemötande. Tydlig i sitt sätt att jobba.
Vi är mycket nöjda med allt. Professionell, vänlig, inlyssnande, lättillgänglig och pålitlig.
Mycket bra, jättetrevlig och väldigt hjälpsam. Känns genuin och vill hjälpa en att hitta rätt och inte bara sälja
Bra visning, mycket information, före och efter.
Mycket trevlig mäklare som är engagerad och inger förtroende.
Stort tack för ett jättefint omdöme Rebecca! Det uppskattas verkligen :) /André
Emma har varit tillmötesgående och trevlig att ha att göra med!
Mycket bra. tillmötes gående
Trevligt och proffsigt med en varm känsla. Lätt att kontakta med snabba svar. Förtroende att kontakta igen.
Vi blev rekommenderade Valentina via en annan mäklare på fastighetsbyrån. Redan från första samtalet var vi fast beslutna med att det är Valentina som skulle få förmedla våran bostadsrätt. Det har under hela processen varit väldigt enkelt med henne. Hon är rak, ärlig, lätt att nå och otroligt kompetent & professionell i sitt arbete. Vi kan med handen på hjärtat varmt rekommendera Valentina! /Säljarna på Herrhagsgatan 16a
Ellen var mycket behjälplig under min och min sambos köp av bostad. Trevlig och lättsam!
Super proffsig! Alltid kontaktbar och tillmötesgående, haft honom på båda sidor av försäljning.
Stort tack för en jättefin rekommendation Olle! Kul att ni uppskattar mitt sätt som mäklare både som köpare och säljare :) /André
Min upplevelse med Valentina var toppen, proffesionellt och trygg!
Bra erfarenhet. Mycket hjälpsam och mån om sina kunder.
Mycket trevlig och tillmötesgående. Smidig kontakt.
Proffesionell med stor kunskap om området. Fått den information och det stöd vi behövt igenom processen. Var också till stor hjälp som bollplank under budgivning som blev en aning hektiskt vid tillfällen. Vi är mycket nöjda från start till mål.
Lätt att få kontakt med, trevligt bemötande och hjälpsam! :)
En professionell och engagerad mäklare som var lätt att nå, hade ett trevligt bemötande och var mycket tillmötesgående i alla kontakter.
Erfaren, lätttillgänglig och bra att kommunicera med.
Mycket bra och trevlig. Emma hade förståelse över våra behov, vi fick tid att tänka på köpet innan vi köpte lägenheten. Hon pushade inte på, utan lät oss ta vår tid. Hjälpte oss med alla frågor och svarade så tydligt hon kunde, på det hon hade svar på. Om vi ställde en fråga hon inte visste svaret på, kollade hon upp det åt oss. Till skillnad från andra mäklare som ofta bara vill sälja, fick jag upplevelsen att Emma genuint ville hjälpa OSS, och inte sig själv.
Kristin är mycket trevlig, tillgänglig och seriös.
Stort tack för det fina omdömet och förtroendet att hjälpa dig med försäljningen av ditt otroliga hus. Vi hörs och ses snart igen!
Tycker den är helt fantastisk. Valentin va verkligen påläst och hade kolla på extremt mycket, va det något man funderade över så kollade hon upp frågan eller hitta ett svar och gav mig respons inom kort. Blev väldigt bra bemött av Valentina hoti och en mäklare jag rekommenderar.
Hjälper alltid och inte dröjer!
Bra återkoppling seriös Mäklare. Jag är väldigt nöjd.
Vi har endast positiva erfarenheter. Amanda är lyhörd, trevlig och väldigt kunnig. Hon svarar snabbt via både mail och telefon och är mycket lösningsorienterad. En proffsig mäklare.
Vi fick ett väldigt trevligt och professionellt bemötande av Amanda vid köpet av vår lägenhet på Strandvägen 24B i Karlstad. Hon var tillgänglig, engagerad och tog sig tid att svara på våra frågor, vilket gjorde att hela processen kändes trygg och smidig. Våra förväntningar var att få tydlig information och ett seriöst bemötande genom affären, och det levde Amanda verkligen upp till. Sammantaget upplevde vi henne som både kunnig, personlig och mycket lätt att ha att göra med.
Amanda har varit tagit hand om vår försäljning proffsigt och hållt oss uppdaterade under hela processen.. skulle varmt rekommendera henne.
Jonas har varit väldigt trevlig och hjälpsam under hela processen av vårt lägenhetsköp. Jag kan varmt rekommendera honom som mäklare!
Jonas har varit en mycket trevlig mäklare med ett gott bemötande. Han genomförde en trevlig och informationsrik visning och hade kontinuerlig kontakt med oss som budgivare efteråt. Toppen!
Precis så man vill att en mäklare ska vara. Amanda har ett avslappnat sätt, lätt att prata med och bra på att lyssna. Kunnig, intresserad och ger en verklig uppfattning av rådande marknad. Målar inte guld och gröna skogar utan beskriver vad vi kan förvänta oss och att hon ska göra allt hon kan för en bra affär. Hon har guidat oss genom alla stegen och löpande hållit oss uppdaterade i processen. Jag kan varmt rekommendera henne!
Proffsig, snabb och lätt att få kontakt med.
Jag kan varmt rekommendera min mäklare! Jag har känt honom sedan 2017 och från dag ett har han varit otroligt hjälpsam, professionell och engagerad. Han är genuin, alltid tillgänglig och väldigt lätt att ha att göra med, vilket gör hela processen mycket tryggare och smidigare. Det märks verkligen att han bryr sig om sina kunder och gör det lilla extra för att allt ska bli så bra som möjligt. Jag har haft fullt förtroende för honom genom hela processen och resultatet talar för sig själv. För mig är det självklart – jag kommer alltid att sälja genom Jonas i framtiden. 10/10!
Fantastisk mäklare! Ödmjuk och otroligt trevligt bemötande.
Bra och hjälpsam . Allt har gått smidigt. Fått svar snabbt
Proffsig, engagerad, en toppen mäklare jag rekommenderar alla
Jäfverström är en otroligt bra mäklare.
Andre var toppen som mäklare , hörde av sig ofta om hur vi skulle gå vidare och så är han supertrevlig . Det tog ju längre tid än jag trodde att få lägenheten såld med det berodde ju på att marknaden var dålig just då i December -25 och Januari -26 men det fixade sig 😀
Stort tack för ett jättefint omdöme Ewa! Jag uppskattar även att du har förståelse för att jag inte kan påverka marknaden isig. /André
Professionell och pålitlig mäklare med stort engagemang genom hela processen. Tydlig kommunikation, hög kompetens och ett genuint fokus på kundens bästa skapade en trygg och smidig affär Kan starkt rekommendera Amanda som mäklare!
Andre är hjälpsam, lyhörd och snabb i sin yrkesutövning.
Stort tack för ett fint omdöme! Det uppskattas verkligen :) /André
Saklig tydlig bra mäklare. Lätt att förstå.
Vi har upplevt Emma som mycket professionell i alla skeden av försäljningen, från första sonderingsmötet ända till kontraktskrivningen. Hon är vänlig, tillmötesgående och tillgänglig. Vi upplever henne som rättvis och juste både mot oss som säljare och de aktuella spekulanterna. Det blev en snabb försäljningsprocess i vårt fall, och Emma höll i alla trådar på ett förtjänstfullt sätt.
En mäklare som överraskade oss positiv, objektiv, omtänksam samt proffsig. Smidig hantering av alla områden. Rekommenderas varmt.
Jag är mycket nöjd med samarbetet. Jag har både köpt och sålt lägenhet via henne och allt har fungerat väldigt smidigt. Hon är professionell, engagerad och tydlig i sin kommunikation. Jag kände mig trygg genom hela processen och kan varmt rekommendera henne som fastighetsmäklare.
Vi är otroligt nöjda med Amanda som mäklare för vår lägenhetsförsäljning. Hon har varit mycket hjälpsam och visat ett stort engagemang från start till försäljning. Vi har känt oss väl omhändertagna genom hela processen och kan varmt rekommendera Amanda som mäklare.
Super härlig tjej som var mycket hjälpsam. Kunde mycket om sin sak och svarade bra på alla frågor jag hade.
Jättebra intryck av Ellen redan vid första visningen, väldigt hjälpsam och svarar snabbt på frågor via mejl/sms. Inget att klaga på, en toppen mäklare!
Superduktig och trevlig tjej! Varit behjälplig i frågorna längs vägen och duktig på att uppdatera på saker som händer! Positiv trots en trög marknad och att vi inte nådde önskat försäljningspris!
Valentina var professionell, aktiv, informativ och hon tacklade komplexa situationer. Hon har ett behagligt väsen och utstrålar samtidigt kompetens.
Några saker som jag har uppskattat särskilt mycket är att Jones har varit engagerad i försäljningen från start, att han har kommit med bra idéer under tiden, och att han har varit lätt att få tag på när frågor dyker upp. Utöver det har Jones alltid haft ett trevligt bemötande och har varit väldigt inlyssnande och förstående när det kommer till förväntningarna vi hade på försäljningen. Toppen helt enkelt!